Veselam
Dzīvesveids

Ar ko atšķiras olas pēc dzeltenuma krāsas? No kurām labāk izvairīties0

Foto – powerfulprimates.com

Droši vien esiet pamanījuši, ka olu dzeltenumam ir dažādas nokrāsas, spilgtums. Bet varbūt jūs nezinājāt, ka olu dzeltenumiem nevajadzētu būt īsti dzeltenā krāsā.
Olas dzeltenuma krāsa var daudz pavēstīt par tās dējējvistas veselību.

Visbiežāk, kad mēs domājam par vistām, kas dēj olas, mēs iedomājamies vistas, kas staigā pa lauku, kā nu tām patīk. Patiesībā lielākoties olas dēj vistas, kuras 24 stundas pavada slēgtās vistu kūtīs. Viņas reti redz sauli un praktiski nekustās. Gribiet zināt, kāda ola patrāpījusies jums? – brīvās turēšanas vai “ieslodzītās”? Vienkārši apskatiet olas dzeltenumu.

Kā jūs domājat, kāda izskatās veselas un mūsu veselībai labākas vistas ola?

Ja esiet pieraduši olas pirkt lielveikalā, visticamāk, spilgti dzeltens olas dzeltenums jums liksies normāls un ierasts. Tā izskatās olas, kuras dējušas vistas, barotas ar nabadzīgu organisko pārtiku. Vairums veikala olu ir šāds olas dzeltenums, un tas nozīmē, ka vistas ir slikti barojušās.

Kaut arī tas var likties neierasti, daudz noderīgākas ir olas ar olas dzeltenumu tumši oranžā krāsā. “Olas ar piesātinātāku krāsu, kā likums, liecina par to, ka vista ir bijusi brīvajā turēšanā,” saka Hilarija Šallo Tesmara, drošas pārtikas programmas “Egg Nutrition Center” direktore. “Putniem, kas staigā brīvībā, ir daudz vairāk iespēju atrast un apēst “pigmentējošu” ēdienu, kas ietekmēs olas dzeltenuma krāsu.

Lūk, kāpēc svarīgi, kā vista barojusies: no tā atkarīga olas enerģētiskā vērtība.

Saistītie raksti

Kamēr olas baltums un tauki nemainās, tumšāka dzeltenuma krāsa norāda uz to, ka vistas barībā bijis ksantofilu (tie ir tumšajos lapu dārzeņos kā spināti, cukini, brokoļi) un omega 3 taukskābes.

Saskaņā ar Mother Earth News, kas veicis personisko pētījumu, kā arī pēc pētījuma datiem, ko veikusi Pensilvācijas štata Universitāte, tumšāks olas dzeltenums ir bagātāks ar A, D un E vitamīniem, tas satur beta karotīnu un omega 3 taukskābes. Tas viss liecina par to, ka šādas olas ir veselīgākas cilvēkam.

 

Izmantots materiāls no powerfulprimates.com

LA.lv