Foto: Paula Čurkste/LETA

Slimnīcas ir palielinājušas gatavību uzņemt Covid-19 pacientus. Vai pārtrauks plānveida pakalpojumus? 0

Pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai saistībā ar Covid-19, ambulatoro un plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana Latvijā var tikt ierobežota, taču tā netiks pilnībā pārtraukta, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Kokteilis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Viņa atzina, ka pavasarī pat pie krietni mazākas Covid-19 izplatības valstī plānveida un ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu būtiska ierobežošana bija nepieciešama, lai ārstniecības iestādēm dotu iespēju sagatavoties un lai no inficēšanās pasargātu pašus mediķus.

Tomēr patlaban šāda pakalpojumu sniegšanas pārtraukšana vairs nav pieļaujama, jo jau pārskatāmā nākotnē tā varētu atstāt negatīvas sekas uz sabiedrības veselību, skaidroja politiķe.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Varbūt, ja tas būs nepieciešams, var tikt mazināts plūsmu lielums, bet tādu slēgšanu ciet, kā tas bija pavasarī, mēs neplānojam,” norādīja ministre.

Politiķe atzīmēja, ka pēdējos mēnešos slimnīcas ir ievērojami palielinājušas gatavību uzņemt Covid-19 pacientus. Vienlaikus viņa atzīmēja, ka mainās ar Covid-19 stacionēto cilvēku vecuma struktūra.

“Ja pavasarī tie pārsvarā bija cilvēki gados vai krietni gados, tad šobrīd mums ir arī cilvēki 40-45 gadu vecuma grupā, un šis ir tikai apliecinājums, ka Covid-19 diemžēl ir bīstama un ļoti lipīga slimība,” norādīja Viņķele.

Kā ziņots, pēdējās divās nedēļās Latvijā saslimstība ar Covid-19 pieaugusi par 172%, kamēr citviet Eiropā pieaugums ir aptuveni 14%, pirmdien pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Neraugoties uz straujo Covid-19 izplatību, pagaidām netiek vērtēta iespēja šī iemesla dēļ Latvijā ieviest ārkārtējo situāciju, kā tas tika darīts pavasarī, intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pirmdien valdība lēma, ka no 7.oktobra sabiedriskajā transportā ikvienam obligāti būs jālieto mutes un deguna aizsegs.