Ekrānšāviņš no Youtube.com

Neatbalsties pret invalīdu ratiņiem; nestumdi bez atļaujas. Pieklājības normas ar cilvēkiem ratiņkrēslā 0

Nevajag invalīdam ratiņkrēslā sist pa plecu, pirmoreiz dzīvē satiekot, uzrunāt uz “tu”; kā arī atbalstīties uz ratiņkrēsliem, stumt viņu nezināmā virzienā.

Reklāma
Reklāma
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
Norvēģijā ir pilsēta, kuras iedzīvotājiem jau vairāk nekā 70 gadus ir aizliegts nomirt. Nežēlīgs liktenis sagaida tos, kuri saslimuši 30
Lasīt citas ziņas
    1. Kad jūs pieejiet cilvēkam invalīdu ratiņos, nevajag viņam sist pa plecu. Tā vietā sarunas laikā ieņemiet tādu pozu, lai jūsu acis būtu sarunbiedra acu līmenī.
    2. Kad jūs sarunājaties ar cilvēku invalīdu ratiņos, vērsieties pie viņa, nevis viņa pavadoņa, kurš ratiņkrēslu stumj. Izvairieties stāvēt tā, ka sarunbiedram jāatgāž galva.
    3. Atbalstīties vai ar visu svaru uzsvērties uz invalīdu ratiņiem ir tas pats kā apkrist ap kaklu cilvēkam, kas sēž ratiņkrēslā – tas rada trauksmi. Invalīdu ratiņi ir daļa no cilvēka personīgās telpas, kuru viņš izmanto.
    4. Nedrīkst sākt stumdīt invalīdu ratiņus bez atļaujas. Vienmēr jāpajautā, vai palīdzība ir vajadzīga, pirms to sniegt! Turklāt uzrunāt pieaugušu cilvēku vajag uz “jūs”, uz “tu” – tikai tad, ja esat labi pazīstami.
    5. Ja jums atļāva ratiņkrēslus stumt, sākumā dariet to lēnām. Ratiņi ātri uzņem ātrumu, un no negaidīta grūdiena var zust līdzsvars.

Avots: miloserdie.ru

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.