Devītajā kāzu gadadienā Kuldīgā pie Ventas rumbas.
Devītajā kāzu gadadienā Kuldīgā pie Ventas rumbas.
Foto no Lāču ģimenes arhīva

Kāzas bez klātiem galdiem, sapnī redzētais meitas vārds. Talsenieku Elīnas un Edgara mīlestības stāsts 18

Dagnija Millere-Balandīna, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

 

Talsenieki – dzīvesbiedri Elīna Lāce (38) un Edgars Lācis (32) – kopā ir jau 12 gadus. Viņi uzskata, ka laulība un ģimenes dzīve ir kā skola, kam jāiet cauri katru dienu. Elīnai vairāk ir neatkarīga kaķa daba, tādējādi vajag daudz vienatnes un brīvības, bet Edgars, kā viņš pats smaidot saka, ir ar suņa dabu:

LA
LA.LV
Ziņas
“Šis ir skarbs patiesības mirklis!” Rēvalds par dubultmorāli un izlikšanos Covid-19 pandēmijā 147
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 95 gadus vecās karalienes Elizabetes II pienākumus pārņēmis mazdēls princis Viljams un viņa sieva Keita Midltone 21
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Hosams Abu Meri mājsēdes laikā spiests apgūt jaunas prasmes: sievai atteikt nevar! 46
15 stundas
Lasīt citas ziņas

“Jā, es mēdzu apvainoties, kad Elīna vēlas mieru un vienatni. Taču vissvarīgākais ģimenes dzīvē tomēr ir prast nenovērsties no otra, spēt pārkāpt pāri savām vajadzībām, vienlaikus prast sevi un savas vajadzības nenolikt malā pavisam. Sanāk gluži vai neiespējamā misija? Bet ar Dievpalīgu jau nekas nav neiespējams!”

 

Šā gada 20. augustā Elīna un Edgars svinēs desmito kāzu jubileju. Tā kā abi dvēselē ir īsti mākslinieki, ikdienas pienākumu gūzmā viņiem sanāk būt gluži kā Imanta Ziedoņa viedajos vārdos: “Mīlestība – divu jāņtārpiņu kompromiss”. Abi vēlas spīdēt, bet vienam allaž jāspēj to darīt mazāk vai paciesties, līdz otrs dod vietu.

 

“Man bija bail no attiecībām”

CITI ŠOBRĪD LASA

Piecpadsmit gadus Elīna aizrautīgi darbojās laikrakstā “Talsu Vēstis”, līdz pirms kāda laika aizgāja no darba, lai vairāk veltītu sevi ģimenei un rakstniecībai. Pagaidām tapuši divi romāni: “Tas brīdis, kad…” un “Taurenis vēderā”.

Bet Edgars joprojām strādā “Talsu Vēstīs” kā maketētājs un fotogrāfs. Šķiet, arī iepazinušies viņi būs turpat, taču, nē! Tas notika svētceļojumā.

Elīna: “Edgars tajā devās kopā ar Talsu Romas katoļu draudzi, bet es dažas dienas pievienojos kā žurnāliste. Edgaru pamanīju, jo viņš bija ne vien simpātisks, bet arī noslēpumains.

Nerunāja visādas blēņas, lai man iepatiktos, bet drīzāk ar attieksmi un rīcību parādīja, ka ir mani pamanījis.

Šķērslis šķita vienīgi mūsu vecumu starpība. Ierasti taču, ka vīrietis ir vecāks. Tomēr draugi, ar kuriem par to runāju, pārliecināja mani, ka tam nevajadzētu būt šķērslim, un labi vien, ka tā!”

Viss notika salīdzinoši ātri. Jūlija beigās svētceļojuma laikā abi iepazinās, tam sekoja intensīva sarakste, un jau septembrī viņi kļuva par pāri. Vienīgā “taustīšanās” esot bijusi, kad Elīna sarakstē atzinās, ka viņai ir bail no attiecībām.

Tad Edgars sajuties kā nolemtībā, jo domāja, ka nekas tālāk neturpināsies. Elīna atklāj: “Bail bija tāpēc, ka esmu augusi bez tēva. Joprojām izjūtu sekas tam, ka man ģimenē nav bijusi iespēja vērot pāra ikdienas attiecības, kāpumus un kritumus, labus un ne tik labus brīžus. Piedzīvot, ka tas viss piederas pie attiecību dinamikas.

Īstenībā, tikai rakstot otro romānu, ar galvenā varoņa muti izteicu vārdus, kurus, iespējams, visvairāk vajadzēja dzirdēt man pašai: “Tad, kad jums kopā ir labi, atceries, ka tā nebūs vienmēr, bet, kad ir slikti, atgādini sev, ka arī tā, visdrīzāk, nepaliks.” Par to laulībā esmu pārliecinājusies vairākkārt un turpinu sev to atgādināt grūtajos brīžos.”

 

Kāzas bez klātiem galdiem

Elīna un Edgars Lāči savā kāzu dienā 2011. gada 20. augustā. Retro “vabolīte” saulrietā aizvedusi jaunlaulātos uz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju.
Foto no Lāču ģimenes arhīva

Pāris 2011. gada vasarā laulājās Talsu luterāņu baznīcā. Tā Lāču ģimenei nav tikai majestātiska ceremonijas vieta, bet arī baznīca, uz kuru viņi dodas katru svētdienu.

“Kristīgajai ticībai mūsu ikdienā un attiecībās ir izšķiroša nozīme, jo tieši Dievs dod mums spēku pārvarēt grūtības un meklēt vainu ne tikai otrā, bet arī sevī,” ar vērtīgu atziņu dalās Elīna.

Edgars papildina: “Jau kopš bērnības ik svētdienu esmu dzīvojies pa baznīcu. Mana mamma ir katehēte, bet tēvs savulaik dziedāja draudzes korī. Tāpēc nespēju iedomāties, kā tas ir – dzīvot ar uzskatu, ka Dieva nav. Šaubas, protams, reizēm ir uznākušas, bet atkal un atkal esmu nonācis pie secinājuma, ka tās ir un paliek tikai šaubas, ar kurām sātans cenšas panākt novēršanos no Dieva.”

Gatavojoties kāzām, Elīna un Edgars bijuši vienisprātis – viņu mīlestības svētki būs bez klasiskā kāzu mielasta, kur stundām ilgi jāsēž pie klātiem galdiem.

“Šajā ziņā gājām pret straumi, un daži viesi par to pat bija visai pikti. Tomēr mums bija tāda kāzu diena, kādu vēlējāmies! Pēc ceremonijas turpat baznīcā muzikālie kāzu viesi sniedza nelielu koncertu, bet tad ar vedējiem un fotogrāfu devāmies svētku pusdienās.

Tiņģerē uz Mīlestības saliņas rakstījām viens otram vēstules, bet saulrietu baudījām Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja plašumos. Ak, jā, mēs braucām arī ar vecmodīgu “vabolīti”! Vēlākos gados esam runājuši: ja varētu precēties vēlreiz, mēs neko negribētu mainīt, un tas jau ir labs rādītājs.”

Elīna un Edgars Lāči savā kāzu dienā Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā.
Foto no Lāču ģimenes arhīva

Uztraukums gan esot bijis liels, stāsta Edgars: “Todien biju pamatīgi sanervozējies par visu. Patiesībā biju kā uzvilkta stīga jau iepriekšējā dienā. Tagad, par to domājot, vairs nesaprotu – kāpēc?

Līdz ar uztraukumu arī tas brīdis, kad Elīna baltajā kleitā ienāca baznīcā, paskrēja gaismas ātrumā. Šķiet, neko pat iedomāties nepaspēju, vien skatījos uz Elīnu un priecājos. Tik skaista, rūpīga, atbildīga, uzticama, mīļa un atbalstoša sieviņa!

Turklāt viņai piemīt arī visnotaļ varena īpašība – radīt lieliskas idejas, kas uzlabo dzīves kvalitāti. Viņa spēj dot vērtīgus padomus un/vai pastumt vajadzīgajā virzienā, lai iecerētais izdotos par visiem 100 procentiem.”

 

Kovidlaika radošā ikdiena

Saposušies, lai tiešraidē skatītos baleta izrādi “Apburtā princese”.
Foto no Lāču ģimenes arhīva

Par to, ka mīļotie vēlas bērnu, nebija šaubu. Taču Elīna atzīst – nebija īsti gatava tam, ka bērns gribēs viņu visu bez atlikuma.

“Pirmo dzīves gadu meitiņa vēlējās būt gandrīz vai tikai man pie krūts. Kad Eleonorai bija pusotrs gads, skriešus aizskrēju atpakaļ uz darbu, atstājot meitu mājās kopā ar Edgaru. Tagad Eleonorai ir astoņi gadi, un jau gadu ar uzviju varu atgūt visu iekavēto, diendienā esot kopā ar viņu.

Starp citu, meitas vārdu es nosapņoju! Jau tad, kad mēs ar Edgaru vēl tikai draudzējāmies, sapnī redzēju mazu, mīļu meitenīti, kuru sauca Eleonora.

Un šis vārds mūsu meitai tik tiešām ļoti labi piestāv – viņa ir gara auguma, tāpat kā mēs abi, tikpat radoša un daudzpusīga.

Vīrs mūsu trijotni mīl dēvēt par ekstravertajiem intravertiem – mēs labprāt pavadām laiku tikai savā mazajā kompānijā, tomēr tikpat labprāt caur sociālajiem tīkliem citiem parādām, ka ne tikai esam dzīvi, bet arī darām visādas kolosālas lietas, kuras varbūt palīdz arī citiem iedvesmoties un ieraudzīt to potenciālu, kas piemīt pašu ģimenei un mājām.”

Lāči uzskata un priecājas, ka ir ļoti pašpietiekami: “Varam sarīkot romāna atvēršanas svētkus vietā bez jebkādām ērtībām vai arī trakajā kovidlaikā paši savā dzīvoklī baudīt improvizētu teātra vai baleta izrāžu apmeklējumu. Visjaukākais ir tas, ka arī meita šajā visā ļoti organiski iekļaujas. Viņai patīk tas, kā dažādojam savu ikdienu.”

Elīna stāsta, ka viens no viņu pēdējiem kopprojektiem esot bijusi dalība Bērnu mentālās veselības nedēļas “Runā ar mani” norisēs, kur viņas sacerēto dzejoli video ierakstā lasa visi trīs (Elīna, Edgars un Eleonora).

Elīna ir laimīga, ka viņai ne vīru, ne meitu nenākas uz kaut ko tādu pierunāt. Fascinējoša Lāču komanda!

Kā ar divvientulības brīžiem šajā ne īpaši vienkāršajā laikā? “Šobrīd, ārkārtas situācijā, kad meita visu laiku ir kopā ar mums, sasniegums ir jau tas, ja spējam divatā satikties virtuvē, vienojoties ar meitu, ka mamma un tētis grib vismaz reizi dienā netraucēti parunāties viens ar otru.

Tas nav viegli. Bet ļauj novērtēt sīkumus – piemēram, cik skaisti sieviete un vīrietis var garāmejot pieglausties viens otram, cik silti var pasēdēt otra apskāvienā,” Elīna, mīlīgi smaidot, saka.

SAISTĪTIE RAKSTI

Kad kāds jautā, kas Elīnu un Edgaru kā pāri notur kopā, viņi parasti atbild: “Mūsu laulības gredzenos ir iegravēts vienādmalu trīsstūris. Tas ir gluži kā attiecību trīsstūris, kur mēs katrs esam uz viena apakšējā stūra, bet augšā ir Dievs.

Trīsstūris esot ģeometriski visizturīgākā figūra, tad nu uz šo trīsstūri arī balstāmies. Jo tuvāk ejam Dievam, jo tuvāki kļūstam viens otram.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
Kā uzturēt savu seksuālo veselību labā formā un pārliecināties, vai intīmajā sfērā viss “strādā kā pulkstenis”? 6
11 stundas
LA
LA.LV
Uncategorized
Helmuts Bēķis: Prostatas vēža politika Latvijā – sagaidīt metastāzes un tad sākt ārstēšanu 8
16 stundas
LA
LA
Veselam
Ārsts skaidro, kas notiek ar imunitāti pēc 180 dienām, pacientam izslimojot Covid-19 87
1 diena
LE
LETA
Veselam
Paaugstinoties Covid-19 izplatības rādītājiem, iedzīvotājiem pieaug arī bezcerības un bezspēcības sajūtas 96
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Šis ir skarbs patiesības mirklis!” Rēvalds par dubultmorāli un izlikšanos Covid-19 pandēmijā 147
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 95 gadus vecās karalienes Elizabetes II pienākumus pārņēmis mazdēls princis Viljams un viņa sieva Keita Midltone 21
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Hosams Abu Meri mājsēdes laikā spiests apgūt jaunas prasmes: sievai atteikt nevar! 46
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Vai populārajam mūziķim Laurim Reinikam ir meita? 65
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Deputāti konceptuāli atbalsta būtisku atalgojuma pieaugumu valsts amatpersonām 96
8 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 5
14 stundas
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilā vakcinācijas punkta izbraukumiem liels pieprasījums jau pirmajā nedēļā 5
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Ceļazīmes sadzīvošanai ar gada tumšo laiku 1
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Mūsu jaunajā realitātē konsultācijas tiešsaistē ir farmaceitiskās aprūpes daļa 3
6 dienas
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
14. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
13. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē 2
20. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
17. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
15. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LE
LETA
Veselam
Aptaujā noskaidrots, cik liela daļa cilvēku veic Covid-19 testu, sajūtot saaukstēšanās simptomus 38
2 dienas
LE
LETA
Veselam
70% Latvijas iedzīvotāju organismā trūkst nozīmīgs elements, atklāj SPKC 125
3 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Ziema un rudens ir pārbaudījums mūsu imūnsistēmai. Kādus vitamīnus izvēlēties gada aukstajiem mēnešiem? 6
3 dienas
LA
LA.LV
Kokteilis
VIDEO. Bijušais policijas priekšnieks Ints Ķuzis cīnās ar ļoti nopietnām veselības problēmām
3 dienas
LA
LA.LV
Kokteilis
Ar dabas spēku pret slimošanu! Fitoterapeites pieredze: 5 labākās receptes vīrusu profilaksei
4 dienas
LA
LA.LV
Stāsti
“Lūdzu, piedodiet par mūsu stulbumu un vieglprātību…”: latviete atklāj baisu pieredzi, kā viņas vīru dažās dienās “aprija” kovids 53
5 dienas
LE
LETA
Ziņas
Deputāti konceptuāli atbalsta būtisku atalgojuma pieaugumu valsts amatpersonām 96
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Algu subsīdijas Covid-19 krīzē skartajiem nevakcinētām personām ies secen 40
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Teju puse jauno gadījumu reģistrēti Rīgā. Kur vēl Latvijā plaša Covid-19 izplatība? 6
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Vai tiešām bija jānonāk līdz 3000 gadījumiem dienā, lai sāktu domāt?” Rajevskis komentē pašreizējo kovid situāciju Latvijā 76
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pavļuts uzsācis vakcinēšanās kampaņu, personīgi zvanot senioriem, un aicina to darīt arī citus 199
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Gaidāmi siltuma rekordi! Bricis par laikapstākļiem šonedēļ 7
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
Stacionēto Covid-19 pacientu skaits sasniedzis rekordu – slimnīcās ārstējas 1444 cilvēki 49
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgā pie Akmens tilta Daugavā iebraukusi un nogrimusi automašīna 14
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Šī vakcīna satur augstāku antigēnu devu.” Zavadska atklāj, kurai vakcīnai ir vislielākā efektivitāte pret Covid-19 101
1 diena
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Sabiedriskā transporta atlaižu haoss mājsēdē, pat satiksmes ministrs iebilst un nesaprot 57
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šis ir skarbs patiesības mirklis!” Rēvalds par dubultmorāli un izlikšanos Covid-19 pandēmijā 147
20 stundas
LA
LA
Ziņas
“Bagāti ministri nabadzīgā valstī – tas ir neētiski,” Liepnieks par algu palielināšanu valsts amatpersonām 73
1 diena
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Lai kā arī šobrīd būtu, ne Šlesers, ne Gobzems augstu nepalēksies 44
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Vai traģēdiju varēja novērst? Publicētas fotogrāfijas pēc nelaimes ar Boldvinu filmēšanas laukumā 8
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Dzejniece Magone Šutoviene šķiras no vīra un nolēmusi mainīt arī uzvārdu – uz pavisam jaunu 53
15 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Todien laika apstākļi braukšanai bijuši nejauki. Vai Irēnai bija iespēja izvairīties no sadursmes? 11
1 diena
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
“Bērnu svētki sākas ar šāvienu krūtīs.” Kādu sodu piespriedusi tiesa šāvējam Jurijam? 8
1 diena
GN
Gints Narogs
Ziņas
Olimp/Venta 2002″ hokejisti debijā Kontinentālajā kausā piedzīvoja zaudējumu izšķirošajā spēlē
22:34
LE
LETA
Ziņas
Cipule: Stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieauguma dēļ slimniekus var nākties šķirot vēl stingrāk 23
21:58
Inita Šteinberga
Ziņas
Lai nākamgad āboli būtu bez tārpiem un plūmes nepūtu, jāsāk rosīties jau tagad
21:56