Foto: Emily Frost/SHUTTERSTOCK

“Man ir šķība deguna starpsiena, tagad jutīgākas kļūst arī ausis. Kā to labot?” Atbild ārsts 1

Ieva Apiņa, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

“Bērnībā man konstatēja šķību deguna starpsienu. Tagad pieaugušai iesnu laikā jutīgākas kļūst arī ausis. Ārsts saka, ka tas esot saistīts. Vai šo starpsienu var operēt, un vai to vajag darīt?” jautā lasītāja Marta no Cēsīm.

“Deguna elpošanai un ausu veselībai ir cieša saikne. Ja deguns īsti labi nefunkcionē, ar laiku sabiezē arī tā gļotāda un pasliktinās ventilācija uz ausīm. Jāzina, vai ir spiediena vai diskomforta sajūta ausīs, vai sūdzības ir tikai uz īsu brīdi vai arī traucējošas un mokošas, tāpēc jāveic izmeklējumi un jārisina jautājums par deguna starpsienu,” skaidro ķirurģe-otorinolaringoloģe Elīna Eliasa-Vīgante.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Piemēram, ar rinomanometriju iespējams noteikt, cik labi patiesībā deguns elpo un vai starpsiena netraucē. Endoskopijas laikā ārsts ar kameru var apskatīties degunu dziļāk un arī dzirdes kanālus. Ja starpsiena izliekta vairāk uz vienu pusi, tās puses ausī ir lielāks diskomforts, ja tā izliekta kā burts C vai S – tad abās ausīs.

Ieteiktu vērsties pie tāda ausu, kakla, deguna ārsta, kurš veic arī operācijas, jo šādam speciālistam būs lielāka pieredze arī nepieciešamajās izmeklēšanas metodēs. Minētās sūdzības varētu atrisināt ar deguna starpsienas operāciju.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.