Siguldā norisinās pirmais šūpoļu festivāls “Latvija šūpojas Siguldā”.
Siguldā norisinās pirmais šūpoļu festivāls “Latvija šūpojas Siguldā”.
Foto-LETA

Odi nekodīs, bet traumas būs? Bērns var nenovērtēt, cik drošas ir šūpoles 0

Jaunākie “Seesam” apkopotie dati par bērnu nelaimes gadījumu pieteikumiem 2017. gadam liecina, ka bērnu traumatisms Latvijā joprojām ir nemainīgi augsts, saglabājot iepriekšējo gadu tendenci – aptuveni 1100 pieteikumu gadā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Lasīt citas ziņas

“Neapšaubāmi bērni ir kustīgi un traumas gūst dažādās situācijās – gan braucot ar riteni, gan spēlējot futbolu, gan rotaļājoties spēļu laukumā. Taču eksperti un bērnu ārsti norāda, ka aptuveni 70% no visām traumām varētu arī nenotikt, ja bērniem tiktu veltīta atbilstoša uzmanība vai iepriekš viņi tiktu brīdināti kā rīkoties dažādās nestandarta situācijās,” stāsta apdrošināšanas sabiedrības “Seesam” bērnu nelaimes gadījumu produktu vadītājs Arnolds Linītis.

Tuvojoties Lieldienu brīvdienām, eksperti aicina vecākus pievērst uzmanību bērnu drošībai šūpojoties, kā arī šūpoļu atbilstībai drošības normām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tradīcijas nosaka, ka Lieldienās ir jāšūpojas, lai nekostu odi, taču pirms steidzat to darīt un mudiniet bērnus, pārliecināties par drošu šūpošanos. Pēdējo trīs gadu laikā esam saņēmuši 30 negadījumu pieteikumus, kuros bērni ir cietuši šūpojoties. Bērni nespēj novērtēt, cik drošas ir šūpoles un pati šūpošanās, bet pēc tam gūtās traumas nereti ir ļoti smagas, ne tikai lūzumi, bet arī arī galvas traumas,” norāda A. Linītis.

Latvijā bērnu traumatisms ir starp augstākajiem Eiropas Savienībā un neskatoties uz to, ka bērnu skaits valstī samazinās, šis rādītājs nemainās. Kopumā Latvijā, balstoties uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas datiem, ik gadu traumu gadījumā palīdzību saņem aptuveni 18 tūkstoši bērnu. Mediķi norāda, ka visbiežāk bērni gūst galvas traumas, tām seko pirkstu, rokas un kāju traumas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.