Foto: Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Facebook

Traumatoloģijas slimnīcā veic unikālu operāciju 0

Janvārī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā tika veikta unikāla operācija pacientam pēc smagas apakšdelma traumas, kas gūta pirms vairākiem gadiem, slimnīca informē savā Facebook kontā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas
Toreiz nebija iespējams rokas lūzumus ārstēt ķirurģiski citu ievainojumu dēļ, tāpēc kauli saauga ar nobīdi.

Pacients nevarēja veikt pat elementāras, ikdienišķas darbības. Šāda bojājuma vēlāku ķirurģisku ārstēšanu apgrūtina apakšdelma sarežģītā anatomija, jo tas ir veidots no diviem kauliem, kuri pie kustībām rotē attiecībā viens pret otru un jebkura garuma, ass vai leņķa neatbilstība, izraisa kustību ierobežojumu un sāpes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķirurgam jāatjauno visas šīs izmaiņas, kuras bieži operācijas laikā ir grūti atpazīt un labot, pielietojot standarta implantus, tas ir sarežģīti, turklāt iespējams pieļaut kļūdas.

Foto: Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Facebook

Pirms operācijas pacientam tika veikts datortomogrāfijas izmeklējums abiem apakšdelmiem, savukārt sadarbībā ar vācu kolēģiem speciālā datorprogrammā tika veikta abu apakšdelmu digitālā rekonstrukcija un, izmantojot veselo roku kā paraugu, tika noteikts, kādas izmaiņas ir nepieciešams veikt nepareizi saaugušajam kaulam, lai to atjaunotu.

Vācijā ar 3D printeri tika izveidoti speciāli šai konkrētajai operācijai domāti vienreizēji instrumenti, kas ļauj kaulus pārdalīt iepriekš datorsimulācijā aprēķinātā leņķī un pēc tam fiksēt ar īpašu, līdzīgā veidā no titāna pulvera izgatavotu implantu.

Ar digitālo tehnoloģiju palīdzību operācijas laikā izdevās atjaunot precīzu apakšdelma kaulu anatomiju. Operāciju plānoja, organizēja un veica ārsts traumatologs, ortopēds – rokas ķirurģijas grupas vadītāja Inese Breide un ārsts traumatologs, ortopēds Mārcis Radziņš.

Pēcoperācijas periods noritēja bez sarežģījumiem, rekonstruētie kauli dzīst labi, turpinās rehabilitācija.

Pacientam ir pārgājušas sāpes, no kurām viņš cieta iepriekš, atjaunojies normāls kustību apjoms rokā un ir iespējams atkal veikt darbības, kuras kopš traumas nebija iespējamas.

Reklāma
Reklāma

Šāda digitālā pirmsoperācijas plānošana, izmantojot individuāli izgatavotus implantus un instrumentus, ļauj ārkārtīgi precīzi atjaunot kaulu anatomiju un līdz ar to nodrošināt vislabāko ārstēšanas rezultātu.