"Gaiļezera" mediķi ārstē Covid-19 pacientus

FOTO. VIDEO. “Kājās pamperi, sejās dziļi nospiedumi, nepārtraukta svīšana!” Kā ikdienā strādā varoņi, kuri glābj mūsu dzīvības 50

Piektdien, pirms vēl lielākā daļa Latvijas bija modusies, Stradiņa slimnīcā atvēra jau trešo karantīnas nodaļu. Tajā ievietoti Covid-19 slimnieki ar insultiem, infarktiem, plaušu karsoņiem un citām smagām slimībām.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas
Visi tie, kuri par savu dzīvību cīnās arī jaunajā nodaļā, nav anonīmi cilvēki, viņi ir kāda vectētiņš, mamma, dēls, māsa. Kādam attālāks radinieks, draugs, paziņa vai kolēģis. Tagad viņiem var palīdzēt tikai mediķi.

Trešās karantīnas nodaļas virsārsts Kārlis Rācenis piekrita dalīties ar savām izjūtām par to, kādēļ pašlaik dažas pavisam vienkāršas lietas – ierobežot sociālos kontaktus, ievērot distanci, lietot maskas un vislabāk – vispār nedoties uz publiskām vietām – ir dzīvības cenā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja mēs iegūstam rādītāju, ka 1000 cilvēki ir saslimuši, tad pēc nedēļas 20% būs jāstacionē, tie ir 100 pacienti. Ja 10 nonāk Stradiņu slimnīcā un mēs esam plānojuši, ka mums ir 120 vietas, tad varam izturēt vien 12 dienas, bet mēs šos pacientus nevaram tik ātri izrakstīt,” skaidro Rācenis.

Tos, kuri netic vīrusam un uzskata, ka tas ir joks, ārsts aicina atnākt uz nodaļu, pastrādāt par palīgiem – viņi var nākt bez ekipējuma, ja uzskata, ka šis vīruss neeksistē, bet Rācenis garantē, ka tajā brīdī, kad viņi ieraudzīs pirmos pacientus, domas strauji mainīsies.

“Jo ilgāk neievērosim ierobežojumus, jo lielākā bedrē būsim!” viņš uzrunā tautu.

Pastāstot vairāk par mediķu ikdienas darbu, ārsts sķaidro, ka darbiniekiem ir respiratori, stingri pieguļošas brilles, kombinezons, speciālas bahilas virsū, viņi pilnā ekipejumā ir nosegti.

Šajos kostīmos viņi svīst, maskas ir mazākais traucēklis, salīdzinot kādi nospiedumi sejās ir no respiratoriem, čurāt nevar, citi velk pamperus, līdz ar to –

tās neērtības, ko mums sagādā viena maska ir nesalīdzināmas ar to, ko katru dienu medicīnā piedzīvo ārsti, glābot Covid-19 pacientu dzīvības.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.