Foto: pexels.com

VIDEO. Kā cīnīties ar pastiprinātu svīšanu? 0

Svīšana ir normāla ķermeņa fizioloģiska funkcija, tomēr nereti šķiet, ka, kamēr viens karstā laikā vai sportojot svīst normas robežās, citam sajūta, ka tikko iznākts no dušas. Vai arī tu esi atradies šādā situācijā? TV24 raidījumā “Ko darīt, ja sāp?” Veselības centra 4 Skaistuma klīnikas “4.dimensija” sejas un ķermeņa estētikas speciāliste Ilze Actiņa atklāj, kā atpazīt, vai cilvēks svīst par daudz, kā arī pie kādiem speciālistiem doties, lai noskaidrotu svīšanas iemeslu.

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 11
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 46
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas
Svīšanas procesu ķermeņi ietekmē vairogdziedzeris, nervu sistēma, arī dermatoloģiskas saslimšanas un reizēm pat arī dažādu medikamentu lietošana.

Hiperhidroze jeb pastiprināta svīšana ir vairāk saistīta ar to, ka mums kāda no funkcionālajām formām ir ņēmusi virsroku,” teic sejas un ķermeņa estētikas speciāliste, papildinot, ka apzinot šos faktorus un kādu no izraisītājiem koriģējot, iespējams svīšanas dauzumu regulēt.

CITI ŠOBRĪD LASA
Dienā kopējais sviedru daudzums, kas izdalās, var sasniegt pat divus, trīs litrus šķidruma.

Mūsdienu medicīnas sasniegumi gan ļauj ar dažādu procedūru palīdzību vērties pret pārlieku intensīvu svīšanu, bet vispirms ir jādodas pie ārsta, lai pārbaudītu iespējamas medicīniskas problēmas. Vislabāk palīdzēt varēs endokrinologs, dermatologs un neirologs.

“Viena no metodēm ir botulīna-toksīna injekcijas, kā arī radiofrekvenču procedūras, ar kuru palīdzību arī iespējams regulēt sviedru dziedzeru darbību,” skaidro Ilze Actiņa. Trešā iespēja ir speciālu medikamentozu, aptiekās nopērkamu dezodorantu lietošana. Izvēlētais veids, kā cīnīties ar delikāto problēmu, protams, ir paša pacienta un viņa ārstējošā ārsta ziņā.

Radiofrekvenču terapija iedarbojas uz ādas virsējā kārtā esošajiem sviedru dziedzeriem un uz viņu funkcionālo spēju izdalīt ūdens daudzumu. “Vienkāršā valodā sviedru dziedzeris tiek sašaurināts līdz normas robežām, tā darbība netiek pārtraukta, bet pastiprinātā svīšana tiek mazināta,” skaidro sejas un ķermeņa estētikas speciāliste. Vairāk uzzini video sižetā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.