Foto – Shutterstock

Baidos vērsties policijā, jo varmāka ir tuvinieks… Kur saņemt palīdzību, ja esi cietis no vardarbības? 0

Kas pārsvarā meklē palīdzību

Pavisam drīz apritēs gads, kopš arī Latvijā darbojas bezmaksas atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem 116006. Šis laiks bijis spraigs, un, apkopojot 2016. gada statistiku, redzams, ka vairums palīgā saucienu zvanu centrā saņemti saistībā ar piedzīvotu vardarbību ģimenē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 10
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60
Lasīt citas ziņas

“Pārsvarā tās bijušas sievietes, kas cietušas gan no fiziskas, gan emocionālas vardarbības, bet ir bijuši arī seksuālas vardarbības gadījumi. Nereti iesaistīti arī bērni,” norāda krīžu un konsultāciju centra SKALBES klīniskā psiholoģe, 116006 tālruņa konsultante Santa Ozoliņa.

Vienotais atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem pakāpeniski tiek ieviests visās Eiropas Savienības (ES) valstīs, un šā gada 1. janvārī tas sācis darboties arī Latvijā. Zvanot uz tālruņa numuru 116006, psiholoģisku un informatīvu palīdzību iespējams saņemt gan nozieguma upuriem un aculieciniekiem, gan līdzcilvēkiem.

CITI ŠOBRĪD LASA
Santa Ozoliņa uzsver, ka bieži cietušais baidās vērsties policijā, jo varmāka ir viņa tuvinieks. “Tomēr jāatceras, ka jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no vecuma, dzimuma, rases, seksuālās piederības un citiem apstākļiem nav jābūt bezpalīdzīgam upurim, un vienmēr ir iespēja meklēt palīdzību. Ja cilvēks cietis no vardarbības vai ir vardarbības draudi, svarīgi vispirms parūpēties, lai viņš nonāktu drošībā. Tas nozīmē, ka pēc iespējas ātrāk jāapzinās pieejamie resursi, kur iespējams doties, ja, piemēram, ģimenē draud briesmas,” norāda speciāliste.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.