Edijs Spāre
Edijs Spāre
Foto: Laura Grīnvalde

Veselība un astroloģija – kas kopīgs? Edija Spāres pieredze un zināšanas 1

Pieredzējušais astrologs Edijs Spāre uzskata, ka viņa darbā astroloģija un veselības atjaunošanas metodes darbojas roku rokā, jo tikai tā var gūt pilnīgu priekšstatu par kaites cēloņiem un izdziedināšanas veidiem. Tie, kuri pie Edija apgūst astromedicīnu un metālu terapiju (to skaitā arī šā raksta autore), sliecas atzīt, ka tā ir tiesa. Par to arī šī saruna.

Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir 27
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
Lasīt citas ziņas

Ko tu kā dziedinātājs dari?

Pārsvarā praktizēju ritmisko masāžu, kas pagājušā gadsimta sākumā radās vācu antropozofajā medicīnā. Tā ir saudzējoša masāža, ko esmu vienkāršojis, lai cilvēkiem vieglāk saprast. Pēc idejas, tā ir limfas iekustināšana, kurā papildus izmanto dažādus līdzekļus – pie kaites vainīgajām planētām atbilstīgas ziedes, metālus, ēteriskās eļļas, adatas. Darbojos arī ar āmuriņiem (tas ir adatu terapijas paveids), lieku ķīniešu bankas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Antropozofā medicīna ir ļoti cieši saistīta ar astroloģiju. Man kā astrologam tā ir medusmaize!

Hipokrats teicis – nevari saukties par ārstu, ja nepārzini astroloģiju (un viņš bija tas, kurš klasificēja gan slimības, gan diagnostiku).

Jebkurš cilvēks var redzēt, ka mēness – augošs, dilstošs – norāda, kad stādīt, kad ravēt, kad iesākt un kad pabeigt darbus. Līdzīgi darbojas arī cilvēka ķermenis. Vecā mēnesī mums vajag no kaut kā atvadīties, izvadīt no organisma, jaunā – kaut ko izaudzēt vai pieaudzēt. Vecā mēnesī varam atbrīvoties no liekā, jaunā – nevaram, jo organismam ir tendence visu pieņemt, uzņemt. Vecā mēnesī tas ir gatavs atteikties un neuzkrāj rezerves, jaunā – grib uzkrāt, lai varētu izdzīvot ilgāk.

Piemēram, Šveicē plānveida operācijas pilnmēnesī neveic, arī vētrainā laikā ne. Cilvēka ķermenis ir pakļauts dabai, un, tā kā astroloģija ir viens no veidiem, kā ieraudzīt dabiskos, iekšējos ciklus, bez tās nevaram pieiet cilvēkam un ārstēšanai. Tas, kādā zodiaka zīmē mēness šobrīd atrodas, nosaka to, kura ķermeņa vieta ir visvājākā. Ja tās aiztiekam, varam nevis palīdzēt, bet gan radīt komplikācijas.

Ķermenī atrodams pilnīgi viss zodiaks?

Katrai zodiaka zīmei ir sava zona, piemēram, Aunam – galva, Vērsim – apakšžoklis un kakls, gandrīz kā pa līmeņiem. Ja ķirurģiski vai terapeitiski iejaucamies nepareizā vietā, negūstam efektu.

Būdams masieris, zinu – ja sāku procedūras vecā mēnesī, tās cilvēkam nepalīdz tik labi kā tad, ja sāku jaunā.

Ja es vecā mēnesī aiziešu pie masiera cīnīties ar lieko svaru, nepalīdzēs?

Nē, nepalīdzēs. Enerģija ir jāiztērē, nevis jānomasē!

Ir procedūras, kas īpaši efektīvas vecā mēnesī, bet ne šī. Varam kaut ko nogriezt, bet ne nomasēt. Liekais svars veidojas ne tikai no tā, ko esam apēduši, bet arī tāpēc, ka enerģija nevirzās. Šķidrumi neplūst, vielmaiņa ir lēna, uzkrāj, nepatērē.

Problēma ir arī interpretācijā, kas ir laba un kas – slikta vielmaiņa. Vieni saka – o, tev pārāk laba vielmaiņa, tu visu uzkrāj! Piemēram, astroloģijas izpratnē laba vielmaiņa ir tad, ja vielas ātri sadeg, tiek pārstrādātas un izvadītas, nevis labi uzkrājas. Un uzkrājas tāpēc, ka mēs apēdam par daudz, nevis tik, cik vajadzīgs šodien! Bet, lai nomestu nost, vajag paātrināt enerģijas plūsmu, limfas un asins plūsmu. Varbūt kaut kur ir sablīvējums, kāds bloks, traucēta limfas tece… Masāža to atbrīvo, paātrina. Jaunā mēnesī organisms ir gatavs slūžas ātrāk atvērt, bet vecā mēnesī tas ir pasīvs.

Visbīstamākā pārēšanās ir augošā mēnesī?

Skaidrs, ka šajā fāzē organismam baigi vajag, bet jāsaprot, ka var iztikt ar šķiedrvielām, nevis ogļhidrātiem vai olbaltumvielām.

Organisma tipus iedala četrās stihijās. Ir cilvēki, kuriem dominējošās stihijas dēļ nav ieteicams dzert daudz šķidruma, kas ir viens no ieteikumiem daudzās diētās. Pārliekas ūdens dzeršanas rezultātā tāds cilvēks var nevis nomest, bet pat pieaudzēt svaru.

Nav vienas konkrētas metodes, kā cilvēku sakārtot, ikviens jāizpēta astroloģiski, lai noteiktu, ko tieši viņam ieteikt produktu grupu un ēšanas režīma ziņā. Tas, ka kaut kas garšo, ir kas cits!

Pieci Platona ķermeņi ir sakrālās ģeometrijas koncepts, kas cita starpā pārstāv arī piecas stihijas. Šo kristālu komplektu Edijs saņēma dāvanā.
Foto: Laura Grīnvalde

Vai tad organisms nav pietiekami gudrs, lai zinātu, ko tam vajag?

Varbūt kāds ir tik advancēts, ka jūt, ko un kad organisms prasa. Bet to, ka prasa, saka arī visi alkoholiķi un narkomāni. Sak, man pilnīgi rokas trīc, kā organisms prasa! Tātad tam vajadzīgas šīs indes?

Bet pēc tam, kad bijis ļoti auksti, iedzert glāzi groka ir veselīgi, un narkotika, kura vajadzīga, lai noņemtu sāpes, kādā mirklī ir noderīga, citādi var veidoties sāpju šoks.

Kurā brīdī es egoistiski izvēlos apmierināt garšas kārpiņas, sakot, ka man vajag, un kad es apzināti saprotu, ka man tieši kaut ko konkrētu vajag? Tās ir divas dažādas lietas!

Tātad garšas kārpiņas nav nekāds droši ticamais padomdevējs?

Apmierināt garšas kārpiņas – tā ir bauda, un jebkura bauda ir jāierobežo. Par garšas kārpiņām, saldumiem un baudkāri atbild Venera, tā ir saistīta ar vienu no mūsu gadsimta slimībām – diabētu. Tāpēc tas pasaulē ir tik izplatīts, jo cilvēki grib ēst to, kas garšo. Un visas baudas, kuru ir par daudz, nāk par skādi. Bet pilnīgi atturēties no baudas arī ir slikti.

Katra planēta ir atbildīga par kādu emociju: ja mēs barojam vienu no tām, citām tiek mazāk.

Pretēji Venerai Marss atbildīgs par agresiju. Kad baudām, nevaram cīnīties, kad cīnāmies – nevaram baudīt. Tāpēc kara plosītajās vietās mēdz būt izvarošanas, lai karotāji varētu iegūt līdzsvaru, tāpēc armijā dažkārt speciāli tiek iesūtītas prostitūtas.

Marss pārstāv rīcību, aktivitāti un pārvalda muskuļus. Ļoti liela ķermeņa daļa sastāv no muskuļiem: ja izņemam kaulus un šķidrumu, paliek muskuļi. Arī asinsvadi un limfvadi būtībā ir muskuļi, par sirdi nerunājot.

Ja esam par daudz aktīvi, nespējam atslābināties, ko ļauj Venera. Jebkuras spazmas ir Marss! Bet, kolīdz esam par daudz pasīvi, par daudz Veneras, organisms kļūst atonisks, ļengans un arī nevar eksistēt. Ja Marsa par daudz – rodas krampji, kolikas. Kurš maratonists skrienot pamana skaisto Vecrīgu? Skrienot skaisto nevar novērtēt, jo nav laika. Un otrādi – tas, kurš bauda, neskrien.

Pieci Platona ķermeņi ir sakrālās ģeometrijas koncepts, kas cita starpā pārstāv arī piecas stihijas. Šo kristālu komplektu Edijs saņēma dāvanā.
Foto: Laura Grīnvalde

Vai arī citām planētām ir līdzīgi principi?

Līdzīgs ir saturniskais princips, kas mūs padara aukstus un stīvus ne tikai fiziski, bet arī emocionāli un mentāli. Pretējs tam – Mēness, mātišķā enerģija. Ja mūsos ir par daudz aukstuma, vairs nedarbojas vēders, locītavas nestrādā. Tas labi redzams vecos cilvēkos, kuri vairs nav gatavi klausīties citos un tikai runā savu. Mēness principu parāda sārta, veselīga un maiga āda. Saturna gadījumā tā ir sausa, pelēcīga.

Jupitera pārziņā ir aknas. Kad savu ideju pārāk uzspiežam citiem (ekspresīvi, kā misionāri to darīja, ar spēku), graujam savas aknas, un tās vairs nespēj adekvāti darboties. Dusmas, ka cits nepieņem tavus likumus, tavu ideju, bojā aknas.

Un Saule?

Saule ienes līdzsvaru, tai nav pretpola, tā ir vienīgā, kam mūs jāpārvalda. Tad, kad par daudz steidzīgi skrienam pa dzīvi, vairs neizvērtējam, kas personīgi katram no mums vajadzīgs, tāpēc veidojas stājas problēmas, aritmija un sirds-asinsvadu kaites. Astroloģiski sirds ir centrs, bet fiziski sirds neatrodas ķermeņa centrā, taču Saule pārvalda arī mugurkaulu, kas gan ir cilvēka centrs, no visām pusēm skatoties.

Tikai iekšēji lepns cilvēks stāv taisni. Tas, kurš šaubās par sevi, iztaisnoties nespēj, viņam sāp mugura un dur sirdī – tā fiziskajā plānā parādās vājas Saules princips. Tātad jāatrod ticība sev un saviem spēkiem vai arī viņš saļims zem Veneras iedvestās baudkāres vai Saturna uzlikto pienākumu nastas.

Kolīdz pārāk neelastīgs, atkal slikti – vairs neveidojas dabiskie izliekumi mugurā vai cilvēks muguru sabeidz ar nepareizu sēdēšanu. Gars ir jāpārvalda, un sirds ar to ir saistīta visciešāk. Ja to nepārvaldām, ir sirds asisnsvadu problēmas, infarkti, insulti.

Edija interešu lokā ietilpst arī citas ar veselību un enerģētiku saistītas prakses. Attēlā – Aurasomas Kabalas Sefirots.
Foto: Laura Grīnvalde

Vai pats var tā izlemt un sevi pārvaldīt?

Vispirms jāapzinās, ar ko sirgsti. Piemēram, gremošanas traucējumi ir saistīti ar Mēnesi, līdz ar tiem nāk emocionalitāte, nespēja sagremot arī psiholoģiskās lietas (tās ir Mēness īpašības). Atceries, skolā mācīja ēst lēnām, bez steigas sakošļāt? Mēness pretpols ir Saturns – nesteidzies, sagremo, tad radīsies līdzsvars. Ar to var sākt. Ja nav laika ēšanai, skriešus nesagremojot apēd maizīti, turpini strādāt, skaidrs, ka nevari izvairīties no gremošanas traucējumiem. Tāpēc tam jāieplāno laiks, arī ēšanai, gulēšanai, sevis sakārtošanai – to māca Saturns. Jābūt atbildīgiem ne tikai pret darbu, bet arī pret savu ķermeni.

Ājurvēdā ir trīs ķermeņa pamattipi (došas) – pitta, vata un kapha. Kā tas ir antropozofajā medicīnā?

Došas drīzāk atspoguļo trīs zīmju grupas: kardinālās (Auns, Vēzis, Svari, Mežāzis), fiksētās (Vērsis, Lauva, Skorpions, Ūdensvīrs) un mutablās (Dvīņi, Jaunava, Strēlnieks, Zivis).

Astroloģijā iedalījums ir smalkāks. Cilvēku ķermeņa pamattipi atšķiras pēc stihijām (četras stihijas, katrā trīs zodiaka zīmes), tāpat kā mums ir četri temperamenti. Uguns ir holeriķis, Gaiss ir sangviniķis. Abi ir līdzīgi ar to, ka aktīvi, tikai Uguns visu pārstrādā, izmanto, dara to viena pati, Gaiss cenšas sadarboties. Savukārt Zemes stihija ir melanholiķis, jo kalns stāv tur, kur stāv, mainās ļoti lēnām. Ūdens, kas arī ir pasīvs (kļūst aktīvs tikai emociju iespaidā, taču pats tās nerada), ir flegmatiķis.

Holeriķa dzīvesveidam arī jābūt holeriskam, aktīvam, viņš nedrīkst sevi taupīt, lai iekšēji nesadegtu, jo enerģijas parasti ir par daudz.

Problēmas Ugunij (holeriķim) rodas tad, ja ēd pārāk daudz ogļhidrātu. Ar saldumiem sevi nobeidz – iedod vēl Uguni, bet, kā zināms, ja saliek plusu ar plusu, lielāku strāvu nedabū. Ķermenī tāpat – jāsaprot, kas jāliek iekšā! Vajag pretpolu – jāēd pretpola ēdieni.

Zemei (melanholiķim) gan jākustas, lai neaizmigtu, citādi viņš ir pārāk pasīvs. Bet – viņš nevar būt cīnītājs kā holeriķis. Zemes cilvēks ir praktiķis, izpildītājs. Grib, lai dzīve ir stabila, pat vienveidīga. Uguns negrib vienveidību, iet līdzi azartam. Jāatrod ideja, kuras dēļ dzīvot.

Gaisa cilvēks (sangviniķis) arī ir aktīvs, taču pēc būtības nav līderis. Viņš varbūt ir gatavs uzņemties līdera funkcijas intereses pēc, taču vairāk viņš meklē sadarbību. Gaiss var mēģināt būt tuvu līderim, būt viņa padomdevējs, atsevišķu funkciju izpildītājs vai aizvietotājs.

Pateiksi sangviniķim, lai iznes atkritumu spaini, viņš atbildēs – labi, ejam iznest! Pateiksi to pašu holeriķim – viņš nereaģēs, jo pavēlēm nepakļaujas. Savukārt Zemes cilvēks sapratīs, ka katram savs pienākums, un to izdarīs, viņam nav spēka cīnīties (dažkārt var pateikt, ka izdarīs to vēlāk, jo viņam trūkst enerģijas). Melanholiķi (Zemi) ir viegli regulēt, ja laikus pasaka, kam kad jābūt gatavam, – rīt mēs brauksim tur, ēdīsim tikos, gulēsim tikos. Tad viņš sagrupēsies, spēka pietiks ilgākam laika sprīdim nekā holeriķim, kurš tūdaļ pielec kājās un saka – esmu gatavs! Un ar to arī enerģija izbeidzas… Melanholiķis jāstumj, kamēr viņā izveidojas apziņa, ka viņš var, un tad jau vairs apstādināt nav iespējams.

Ūdens (flegmatiķis) ir sajūtu cilvēks, iet emociju pavadā – viņš atdos to, ko tam dosim: ja vakarā ar viņu strīdamies, no rīta pamodīsies gatavs turpināt strīdu. Uguns jau sen būs strīdu aizmirsusi, bet Ūdens nesapratīs, kā varēja viņu tā aizvainot, ilgi nepiedos. Tāpēc, pirms kaut ko liek darīt Ūdens cilvēkam, jāpajautā, kā viņš jūtas, jāsamīļo – tad var cerēt uz pozitīvu reakciju.

Tad arī slimnīcas varētu iedalīt pa blokiem…

Nuja! Zemes cilvēkus likt tur, kur neviens netraucēs, klusumā, kur viss jādara noteiktā laikā. Gaisa cilvēku ieliksim lielā palātā, kur var aprunāties. Uguni slimnīcā nav vērts turēt – viņš aizbēgs vai vispār tur nenonāks, pats labāk zinās, kā ārstēties: iedod man pret sāpēm to un to, lai varu skriet tālāk! Ja nu vienīgi intensīvajā terapijā – uzreiz iedod sistēmu, lai ar to var iet mājās vai uz darbu. Holeriķis neparādīs, ka ir slims, vajadzīga aktīva, ātra pieeja (un viņš slimos tad, ja sev netipiski uz ilgu laiku iestrēgs viena veida darbā).

Zemes cilvēku vajag ārstēt palēnām – šodien iemācīsimies vienu pirkstiņu kustināt, rīt jau divus, un tā viņš arī atveseļosies, izkāps no jebkuras bedres. Ūdens cilvēki arī var tikt uz kājām, ja vien apkārt būs mīļotie, kuriem tas vajadzīgs, tāpēc jāgādā, lai tuvinieki brauc pie viņa ciemos katru dienu, atnes mājas ēdienu.

Ar visiem klientiem nevar runāt vienādi. Flegmatiķim nevar ātri iespiest rokā recepti, viņš to nesapratīs. Ja sangviniķim neļausi piedalīties diskusijā, atkal nekas nesanāks.

Edijs Spāre
Foto: Laura Grīnvalde

Vai cilvēks, nebūdams astrologs, pats var uzzināt savu tipu?

Tikai caur astroloģiju vai arī, ja ļoti labi spēj sevi novērot. Psihoterapeiti arī strādā ar šiem temperamentiem, bet viņi mēģina tos uztaustīt caur sarunām. Astrologs skatās planētu izvietojumu cilvēka dzimšanas brīdī.

Ja nu ir jaukts temperamenta tips? Tādu cilvēku droši vien ir visvairāk…

Jā, un tad ir vislielākās ziepes. Visvieglāk ar pacientu strādāt, ja ir tīrs tips. Ja temperaments jaukts, es to saucu par nosacītu šizofrēniju, jo tāds cilvēks nevar izvēlēties vienu dzīves ceļu. Viņam interesē šis, viņš uztraucas par to un baidās no tā… Daudzmaz veselīgam cilvēkam tas mainās pa gadiem (šizofrēniķim – pa stundām). Vienu gadu viņš ir holeriķis un pārstāj klausīties citos, bet, kolīdz citi pierod, viņš pēkšņi kļūst emocionāls, saprot izdarīto un kļūst par flegmatiķi. Kolīdz tuvinieki aprod ar viņa sirsnību, viņš pēkšņi pārtop melanholiķī, darbarūķī – tikai pienākums, saistības, nekādu mīlestības izpausmju, un atkal ir grūti ar viņu sadarboties.

Vai slimību var uzlūkot kā iebūvētu programmu?

Jā, jo slimība iet līdzi emocijām. Kad saprotam, kuru emociju par daudz barojam, mēs varam no slimībām tikt vaļā. Ja Uguns – pasaules iekarotājs holeriķis – ir visu pasauli iekarojis, viņam vairs nav ko darīt, viņš izčākst! Tātad jāatrod jauns mērķis. Dzīvē ir vajadzīgi visi temperamentu tipi.

Varētu uz planētām raudzīties kā uz mērķdotācijām – katras planētas enerģija ir domāta kaut kam noteiktam.

Katrai planētai ir sava vieta, un, ja mēs tās enerģijai neatrodam lietojumu, tad slimojam. Žults, kas ir visaktīvākā mūsu ķermenī, ir Marss – dzelzs, ierocis, tas, kas visaktīvāk ietekmē pasauli. Ja cilvēks ir žultains, tas nozīmē, ka viņš neatrod, kur izpaust savu aktivitāti un agresiju. Un tā tālāk… Pats savulaik nebiju gana aktīvs, bet neizpaudu sevi rīcībā, rūgu un nerealizēju sevi… un dabūju žultsakmeņus. Tagad varu lepoties – esmu viens no retajiem, kas tos dabūja ārā bez operācijas.

Viss ir prātā, tikai jāsaprot, ar kādu planētu tas saistīts. Daļēji jau mums ciešanas un slimības ir vajadzīgas – lai mūs apstādinātu, liktu aizdomāties par to, ka darām ne tā, kā vajag.

Bieži uzdod jautājumu, vai horoskopā var redzēt cilvēka nāvi.

Es cilvēka nāvi nekad neskatos. Esmu pārliecinājies, ka to nevar ieraudzīt. Var ieraudzīt krīzes momentu, bet tas, vai ir iespējams tikt tam pāri, paliek ar jautājuma zīmi. Nevar prognozēt, vai šī krīze ir simtprocentīgi pēdējā.

Svarīgāk ir tas, ka cilvēks gatavs apzināties šo krīzi, strādāt ar to, un tad jau viņš var tikt tālāk. Ja viņš to ignorē, ir pārliecināts, ka tiks galā, bet nemaina neko sevī, tad viņš aiziet.

Saturns – kārtība, atbildība, aukstums, sausums.

Jupiters – filozofija, dzīves virziens, godbijība, kultūra, zināšanas.

Marss – fiziskā aktivitāte, rīcība, darbība, kustība, spazmas, krampji, kolikas.

Venera – atslābināšanās, eiforija, skaistums, mīlestība, dizains, dabasskati, viss krāšņais, bauda.

Merkurs – kustība, intelekts, komunikācija.

SAISTĪTIE RAKSTI

Mēness – jūtīgums, maigums, mātišķā enerģija, gremošana.

Saule – ego, līdzsvars, stāja, mugurkauls, sirdsapziņa, mīlestība pret visiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
Skatītājs izbrīnīts par invaliditātes grupas piešķiršanas kārtību: “Vai ir paredzams, ka amputētais loceklis ataugs?”
Veselam
VIDEO. Uzstādīts jauns rekords Āfrikā! 70 gadus veca sieviete laidusi pasaulē dvīņus, kas apliecina cilvēka gara spēku un izturību
Kokteilis
“Esi sveicināts, mazais rīdziniek!” Rīgas mērs Ķirsis piedzīvojis dienu, kad pats no sevis saņem sirsnīgu apsveikumu
TV24
Mūziķis Guntis Veits par uzbrukumiem ārstiem: Cilvēki ir palikuši agresīvi
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
Baltijas jūrā šobrīd ledus apjoms jau astoņreiz lielāks par normu – 33 000 kvadrātkilometru; parasti ir ap – 4000
Kokteilis
VIDEO. “Krišjānis lido!” Satīriska dziesma par bijušā premjera lidojumiem guvusi plašu popularitāti
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
“Veselības centru apvienība” rezidentu programmā sešos gados uzņēmusi gandrīz 50 jaunos ārstus
“Centrālā laboratorija” atvērusi filiāli Jaunajā Teikā
LaMSA rīko profilaktiskus mērījumus diabēta mēneša ietvaros tirdzniecības centros “Akropole Alfa”, “Dole” un “Sāga”
Ādas jaunība – vai sasniedzams mērķis?
“NMS laboratorija” pievienosies “Centrālajai laboratorijai”
“Aptieka – mana pasaule un mans liktenis”
Rūpēs par iedzīvotāju vajadzībām “Mēness aptiekas” veic cenu samazināšanu 
10 stratēģijas cukura diabēta komplikāciju attīstības riska mazināšanai
“Centrālā laboratorija”: Vīrieši analīzes veic gandrīz uz pusi mazāk nekā sievietes
Pazīmes un ieteikumi, ja ir kas vairāk par parastu saaukstēšanos
“Mēness aptiekas” farmaceite Jeļena Petrišina – “Gada farmaceits 2023”
OMICRON – kas tas par zvēru? 15 jautājumi un atbildes
Veselības padomi tumšajam gadalaikam
“Centrālā laboratorija” atvērusi jaunu filiāli Ādažos
Ieteikumi mērķtiecīgai sezonālo vīrusu jeb saaukstēšanās pārvarēšanai
Ja nevar aizbēgt, jāmācās sadzīvot. Demence
Mēness aptieka: Gandrīz puse aptaujāto veselības stiprināšanai ziemā izmantos arī uztura bagātinātājus
VCA poliklīnikās notiek aktīva vakcinācija pret gripu – interese arī par vakcīnām pret Covid-19
Kad labākais risinājums ir aptiekā gatavotas zāles
VCA Sievietes veselības centrs “Aura”: Topošajiem vecākiem plaša interese par gaidāmajām dzemdībām un mazuļa aprūpi
Pākšaugi ir produkts ar pievienoto vērtību
“Mēness aptieka”: Rūpēties par organismam vajadzīgo un neaizrauties ar pašārstēšanos
“Mēness aptieka” ir mīlētākais zīmols farmācijas nozarē
Uzticības persona – zinošs, iejūtīgs, un atbildīgs farmaceits
Risinājumi mobingam, vīrusu ierobežošana un vēl 10 atgādinājumi veselībai jaunajā mācību gadā
Mēness aptieka: noguruma dēļ liftu visbiežāk izmanto 18-29 gadus jauni cilvēki
“Mēness aptieka” jau otro reizi saņem starptautiskās programmas Best Places To Work apbalvojumu  
„Mēness aptieka”: No veselības viedokļa aizvien pārāk maz – tikai 17% – vasarā devušies ikgadējā atvaļinājumā
atbrīvoties no pesticīdu atliekām uz augļiem un dārzeņiem
Lojalitātes programmai VESELĪBA gada laikā vairāk nekā pusmiljons dalībnieku
Veselam
Jučkoviča par VM izstrādāto ziņojumu: “Aptieku skaita samazināšanos visvairāk izjutīs iedzīvotāji reģionos”
Veselam
pareizi dzīvot nākotnei?
Veselam
Psiholoģe Evita Štāla par emocionālo veselību darbā: Kā attīstīt prasmi risināt problēmas?
TV24
Viņai puse krūts jau bija nopuvusi…Ārsts par to, kā cilvēki ignorē savas slimības
Izsmeļoši: viņa seksuālā atkarība. 12 uzvedības modeļi, kas to nodod. Ko tā patiesībā nozīmē?
Cilvēkstāsts
VIDEO. Žurnāliste Inese Supe atklāti par savu nopietno slimību: “Es neesmu gatava mirt, man vēl daudziem cilvēkiem ir jāpalīdz”
ASV pirmoreiz izvirza apsūdzības par kara noziegumiem Ukrainā – četri krievu zaldāti spīdzinājuši un imitējuši nāvessodu ASV pilsonim
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
Covid-19 uzņem apgriezienus, pieaug stacionēto slimnieku skaits; gripa visvairāk “ķer” mazos bērnus
Baltijas jūrā šobrīd ledus apjoms jau astoņreiz lielāks par normu – 33 000 kvadrātkilometru; parasti ir ap – 4000
TV24
Latvija ir neizdevusies valsts – kā veidojas šī propaganda?
VIDEO. Daugavpils mērs izceļas Ziemassvētku pasākumā un saņem administratīvo protokolu
VIDEO. Rīgas centrā ap miskastēm “spieto” žurku bars. Ko par to saka Rīgas dome un tuvējā veikala vadība?
Veselīgās un dziedinošās dzērvenes. Cik daudz dzērveņu ieteicams apēst dienas laikā?
Veselam
“Pirms 40 gadiem, kad pirmo reizi parādījās infekcija HIV, tas bija kā nāves spriedums” – infektoloģe par medicīnas straujo attīstību
Latvijā parādījies jaunais Covid-19 paveids “Pirola”, liecina notekūdeņu monitoringa dati
Veselam
A vitamīns jeb retinols – veselībai un skaistumam! 10 padomi pareizai retinola lietošanai
Veselam
Trauksmes dažādās sejas – kā tās izpaužas un kā sev palīdzēt?
Veselam
Laimīgo pāru noslēpumi: 6 stundas nedēļā, lai nostiprinātu attiecības
Daudzi laulātie kautrējas izpaust savas seksuālās vēlmes. Kā saglabāt kaisli laulībā?
Veselam
Inga Ažiņa par HIV/AIDS saslimšanu: Diemžēl, tā ir klusa slimība – cilvēks ilgstoši var pilnīgi neko nejust
Ģimenes ārsti no nākamā gada varētu strādāt četras valsts apmaksātas darba dienas, piekto nosakot par maksas
Dzejniece Jana Skrivļa-Čevere: “Viss mums apkārt ir simboli”
23:15
Izraēlas armija Gazas joslā atklājusi lielus ieroču krājumus netālu no slimnīcas un skolas
22:48
Baidens: Ja Putins ieņems Ukrainu, viņš pie tās neapstāsies, viņš ir to diezgan skaidri pateicis
21:58