Pa dienu staigājot vai sēžot, neko nejūtu; kad aizeju gulēt, tad dzirdu, kā sirds sit.. Ārsts skaidro, kas tam var būt par iemeslu 14

“Es vēlētos uzdot jautājumu ārstam – pa dienu kamēr sēžu vai staigāju, es nejūtu neko, ka slikti būtu ar sirdi. Bet, kā aizeju gulēt, es dzirdu, ka kā ar āmurīti man sirds sitas tuk-tuk-tuk.” TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītāja šo jautājumu uzdeva Robertam Federam, kardiologam.

Reklāma
Reklāma
Jau pirmajās sekundēs? Šīs 11 lietas vīrieši pamana sievietēs ātrāk, nekā tu domā
Francija brīdina, ka ļoti drīz Eiropā var uzliesmot plaša mēroga militārs konflikts
Putina dzīvība briesmās? Novērošanas kameras piefiksē, ka diktatora autokolonnu pavada ātrā palīdzība
Lasīt citas ziņas

“Te būtu jāsaprot, vai ir sirds ritma traucējami. Noteikti vajadzētu uztaisīt izmeklēšanu, veicot arī holtera monitorēšanu. Bieži vien tas, ko apraksta raidījuma skatītāja, izklausās pēc vienkārši ritmiskas sirdsarbības. Lai gan reizēm tiešie vakaros cilvēkiem mēdz arī aritmijas, tāpēc noteikti jāaizslēdz arī šādi apstākļi,” norāda speciālists.

Jāveic noteikti, kā iesaka Feders, arī eho-kardiogrāfiju un kaklsa asinsvadu doplerogrāfiju, lai saprastu, vai nav kaut kāda iemesla, kāpēc cilvēks dzird pastiprināti sirds dauzīšanos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kāpēc sirds pārsitieni rodas miera stāvoklī? Bieži tas notiek tāpēc, ka mūsu veģetatīvā nervu sistēma ir tas atslābuma fāzē, un pat vājš nervu kairinājums var izsaukt vienu pārsitienu. Tas gan var būt saistīts arī ar pozu, kādā cilvēks sēž vai guļ, vai arī par daudz ieēsts, kas var stimulēt šos nervus un izsaukt pārsitienus, min speciālists.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.