“Ja sieviete ir labāk finansiāli nodrošināta, tad depresijas rādītāji ir zemāki” – psihiatre par depresijas riska faktoriem 33

Vai pēcdzemdību periodā, kad sievietes emocionālais stāvoklis ir samērā trausls, ietekmējošs faktors ir sievietes vecums? Vai labklājības un izglītības līmenis ir riska faktori pēcdzemdību periodā?

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Lasīt citas ziņas

“Atšķirības pilnīgi noteikti ir, jo mēs esam identificējuši pasaulē dažādus riska faktorus, kas palielina iespēju, ka sievietei varētu būt depresija vai trauksme pēcdzemdību  periodā,” TV24 raidījumā “Dr.Apinis” skaidro psihiatre Linda Rubene.

Ekonomiskais stāvoklis ģimenē pilnīgi noteikti ir viena no lietām, kas var būt riska faktors. “Ja sieviete ir labāk finansiāli nodrošināta, tad depresijas rādītāji ir zemāki.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Stabilas partnerattiecības arī ir pasargājošs faktors pret to, lai sievietei neattīstītos depresija,” stāsta psihiatre.

Tomēr ārste bilst, ka sliktas partnerattiecības, attiecības, kurās sieviete nejūt atbalstu no sava partnera, ir vēl sliktākas nekā, ja sievietei partnerattiecību nav vispār pēcdzemdību periodā.

“Vislabākais būtu labs partneris, labas atbalstošas attiecības vai vispār nav partnera,” Rubene skaidro, ka šāda situācija sievietei ir veselīgāka nekā tad, ja ir attiecības, kurās partneris sievieti nevis atbalsta, bet pasliktina viņas stāvokli.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.