“Kāpēc mēs šeit noliedzam svētkus!?” Atkarīgam cilvēkam arī brīvdiena ir oficiāla brīvbiļete dzeršanai 5
Sabiedrībā kopumā jebkuros svētkos mēs lietojam alkoholu, visi svētki tiek saistīti ar alkohola lietošanu – vai ir iespēja to ar kaut ko aizvietot? “Situācijas ir dažādas – manas ģimenes svētkos alkohols nekad nestāv uz galda, gatavojam kādas sulas,” TV24 raidījumā “Uz līnijas” norādīja Gunita Gudone, psihoterapijas un atkarību speciāliste.
Ja ģimenē uz galda stāv alkohols, tas nozīmē, ka, visticamāk, šajā ģimenē ir atkarīgs – neticu, ka mājās, kur neviens nelieto un nav atkarīgo, alkohols būs uz galda katrās svinībās, skarba ir Gudone.
Vēl ir jautājums par to – cik bieži ir šādi svētki? Mūsdienās svētki ir bieži, jo lielāka ģimene, jo vairāk svētku, un tad vēl dažādi mazie svētki – Valentīndiena vai tamlīdzīgi. “Skaidrs, ka omes 80 gadu jubilejā būs kāds liķieris vai šampanietis, tas ir normāli, arī mazliet pagaršot ir normāli,” atzīst speciāliste.
Gudone saka, ka arī tagad, kad kāds lasa vai klausās šo sarunu, atkarīgais cilvēks uzreiz meklēs, kur piesieties, un teiks: “Kāpēc mēs šeit noliedzam svētkus!?”
“Nē, tā nav. Atkarīgajam piektdienas vakars, brīvdiena ir svētki, un svētkos var dzert oficiāli, jo tad neviens nevar pārmest. Vai tad tas ir daudz – divi vai trīs aliņi vakarā, viņš padomā!”
Atkarīgs cilvēks iet uz mērķi dzert, saka speciāliste. Svētki, Jāņi, Jaunais gads – tie ir tik lieli un legāli svētki, kad notiek liela nodzeršanās un nāves gadījumi pēc tiem.