Foto – Shutterstock

Bērniņš nepiesakās, jo problēma ir vīrietim: atklāšana, ārstēšana, pieredzes stāsti 0

Situācijās, kad pāris nevar tikt pie bērniņa, visbiežāk neauglības cēlonis tiek meklēts sievietes organismā, tomēr, izrādās, pusē gadījumu problēma attiecināma tieši uz stiprā dzimuma pārstāvjiem. Par laimi, mūsdienu medicīna spēj daudz, un, ja vien pāris ir apņēmības pilns sasniegt savu mērķi un vēršas pie speciālistiem, risinājumu iespējams atrast. Situācijās, kad pāris nevar tikt pie bērniņa, visbiežāk neauglības cēlonis tiek meklēts sievietes organismā, tomēr, izrādās, pusē gadījumu problēma attiecināma tieši uz stiprā dzimuma pārstāvjiem. Par laimi, mūsdienu medicīna spēj daudz, un, ja vien pāris ir apņēmības pilns sasniegt savu mērķi un vēršas pie speciālistiem, risinājumu iespējams atrast.

“Policijai ir zināma Rīgas domes amatpersona, kura lika ar traktoru novākt ziedus!” Golubeva meklē citus vainīgos
“Es, cilvēks, kurš dzimis Sibīrijā un kuram kabatā represēto apliecība?” Krištopans atbild uz pārmetumiem par viņa partijas nostāju
VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
Lasīt citas ziņas

“Ir daudz dažādu iemeslu, kas var bruģēt ceļu uz vīrieša neauglību,” saka ārsts andrologs Juris Ērenpreiss. “Visbiežāk tie ir sekundāri faktori, kurus vairākumā gadījumu iespējams likvidēt, piemēram, infekciju slimības vai prostatas iekaisums. Noteicošs var būt arī dzīvesveids: alkohola lietošana, smēķēšana, neveselīgs uzturs, sēdošs dzīvesveids… Arī šie faktori ir elementāri novēršami, atliek vien vīrietim sevi piespiest tos mainīt vai no kaitīgajiem paradumiem atteikties pavisam.”

Par nopietnākiem neauglības iemesliem uzskata hormonālās problēmas, bet arī tās parasti ir risināmas. Retos gadījumos ir smagāki iedzimti faktori, teiksim, pubertātes laikā ģenētisku iemeslu dēļ nav pareizi attīstījušies sēklinieki, un tad var nākties veikt mākslīgo apaugļošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Stāstot par vīriešu neauglības iemesliem, dakteris Juris Ērenpreiss uzsver: “Bieži vien tie summējas – gan neveselīgs dzīvesveids, gan sēdošs darbs pie datora vai automašīnas stūres. Ja vīrietim ikdienā nav fizisko aktivitāšu, rodas sastrēgums mazajā iegurnī un no tā cieš orgānu darbība. Proti, slikti sāk darboties prostata, sēklinieki, zūd spermas kvalitāte. Turklāt sastrēguma procesi mazajā iegurnī ir pateicīga vide dažādu baktēriju attīstībai. Ja vīrietis turklāt dzer daudz kafijas vai lieto alkoholu, ēd asus ēdienus, kas papildus rada skābu vidi, baktērijas attīstās vēl spēcīgāk, pievienojas iekaisuma procesi.

Jāņem vērā, ka nopietni kaitē arī cigaretes. Vīrietis varbūt uzskata, ka labāk ir smēķēt vieglās cigaretes, bet tā nav tiesa. Problēma ir nevis nikotīnā vai darvā, kas bojā plaušas, bet gan apstāklī, ka smēķēšanas laikā notiek degšana nepietiekamos skābekļa apstākļos. Šāds process producē aptuveni 20 toksisku vielu, kas ļoti negatīvi ietekmē spermatozoīdus, grauj to darbību.”

 

Ar seksu nav jāpārforsē

Nereti pāri uzskata: lai iestātos grūtniecība, pēc iespējas biežāk jānodarbojas ar seksu. Tad nu dažs labs to dara katru dienu vai pat vairākas reizes dienā. Taču, pēc daktera Jura Ērenpreisa vārdiem, lai spermatozoīdi uzkrātos un sasniegtu vajadzīgo daudzumu un pēc tam spētu iziet liktenīgo maršrutu pa sievietes dzimumceļiem un sasniegt olšūnu, tiem nepieciešams krāties vairākas dienas. Rekomendējamais dzimumdzīves skaits ir divas trīs reizes nedēļā vai vismaz ar vienas dienas starplaiku. Optimāla spermas kvalitāte tiek sasniegta pēc 5–7 dienu atturības no dzimumdzīves, toties ar tik retu grafiku var ilgāku laiku nenonākt līdz ovulācijai. Tāpēc ieteicams vai nu atslābināts grafiks, kā pašam pārim tīk, bet ne biežāk kā 2–3 reizes nedēļā, vai ilgāka atturība (5–7 dienas) pirms sievietes auglīgajām dienām, cikla vidū savukārt atļaujoties mīlēties ik pārdienu.

 

Ko pārbauda ārsts

Ja ginekologs uzskata, ka sievietei ar auglību viss kārtībā un viņai var iestāties grūtniecība, bet rezultāta tomēr nav, pie ārsta jādodas vīrietim.

“Ja vīrietis atnāk uz pārbaudi, vispirms aprunājamies,” klāsta ārsts Juris Ērenpreiss. “Noskaidrojam, vai viņa darbs ir saistīts ar nelabvēlīgiem faktoriem, kas varētu ietekmēt auglību, – vai strādā ar kaitīgām ķīmiskām vielām, vai tuvumā ir jonizējošais starojums. Tāpat kopīgi apzinām, kāds ir viņa dzīvesveids – vai smēķē, kādi ir alkohola lietošanas paradumi. Mēģinām izdibināt, vai bijušas slimības, kas var ietekmēt spermas kvalitāti, teiksim, epidēmiskais parotīts jeb cūciņas pubertātes vecumā vai pēc pubertātes. Reizēm kļūdaini tiek uzskatīts, ka vīrieti iespaidojušas bērnībā izslimotās cūciņas. Nē, tā nav, sekas parasti atstāj izslimošana pusaudža gados vai vēlāk. Izņēmums ir sēklinieku nenoslīdēšana savā vietā, puikam dzimstot. Šī problēma jālikvidē, sēklinieki jādabū savā vietā divu gadu vecumā, ilgāk gaidīt nav vēlams.”

Kad ārsts to visu noskaidrojis, vīrietis tiek izmeklēts. Pārbauda, kā viņam ir attīstīta dzimumorgānu sistēma. Nākamais solis ir spermas analīze jeb spermogramma, pēc kuras var spriest, vai būs nepieciešama papildu izmeklēšana, piemēram, hormonu līmeņa noteikšana asinsanalīzēs, infekciju analīzes vai citas pārbaudes.

 

Foto – Shutterstock

Pilnīgs spermatozoīdu trūkums – retums

Pēc daktera Jura Ērenpreisa teiktā, vairākumā gadījumu pie bērna var tikt. Jautājums – kādā ceļā, ar kādiem līdzekļiem.

Ārsts noteikti ieteiks vīrietim atmest smēķēšanu, vairāk kustēties, sportot, lietot vitamīnus. Lai to sāktu, ārsta padoms pat nebūtu vajadzīgs, uzskata Juris Ērenpreiss. Diemžēl izpratnes par šīm vienkāršajām patiesībām reizēm nav, novērojis ārsts. Atnāk pāris, abi smēķē… Tas, ka sieviete var smēķēt un plānot grūtniecību, dakterim šķiet nepieļaujami.

Ja spermas analīzē atklājas iespējami iekaisuma procesi un dakterim rodas aizdomas, ka tieši šā iemesla dēļ varētu pazemināties spermas kvalitāte, pacients tiek norīkots veikt attiecīgas analīzes. Pēc to rezultātiem ārsts pieņem lēmumu, kādus medikamentus izrakstīt. Uzveicot iekaisumus un infekcijas, uzlabosies spermas kvalitāte. Sievietei iestāsies grūtniecība, ja vien nebūs citu negatīvu faktoru.

Bērna ieņemšanai mēdz būt arī lielāki šķēršļi – spermas kvalitāte ir gaužām neapmierinoša, spermatozoīdu ir maz vai to nav vispār. Tad neiztikt bez ģenētiskiem izmeklējumiem, lai pārbaudītu hromosomas, gēnus. Pēc tam ārstam jāizdomā, ko iesākt tālāk.

“Tam, ka vīrietim ir ļoti maz vai vispār nav spermatozoīdu, var būt dažādi iemesli,” skaidro dakteris. “Reizēm pubertātes laikā nav pareizi nostrādājusi hormonālā sistēma, nav bijis hormonu, kas izraisa sēklinieku attīstību. Ja tā noticis, ārsts var ieteikt injicējamus hormonus. Parasti viena vai pusotra gada laikā sēklinieki attīstās un sāk ražot spermatozoīdus, sievietei iestājas grūtniecība.

Daudz sarežģītāk ir tad, ja visi vajadzīgie hormoni tiek producēti, bet sēklinieki uz tiem nav reaģējuši. Ja kaut kas gēnu līmenī nav nostrādājis, ar medikamentiem neko izdarīt nespējam. Tad pārim iesakām veikt mākslīgo apaugļošanu.”

Ja vīrietim ir ļoti maz spermatozoīdu (ļoti maz – tas nozīmē pāris miljonu, bet, lai dabiski iestātos grūtniecība, nepieciešami vismaz 40 miljoni), ar to tomēr pilnīgi pietiek, lai varētu veikt mākslīgo apaugļošanu. Šim nolūkam nepieciešams vien 10–15 spermatozoīdu, un vīrietis var kļūt par bioloģisko tēvu. Taču reizēm spermā vispār nav spermatozoīdu. Viens iemesls – sēklinieki spermatozoīdus producē, bet sēklas vadi vai nu nav attīstīti, vai ir nosprostoti pēc kādas infekcijas vai iekaisuma. Spermatozoīdi ir, bet tie netiek ārā. Otrs iemesls – sēkliniekos spermatozoīdi neveidojas. Veicot punkciju, pusē gadījumu mākslīgajai apaugļošanai nepieciešamos nedaudzos spermatozoīdus tajos tomēr atrod, bet, ja neviens spermatozoīds neuzrodas, šādi palīdzēt vairs nevar. Taču ir diezgan maz vīriešu, kuriem nav mākslīgajai apaugļošanai izmantojamu spermatozoīdu.

Lai iestātos grūtniecība, spermatozoīdiem jābūt tik spēcīgiem, lai tie varētu veikt ceļu cauri sievietes makstij, dzemdes kaklam, dzemdes dobumam un olvadiem. Ja spermatozoīdi ir pietiekami kvalitatīvi, bet to ir mazāk, nekā nepieciešams, un tie līdz olšūnai paši saviem spēkiem netiek, var veikt tā saukto inseminācijas procedūru. Tas nozīmē, ka dienā, kad sievietei notiek dabiskā ovulācija, vīrietis nodod spermas paraugu. Sperma tiek speciāli apstrādāta, atlasot spermatozoīdus. Tos aktivizē, lai labāk kustas, un ginekologs ievada olvadā, kur pretī jau gaida olšūna. Spermatozoīdiem atliek tikai pieskriet pie olšūnas un to apaugļot.

Ar insemināciju olšūnu apaugļot pirmajā reizē izdodas 15–20% gadījumu, tātad lielākoties vajadzīgi vairāki piegājieni. Ja tiek veiktas trīs inseminācijas procedūras un tomēr nav rezultāta, nākamais solis ir mākslīgā apaugļošana ārpus ķermeņa. Tā pieejama arī par valsts finansējumu, taču ilgāku laiku (pēc Jura Ērnpreisa teiktā, 1,5–2 gadus) jāgaida rindā.

“Vīrieša neauglības ārstēšanas kurss aizņem vismaz trīs mēnešus. Reizēm pēc šā laika rezultāts nav pietiekams un vajag vēl tikpat mēnešu, lai ārstēšanu turpinātu, tāpēc mēs pāriem iesakām laikus padomāt par iestāšanos rindā uz mākslīgo apaugļošanu, jo atteikties vienmēr paspēs. Ja mums neizdodas panākt vēlamo un rinda būs pienākusi, viņiem par mākslīgo apaugļošanu nebūs jāmaksā – to segs valsts. Tie ir diezgan lieli tēriņi, aptuveni 2500–3000 eiro,” rēķina ārsts.

Viss atkarīgs no vecuma

Uz jautājumu, cik ilgi pāris var gaidīt grūtniecības iestāšanos un kurā brīdī jānāk pie daktera, Juris Ērenpreiss atbild: “Tas atkarīgs no vecuma. Medicīnā neauglību kā diagnozi nosaka, ja pārim, kurš nelieto kontracepcijas līdzekļus un dzīvo regulāru dzimumdzīvi, viena gada laikā grūtniecība nav iestājusies.

Grūtniecības iestāšanos ietekmē arī sievietes vecums, jo pēc 30 gadiem olnīcu rezerves un to apaugļošanas spējas pamazām samazinās. Statistiski aprēķināts, ka pēc šā vecuma apaugļošanas spējas katru gadu krītas par 5%. Tāpēc, ja pie ārsta atnāk pāris, kam ir aptuveni 35 gadu un pusgadu nav iestājusies grūtniecība, viņiem neiesaka iet mājās, mēģināt vēl pusgadu un, ja arī tad nav iestājusies grūtniecība, ierasties uz izmeklējumiem. Protams, šajos gadījumos izmeklējumi tiek sākti ātrāk – sievietes bioloģiskais pulkstenis tikšķ, nepieciešamā ārstēšana jāveic daudz operatīvāk nekā tad, ja pārim ir tikai 20–25 gadi.”

 

Ieteikumi pirms sievietes apaugļošanas plānošanas

Ārsts Juris Ērenpreiss sniedz ieteikumus vīriešiem spermas kvalitātes uzlabošanai.

Pusgadu jeb divus spermatozoīdu veidošanās ciklus pirms plānotās grūtniecības vīrietim nevajadzētu lietot alkoholu, ja nu vienīgi retu reizi var atļauties pa kādai vīna glāzei.

Nesmēķēt! Ja šāds kaitīgs ieradums ir, no tā jātiek vaļā.

Vajadzētu izvairīties no sēklinieku pārkarsēšanas, teiksim, biežas iešanas pirtī, ilgstošas sēdēšanas. Nenēsāt apspīlētas apakšbikses, kas arī var pārkarsēt sēkliniekus. Jāņem vērā, ka spermatozoīdi var veidoties tikai 35 grādu temperatūrā. Ne velti sēkliniekiem ir speciāls dzesēšanas mehānisms, kas šo ķermeņa daļu visu laiku tur atbilstīgā temperatūrā.

Pārbaudīt, vai nav kādas infekcijas. To vajadzētu darīt, pat ja nav nekādu sūdzību par veselību, jo 70% vīriešu, kuriem tiek atrasti iekaisumi un infekcijas, neko nav jutuši. Diagnostikā izmanto nesāpīgas urīna analīzes – vajag aiziet pie androloga, urologa vai dermatovenerologa, kas izrakstīs nosūtījumu.

Mūsu klimatiskajā joslā dzīvojošajiem mēdz būt D vitamīna deficīts, it īpaši ziemas periodā. Tāpēc vīrietim jāpārbauda šā vitamīna līmenis. Tieši D vitamīns ir svarīgs dzimumhormonu sintēzē un spermas kvalitātes nodrošināšanā. Ja ir vitamīna deficīts, var lietot speciālos vitamīnu kompleksus. Par to jājautā ārstam vai farmaceitam.

Dažos gadījumos vīrietim nepieciešami uztura bagātinātāji, kas stimulē spermatozoīdu produkciju un uzlabo to kvalitāti. Šie līdzekļi satur speciālas aminoskābes, mikroelementus, taču nav lēti.

Neaizmirst izkustēties, pasportot – un tad uz priekšu!

 

Mana pieredze

Vilnis (34): “Pēc mākslīgās apaugļošanas mums piedzima meitiņa!”

Mēs ar sievu apprecējāmies, kad abiem bija teju trīsdesmit. Uzreiz pēc kāzām sapratām, ka mūsu gados ilgi domāt par bērna ieņemšanu nevajadzētu, tāpēc ļāvāmies dzimumdzīvei bez izsargāšanās. Pagāja pusgads, bet sievai grūtniecība tā arī nebija iestājusies. Arī vecāki sāka arvien uzstājīgāk teikt, ka nevarot vien sagaidīt mazbērnus, bet mēs viņiem melodami atbildējām, ka visam savs laiks – vēl jāpaceļo pa pasauli, jāizremontē dzīvoklis. Paši sākām apmeklēt ārstus. Ginekoloģe uzskatīja, ka sievai ar veselību viss kārtībā. Savukārt man spermogramma uzrādīja par maz spermatozoīdu, dakteris ieteica dzert vitamīnus, uztura bagātinātājus, varbūt palīdzēšot, bet, ja ne, būšot jādomā par mākslīgo apaugļošanu. Aptuveni pusgadu cerējām, ka viss varbūt izdosies, bet, neredzot panākumus, izšķīrāmies par labu mākslīgajai apaugļošanai. Protams, tas nebija lēts pasākums, bet bija tā vērts. Tagad mums ir gadu veca burvīga meitiņa. Par to, kādā veidā tikām pie bērniņa, nevienam, arī vecākiem, neteicām. Un nevienam tas nav jāzina. Ceram pēc pāris gadiem tādā pašā garā, ja neizdosies citādi, sagaidīt arī otru atvasīti.

 

Lelde (41): “Pēc ķīmijterapija vīram spermatozoīdu nav.”

Mums abiem ar vīru jāpateicas Dievam, ka ir dēls, jo vairāk bērnu nebūs. Pirms divpadsmit gadiem vīram tika atklāta Hodžkina limfoma. Viņš izgāja vairākus ķīmijterapijas kursus. Par laimi, vēzis ir veiksmīgi uzveikts, taču, lai kā mēs gribētu vēl kādu bērniņu, pie tā mums vairs netikt. Vīram sperma ir, bet nu jau bez spermatozoīdiem. Konsultējāmies ar ārstiem, un mums pateica, ka tā ir ķīmijterapijas ietekme.

 

Vineta (50): “Liktenim nepretojāmies, savu bērnu mums nav.”

Padomju gados medicīna šajā ziņā nebija diez ko attīstīta, iespējams, tieši tāpēc esam palikuši bez saviem bērniem. Jau bērnībā vīram bija konstatēts, ka viņam nav noslīdējuši sēklinieki. Tika veiktas operācijas, un seksuālā ziņā ar vīru viss kārtībā.

Kad gatavojāmies precēties, vīrs par savām veselības problēmām mani informēja, bet ko tad es, astoņpadsmitgadīgs skuķis, daudz no tā visa sapratu!

Sākumā bērniņu negribējām, bet, kad tam nobriedām, ilgu laiku grūtniecība neiestājās. Ginekologs teica, ka ar mani viss kārtībā un lai pārbaudīties aiziet otrā pusīte. Kad vīrs uztaisīja spermogrammu, izrādījās, ka tajā nav neviena spermatozoīda.

Protams, bija dažādas versijas, kā man tikt pie bērniņa, bet abi sapratām, ka mans dzīvesdraugs sveša vīrieša bērnu nekad nevarēs pieņemt un uzskatīt par savējo. Arī no bērnunama nevienu ņemt negribējām. Tā teikt, ja liktenis nav lēmis, neko darīt.

 

Spermogramma – kas tā tāda?

* Lai sagatavotos spermogrammai, vīrietim ieteicams 2–5 dienas iepriekš atturēties no dzimumdzīves un pirms procedūras apmeklēt tualeti, lai ar urīnu izvadītu baktērijas no urīnizvadkanāla.

* Analīzei nepieciešamo spermu iegūst masturbējot (šķidrumu ievada speciālā trauciņā).

* Spermogrammā vērtē ne vien spermatozoīdu skaitu (miljonus uz mililitru), formu, izmēru un kustīgumu, bet arī ejakulāta daudzumu, šķidruma īpatnības un pārmaiņas laikā (cik drīz tas kļūst šķidrāks), kā arī to, vai tajā nav piejaukumu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Valdis Keris: Veselības ministra katra diena amatā ir kā nagla veselības nozares zārkā
Ko mēs zinām par miegaino narkolepsijas rēgu
Risinājumi īslaicīgu sāpju mazināšanai mājas apstākļos
Rada virtuālo asistentu medicīnas iestādēm. Kā tas palīdzēs mūsu ārstiem?
“Policijai ir zināma Rīgas domes amatpersona, kura lika ar traktoru novākt ziedus!” Golubeva meklē citus vainīgos
“Es, cilvēks, kurš dzimis Sibīrijā un kuram kabatā represēto apliecība?” Krištopans atbild uz pārmetumiem par viņa partijas nostāju
VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
“Tas nekas, ka Latvija NATO, te ir daudzi, kuri Putina tankus sagaidītu ar sajūsmu,” uzskata krievu miljonārs Čičvarkins
VIDEO. Iereibis kungs Āgenskalnā, plivinot rokās Krievijas karogu, nokaitina pretimnācēju
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Kādi mēdz būt iemesli matu izkrišanai
Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums
„Mēness aptiekas” komanda Rimi Rīgas maratonā skries kopā ar Bērnu un jauniešu parasporta apvienības jauniešiem
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
Kā jauninājumi ērtībai pamazām top par ierastu ikdienu aptiekā
Ja locītavas smeldz no pārslodzes
Piens, lakrica vai šokolāde. Ar ko varētu konfliktēt tavas zāles
Mēness aptieka: Visbiežāk iedzīvotājiem ārsta palīdzība nepieciešama sadzīves un sporta traumu dēļ
Labestības tablete ikvienam
Vai uzturs apgādā ar visu, kas tavam organismam vajadzīgs?
Sāp mugura. Tableti, ortozi, masāžu vai tomēr pie ārsta
Atzīmējot Latvijas olimpiskā un paralimpiskā sporta sasniegumus
Kāpēc D vitamīns ir visbiežāk apspriesto uztura bagātinātāju topā
„Niez acis, tek deguns, moka šķavas? Iespējams – putekšņu alerģija jeb polinoze
Vairāk nekā puse galvas un muguras sāpes novērš ar bezrecepšu medikamentiem, nevis dodas pie ārsta
Mēness aptieka: Visvairāk bēgļiem no Ukrainas un karadarbībā cietušajiem ziedo līdzekļus ar organizāciju starpniecību
Ceļotāja pirmās palīdzības komplekts
6 padomi, lai āda pavasarī nebūtu sausa
Starptautisks ilgtspējas indekss apliecina „Mēness aptiekas” līderību farmācijas nozarē
5 iemesli, kādēļ iekļaut ēdienkartē olas
Kādēļ graudaugi ēdienkartē tik svarīgi
50 skolēni visā Latvijā iepazīst “Mēness aptieku” farmaceitu ikdienas darbu
Sāpes sprandā… Sildošu ziedi vai parasto?
6 universāli padomi acu veselībai pavasarī
mūsdienu farmācijā izmanto mājas dakteri – alveju
Kā pateikt “nē” pagurumam pavasarī
Riska faktori un risinājumi jutīgiem zobiem
Visiem “Repharm” farmācijas uzņēmumu darbiniekiem ir iegādāta veselības apdrošināšanas polise
Mundruma avots – diedzēti graudi un sēklas
10 signāli, lai nieru luksoforā iedegtos sarkana gaisma
Regulāri aizmirstais piedegušais katliņš uz plīts ir signāls, ka vajadzīga konsultācija. Kā saglabāt atmiņu?
risināt miega traucējumus? Atbild psihiatrs Elmārs Tērauds
Ētera personība iesaka: Ja gribas lustīgu noskaņojumu, salasiet tējai sauju kļavas ziedu!
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
Statistika nav iepriecinoša – Latvijā sastopamas trīs bīstamas ērču sugas
Jaunas ziņas par AIDS: viens no karavīriem nogalinātas šimpanzes sadalīšanas laikā viegli savainojies un inficējies
Māris Gulbis: Ja turpināsim maksāt ukraiņu bēgļiem, mēs atņemsim naudu sev
Turcija bloķējusi Somijas un Zviedrijas uzņemšanu NATO
Valdis Keris: Veselības ministra katra diena amatā ir kā nagla veselības nozares zārkā
Apkure dārga, pārtikas cenas aug, iedzīvotāji ir pamatīgas bedres priekšā, bet valdībai nav izdzīvošanas plāna
“Es, cilvēks, kurš dzimis Sibīrijā un kuram kabatā represēto apliecība?” Krištopans atbild uz pārmetumiem par viņa partijas nostāju
FOTO. Ambera Hērda tiesā atzinusies, ka tomēr neziedoja labdarībai 7 miljonus, ko saņēma no Depa, tomēr pie tā vainīgs esot tieši viņš
Skatītāja neizpratnē: “No latviešu valodas ne smakas! Daugavpils viesnīcas TV tikai krievu kanāli!”
VIDEO. “Plēsēji te ir bijuši?”: Baibu Sipenieci-Gavari no rīta mājās sagaida nepatīkams pārsteigums
Rīgas dome pārdēvē Maskavas dārzu par Latgales parku
Nosauc ceļu posmus, pa kuriem no 20.maija varēs braukt ar 110 km/h ātrumu
VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
Apinis: Kariņ, ļauj Pavļutam turpināt Golubevas darbu, paņems vēl Juhņēviču līdz, lai vada dzeloņdrāšu iepirkuma biroju
Gaidāms ļoti liels finansiālais šoks, miljoniem cilvēku kļūs nabadzīgāki – brīdina Anglijas Bankas vadītājs
Bijušais iekšlietu ministrs Gulbis: Golubevai nevajadzēja pamest valsti
FOTO. “Tērps pa tiešo no Maskavas pasūtīts?”: Jolantas Gulbes-Paškevicas apģērbs soctīklos izraisa “vētru”
Sēj salātus, stāda zemenes un vasaras puķes. Kas darāms dārzā no 17. līdz 23.maijam?
Vai Putinam varētu būt dubultnieki? Komentē Rajevs
18:24
Anda Līce: Kremļa propagandas apdullināto tautu ir piemeklējis kaut kas līdzīgs trakumsērgai
18:20
Hokejā čehi būs nikni
17:58