Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Kas īsti dur starp ribām 0

Kāpēc dur un sāp starp ribām, it īpaši kustoties? ANNA SIGULDĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Vācu ģenerālleitnants prognozē, vai un kad Krievija varētu būt gatava uzbrukt NATO valstīm
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
Lasīt citas ziņas

Ja starp ribām iemeties dūrējs, vajadzētu doties pie ģimenes ārsta, taču, ja sāpes ilgstoši nepāriet, derētu konsultēties ar neirologu.

Kā skaidro Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Vispārīgās neiroloģijas nodaļas vadītājs medicīnas doktors Guntis Karelis, ja, uzspiežot kādā vietā uz mugurkaula, rodas sāpes, kas nereti izstaro pa nervu, bet kardiogramma un asinsanalīzes ir normālas, visticamāk, sūdzību iemesls ir starpribu neiralģija. Tā var izpausties gan kā kādas slimības sekas, gan būt atsevišķa vaina, kas nereti attīstās caurvēja vai gaisa kondicioniera ietekmē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starpribu neiralģijas cēlonis visbiežāk meklējams mugurkaulā, taču sāpes pa nerviem starp ribām izplatās uz krūškurvi vai vēdera dobuma orgāniem un pastiprinās, kustoties, it īpaši pagriežoties un noliecoties, klepojot un šķaudot. Sāpes var būt vieglas līdz ļoti stipras, pastāvīgas vai īslaicīgas gan vienā, gan abās krūškurvja pusēs, iespējams nepārejošs spiediens. Starp ribām mēdz būt gan nejutība, gan pastiprināta jutība, dedzināšanas vai durstīšanas sajūta.

Starpribu neiralģiju parasti var izārstēt divu nedēļu laikā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.