Kā pamanīt, ka bērns ir pārkarsis un vajadzīga palīdzība? Skaidro NMPD vadītāja Cipule 5

TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītājai Lienei Cipulei lūdza komentēt, kādas ir pārkaršanas pazīmes bērnam un kādu pirmo palīdzību jāsniedz šādā gadījumā?

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

“Pirmkārt, bērns kļūst mazaktīvs. Viņš tiešām kļūst tāds apātisks, meklē ēnu vai kaut kur apsēsties. Bērns pārstāj svīst, viņam ir ļoti sarkana sejas āda. Ja laicīgi nepamana šo situāciju, ka bērns ir pārkarsis un to var novērtēt pēc šīm ārējām visuzālajām pazīmēm, tad diemžēl nākamajā etapā var sekot tas, ka viņam var sākties pat krampji no atūdeņošanās un no tā, ka viņš ir pārkarsis,” tā skaidroja NMPD vadītāja Cipule.

“Bet ļoti jāpievērš uzmanība tieši pārkaršanas ziņā tad, ja bērns ir kļuvis apātisks – vairs nespēlējas, neskraida, grib piesēst, pasēdēt, jo viņam ir šī pārkaršana, – tā ir pirmā pazīme,” uzsvēra Cipule.

CITI ŠOBRĪD LASA

Un kāda tad varētu būt pirmā palīdzība bērnam, kurš ir pārkarsis? Uz to NMPD vadītāja atteica: “Pirmkārt, nekavējoties doties ēnainā vietā vai vislabāk telpās, kur ir iespējams nodrošināt vēsumu. Var bērnam likt aukstus apliekamos un noteikti jādod dzert šķidrumu. Ja bērnam līdz 5 gadu vecumam mēs redzam šīs pārkaršanas pazīmes, visdrīzāk pareizākais ir ziņot NMPD, izsaukt mūs, lai mēs varam izvērtēt situāciju, jo tā var mainīties diezgan strauji,” skaidroja Cipule TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

Pilnu TV24 raidījumu “Dienas personība ar Veltu Puriņu” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.