Foto – Shutterstock

Pēdas izmeklē kustībā. Ko šādi var uzzināt? 0

Vai dinamiskajai podometrijai ir kādas priekšrocības salīdzinājumā ar parastu izmeklējumu? ALISE KANDAVĀ

Reklāma
Reklāma
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Norvēģijā ir pilsēta, kuras iedzīvotājiem jau vairāk nekā 70 gadus ir aizliegts nomirt. Nežēlīgs liktenis sagaida tos, kuri saslimuši 30
VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
Lasīt citas ziņas

Izmantojot statisko podometriju, kad pacients stāv, netiek iegūta tik izsmeļoša informācija par pēdu stāvokli un funkciju, kā veicot dinamisko podometriju.

Tehniskās ortopēdijas centra “AT Latvia” vadītājs, tehniskais ortopēds Raivis Bukolovskis stāsta, ka, pacientam atnākot uz dinamisko podometriju, ārsts vispirms vizuāli novērtē viņa gaitu, iztausta pēdas, uzklausa sūdzības, izvērtē, vai ķermenis ir simetrisks. Pēc tam pacientu fotografē un filmē, viņam staigājot pa speciālu celiņu, kas aprīkots ar skārienjutīgiem sensoriem un ir saistīts ar datoru. Digitālais pēdas attēls rāda, vai tā ejot nošķiebjas uz iekšpusi vai ārpusi, ar kādu spiedienu tiek noslogoti noteikti pēdas punkti, kāds ir tās atbalsta laukums, līdzsvarojums un pilns kustību cikls noteiktā laikā. Datorpro­gramma aprēķina vidējo pēdas noslogojumu. Izmeklējuma beigās iegūst krāsainu attēlu, kuru atdod pacientam. Tas saglabājas arī datora atmiņā, tāpēc vēlāk var salīdzināt, vai notikušas pārmaiņas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nepieciešamības gadījumā speciālists pēc iegūtajiem datiem datorā konstruē individuālas zolītes modeli, kas koriģēs pēdas nepareizās kustības.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.