
MI terapijas priekšrocības un ierobežojumi 0
Psihologs un attiecību eksperts Marts Kalms skaidro, ka MI terapija var būt noderīga vieglākos konfliktos vai emocionālās spriedzes brīžos. “Tā piedāvā tūlītēju atbalstu, kas ir pieejams jebkurā laikā, atšķirībā no tradicionālās terapijas, kur jāgaida pieraksts,” saka Kalms.
Viņš norāda, ka MI balstās uz zinātniski pārbaudītām metodēm, piemēram, KBT, un var palīdzēt strukturēt domas vai mazināt trauksmi.
Tomēr eksperts brīdina, ka MI nevar aizstāt cilvēku terapeitu sarežģītākās situācijās. “Ja attiecībās ir dziļas problēmas, piemēram, uzticēšanās krīze vai ilgstoši konflikti, nepieciešama profesionāla cilvēka iesaiste,” uzsver Kalms. Viņš arī piebilst, ka MI trūkst emocionālās saiknes, ko sniedz saruna ar īstu terapeitu.
Anna plāno turpināt izmantot MI terapeitu mazākos konfliktos vai stresa brīžos. “Tas ir kā draugs, kas vienmēr ir pieejams un nekad neuzņemas neviena pusi,” viņa smejas. Viņa arī iedrošina citus izmēģināt šādu rīku, īpaši, ja tradicionālā terapija šķiet pārāk dārga vai laikietilpīga.
Psihologs Kalms prognozē, ka MI terapijas popularitāte augs, jo tehnoloģijas kļūst arvien pieejamākas. “Tā nav panaceja, bet tā var būt labs pirmais solis, lai saprastu savas emocijas un uzlabotu attiecības,” viņš secina.
Anna piekrīt: “Es neticu, ka robots var atrisināt visas problēmas, bet tas man palīdzēja atrast ceļu uz mieru – gan sevī, gan ar partneri.”