Japānā sācies japāņu ķiršu jeb sakuru ziedēšanas laiks

Četri japāņu principi, kas garantē laimīgāku dzīvi 18

Pavasaris ir plaukšanas un pamošanās laiks, kad nereti noskaņojamies jaunam sākumam, jūtamies mazliet laimīgāki, visapkārt viss sāk ziedēt un dzīve, tā vien šķiet, ka nokārtojas pati no sevis.

Reklāma
Reklāma
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 531
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Lasīt citas ziņas

Ja tomēr šādas sajūtas nepārņem, iepazīstinām ar 400 gadus vecu japāņu tējas dzeršanas kultūru un četriem svarīgiem noteikumiem, kas šo mediatīvo nodarbi padarīja svētu. Ievērojot šos principus arī ikdienā ( ne tikai tējas dzeršanas ceremonijās) cilvēks var uzlabot savu dzīvi un laimes sajūtu, vēsta BBC.

Kādreiz senie japāņu samuraji, pirms došanās cīņā, ieturēja šo tējas ceremoniju un ar apzinātu prāta atbrīvošanu un koncentrēšanos pilnīgi visu savu enerģiju nodeva šai vienkāršajai darbībai – tējas dzeršanai, jo tā varēja būt pēdējā tējas tasīte viņu dzīvē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iedomājies, ka dzer pēdējo tasīti savas mīļākās tējas. Šāda apzinātība noteikti no galvas izmet visas ikdienas raizes, par ko uztraucamies un kas mūs nomāc.

Četri japāņu tējas ceremonijas principi mediatīvam stāvoklim (un, iespējams, laimīgākai dzīvei)
1. Klusums.
2. Koncentrēšanās uz šo brīdi.
3. Skaistuma ieraudzīšana vienkāršajā un ikdienišķajā
4. Harmonija.

Šie četri principi var šķist pārlieku vienkārši, bet patiesībā tie nav. Izmēģini koncentrēties uz šiem četriem laimīgākas dzīves noteikumiem un iespējams, ka arī tava dzīve mainīsies.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.