Foto – Shutterstock

30 minūtes parīvē pēdas! Un tās būs pateicīgas 0

“Katra cilvēka pēdā ir punkti, kas saistīti ar kādu viņa orgānu. Pastāstiet, kā ar šo punktu masāžu var palīdzēt veselībai?” Regīna Kārsavas novadā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas
Lasīt citas ziņas

Jā, pēdā ir dažādu orgānu, to sistēmu un ķermeņa daļu projekciju zonas. Uz tām prasmīgi iedarbojoties, var regulēt iekšējo orgānu darbību, uzlabot pašsajūtu un relaksēties.

– Pēdu refleksoterapija ir tikai daļa no visai sarežģītas sistēmas, kurā uz nelielas organisma daļas projicējas citas ķermeņa daļas un orgāni, veidojot savdabīgas kartes. Tās ir uz pēdām, auss gliemežnīcas, plaukstām, varavīksnenē… Shēmas gan ir dažādas, tādēļ var izmantot jebkuru, kas katram pieejama, jo tās visas izveidotas ar noteiktu jēgu, – skaidro P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centra vadītāja Inese Kokare. Viņa pati strādā pēc ķīniešu shēmas. Vjetnamiešiem tā ir nedaudz atšķirīga.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašsajūtas uzlabošanai katrs pats 30 – 40 minūtes pēdas var rīvēt un berzēt ar rokām, nepiemirstot arī potītes un pēdu augšējās virsmas. Kā palīglīdzekļi noder dažādi veikalos nopērkami speciāli rullīši vai kastē sabērti čiekuri, olīši, keramzīts – jebkurš mākslīgs vai dabā pieejams materiāls.

Parasti pēdu masāžu veic speciāli apmācīts cilvēks, jo pašam to nav viegli paveikt. Šai masāžai ir arī īpaši paņēmieni un noteikta secība. Tomēr pašsajūtas uzlabošanai katrs pats 30 – 40 minūtes pēdas var rīvēt un berzēt ar rokām, nepiemirstot arī potītes un pēdu augšējās virsmas. Kā palīglīdzekļi noder dažādi veikalos nopērkami speciāli rullīši vai kastē sabērti čiekuri, olīši, keramzīts – jebkurš mākslīgs vai dabā pieejams materiāls.

Bieži vien jutīgas un sāpīgas ir tās pēdā projicētās orgānu zonas, kur radušies darbības traucējumi, tādēļ šīs vietas ir viegli atrodamas. Sāpes ir signāls, ka šīm zonām atbilstošu orgānu funkcijās ir izmaiņas. Tas vēl nenozīmē slimību, bet liecina, ka šo orgānu darbība ir nekoordinēta un nepareiza. Tā, protams, var izpausties arī klīniski, taču simptomi ļoti bieži rodas tikai tad, kad ir jau pavisam slikti…

Visi šīs metodes iedarbības mehānismi joprojām nav skaidri, taču arī Rietumu medicīnas speciālistiem nav šaubu, ka, mērķtiecīgi iedarbojoties uz sāpīgajām pēdu zonām, smadzenes saņem reflektoru signālu, izmantojot nervu sistēmas vadīšanas ceļus. Tādējādi notiek iedarbība uz iekšējo orgānu regulācijas sistēmām.

I. Kokare uzsver, ka, problēmai mazinoties, pēdu masāžas laikā mazinās arī zonu jutīgums. Tādēļ šai procedūrai nav noteikta kursa – to var veikt kaut ik dienu. Galvenais kritērijs ir sāpju izzušana, kas liecina, ka šīm zonām atbilstošo orgānu darbība ir uzlabojusies. Jārēķinās, ka sākumā masāža var pat nesniegt gandarījumu, jo dažas zonas var būt pārmēru jutīgas, jo acīmredzot veselības problēma ir diezgan samilzusi. Ar katru nākamo reizi procedūra kļūst arvien patīkamāka un sniedz arvien lielāku relaksāciju. Ja pēdu masāžu ievieš savā ikdienā, reizi nedēļā to var veikt kaut visu mūžu! Tas iekšējo orgānu sistēmām nāk tikai par labu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.