Nereti pacienti vai viņu tuvinieki ir neizpratnē, kāpēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Covid-19 slimnieku nenogādā stacionārā. Īpaši smagi tas ir gadījumos, kad pacients vēlāk nomiris. Tomēr NMPD aizstāvji bilst, ka patlaban Latvijā ir karalauka medicīnas apstākļi un kļūdas, strādājot šādā situācijā, varot gadīties.
Nereti pacienti vai viņu tuvinieki ir neizpratnē, kāpēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Covid-19 slimnieku nenogādā stacionārā. Īpaši smagi tas ir gadījumos, kad pacients vēlāk nomiris. Tomēr NMPD aizstāvji bilst, ka patlaban Latvijā ir karalauka medicīnas apstākļi un kļūdas, strādājot šādā situācijā, varot gadīties.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Vai izdarīts viss dzīvības vārdā? Eiduka ģimene šaubās, vai viņam laicīgi sniegta palīdzība 148

Māra Libeka, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Slimību profilakses un kontroles centra dati rāda, ka no janvāra līdz oktobrim ieskaitot, mūsu valstī no Covid-19 miruši 2615 cilvēki. Katru dienu nāk klāt arvien jauni nāves gadījumi, bet, piemēram, aizvadītajā otrdienā, 16. novembrī, reģistrēts vislielākais skaitlis vienā diennaktī – 79 kovida pacientu nāve.

LA
LA
Ziņas
“Kādreiz dzērāji bļaustījās uz policiju, bet ne jau Saeimas deputāts,” Vārpiņš uzskata, ka Gobzems “velk” tautu uz anarhiju 171
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lielais sals atkāpsies, taču laikapstākļi nelutinās. Sinoptiķu prognoze tuvākajām dienām 6
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tas, kas ir izdarīts ar Rīgas ielām ir noziegums!”: kur braukt avārijas dienestiem un medicīniskajai palīdzībai? 110
8 stundas
Lasīt citas ziņas

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra informācija liecina, ka oktobra pēdējās divās nedēļās mūsu valsts bija sasniegusi augstāko Covid-19 slimnieku mirstības līmeni Eiropā, pat apsteidzot Rumāniju un Bulgāriju, kurās līdz tam bija augstākie mirstības rādītāji. Eiropā pieminētajā laika posmā tika konstatēti 27 nāves gadījumi uz miljons iedzīvotājiem, bet Latvijā deviņreiz vairāk, proti, 243 mirušie uz miljons iedzīvotājiem.

Var, protams, pārmest, ka daudzi no viņiem nebija potējušies pret kovidu, un, kā daļa sabiedrības uzskata – paši tad arī vien vainīgi, ka izvēlējušies tādu likteni. Tomēr šajā juceklīgajā laikā netrūkst arī tādu gadījumu, kad cilvēka aiziešanu viņsaulē paātrina citi iemesli, kuri uzrāda iespējamus trūkumus veselības aprūpes sistēmā un šajos krīzes laika nosacījumos. “Latvijas Avīze” mēģina skaidrot, kas notika slēpošanas trenera Ingus Eiduka gadījumā – 61 gadu vecais vakcinētais vīrietis novembra sākumā slimnīcā mira no kovida.

 

Kāpēc neaizveda ātrāk?

CITI ŠOBRĪD LASA
Patrīcija kopā ar tēvu Ingu Eiduku Pasaules čempionātā distanču slēpošanā Zēfeldē Austrijā pēc 10 kilometru klasikas sacensībām. Septiņu bērnu tēvs un slēpošanas treneris 61 gada vecumā šoruden aizgāja mūžībā.
Foto no privātā arhīva

“Tētis bija pilnībā vakcinējies, bet tas nepasargāja viņu no kovida. Tā bija piektdiena, kad laboratorijā konstatēja pozitīvu testu. Diemžēl veselības stāvoklis tik strauji pasliktinājās, ka svētdien bija jāsauc ātrā palīdzība. Mediķi atbrauca, ar pulsa oksimetru izmērīja skābekļa piesātinājumu asinīs, tas bija 87 procenti.

Aprunājās, kādas zāles viņš lieto, un nolēma nevest uz slimnīcu, jo tur tāpat neizdarīšot neko vairāk kā mājās. Bet nākamajā dienā tētim jau bija tik ļoti slikti, ka viņš vairs nevarēja nostāvēt kājās, tāpēc atkal saucām ātro palīdzību. Atbrauca neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde un brīnījās, kāpēc tētis uz slimnīcu neesot aizvests jau iepriekšējā dienā.

Arī Jēkabpils reģionālās slimnīcas mediķi bija pārsteigti, kāpēc pacients nav atvests ātrāk,” stāsta Patrīcija Eiduka, pazīstamā distanču slēpotāja. Pat­rīcijas tēvs Ingus Eiduks, talantīgs pedagogs un slēpošanas treneris, septiņu sportisku bērnu tēvs trīs nedēļas cīnījās par savu dzīvību slimnīcā, līdz 2. novembrī tā izdzisa…

“Latvijā situācija ir diezgan traka – es saprotu, ka nav vietu slimnīcā. Es to visu saprotu. Bet, ja laikus tiktu pievērsta uzmanība cilvēkiem, kurus var glābt, tad varbūt nebūtu tik daudz mirušo. Kad tēti sākotnēji neveda uz slimnīcu, es biju vārda tiešā nozīmē šokēta. Atcerējos gadījumu, kad sporta ārste mani brīdināja – ja tu slēpo 3000 metru augstumā un tev skābeklis ir zem 95, tad tu tur nedrīksti trenēties.

Bet tētim skābeklis bija jau kritiski zems. Ja viņš būtu laikus aizvests uz slimnīcu, ticu, ka tas varēja būt izšķiroši, lai viņš paliktu dzīvs,” domā Patrīcija. Pēc I. Eiduka nāves konstatēts, ka viņam bijuši vairāk nekā 90% plaušu bojājumu. Speciālisti teic, ka kovida gadījumā plaušas iet bojā pa stundām – tātad pilnīgi iespējams – ja Eiduks slimnīcā būtu nonācis pēc pirmā NMPD izsaukuma, viņš būtu vēl glābjams…

Ingus Eiduks saslima tad, kad Latvijā bija noteikta katastrofu medicīnas apstākļos pieļautā pacientu šķirošana pēc slimības smaguma pakāpes. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (­NMPD) vadītāja Liene Cipule atgādina, ka jau no septembra vidus bijušas pro­blēmas ar hospitalizēšanu, jo slimnīcās nebija pietiekams gultu skaits. Tikai, sākot no novembra, stacionāri spējot uzņemt kovida pacientus tādā apjomā, kā nepieciešams.

Patrīcijas tēva gadījumā gan nebija tāda situācija, ka viņa dzīvesvietai tuvākajā stacionārā – Jēkabpils reģionālajā slimnīcā – nebūtu vairs nevienas gultas kovida pacientam, tomēr, neraugoties uz to, viņu neaizveda uz stacionāru, kamēr viņš vēl spēja stāvēt uz savām kājām.

Jēkabpils slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Vindule informē, ka slimnīcā nevienu brīdi neesot bijuši tādi gadījumi, kad pacients tiek atvests, bet netiek izvērtēts un uzņemts.

 

Tā vajadzēja būt, bet nebija

Neminot šo konkrēto gadījumu, NMPD vadītājai vaicāju par vispārīgo pieeju – vai nepietiek ar zemo skābekļa piesātinājumu asinīs, lai nekavējoties pieņemtu lēmumu nogādāt pacientu stacionārā. L. Cipule atbildēja, ka, “runājot par delta variantu, skābekļa saturācija absolūti nav galvenais un noteicošais rādītājs hospitalizēšanai”. Akcents uz skābekļa piesātinājumu asinīs esot bijis pie iepriekšējām koronavīrusa mutācijām.

Brigāde izsaukumā pie kovida pacientiem izmērot gan cukura līmeni asinīs, gan asinsspiedienu, gan taisot kardiogrammu, gan mērot temperatūru, gan nosakot skābekļa saturāciju, un tikai tad, kad izvērtēti visi šie rādītāji, izlemjot, vai pacients ir nogādājams slimnīcā. Turklāt katra hos­pitalizācija esot jāsaskaņo ar NMPD operatīvās vadības centru (OVC).

“Tas nav viena cilvēka lēmums, sevišķi kovida laikā. Apakšā ir vesels process. Ja mediķu brigādei šķiet, ka slimnieks ir jāhos­pitalizē, tā konsultējas ar OVC dežūrārstu, kurš palīdz vēl papildus izvērtēt situāciju. Ļoti strīdīgās situācijās mums bija iespēja sazināties un saņemt konsultāciju no specializētā medicīnas centra infektologiem, kuri arī iesaistījās šajā procesā,” stāsta Cipule.

Tā tam vajadzētu būt, bet, ņemot vērā Patrīcijas stāstīto par to, ko viņa uzzinājusi no tēva, viņam vēl dzīvam esot, diemžēl Eiduka gadījumā no šīs visnotaļ izsvērtās rīcības tikpat kā nekas neesot lietots.

 

Skābekļa saturācija zem 90 – draudoša

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenā speciāliste infektoloģijā profesore Ludmila Vīksna gan norāda, ka skābekļa saturāciju asinīs nevajadzētu saistīt ar konkrētu koronavīrusa tipu. “Tā ir klīniska pazīme, kura var būt pie dažādām saslimšanām. Bet svarīgi ir arī citi rādītāji – cik reizes minūtē cilvēks elpo, vai ir samazināta diurēze, cik augsta ir ķermeņa temperatūra… Ja cilvēkam pazeminās skābekļa saturācija, piemēram, zem 90, kas jau ir draudošs rādītājs, tad noteikti ir jāved uz slimnīcu,” sacīja Vīksna.

To, ka skābekļa piesātinājums ir ļoti svarīgs un viens no galvenajiem parametriem, norāda arī P. Stra­diņa klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs profesors Uga Dumpis.

“Skābeklis ir nozīmīgākais parametrs, ko izvērtē, pirms cilvēku ievieto slimnīcā. Ja skābeklis ir 87, tā jau ir ļoti kritiska situācija, un nav šaubu, ka pacients ir jāved uz slimnīcu,” sacīja Dumpis. Profesors tajā pašā laikā gan uzsvēra, ka viņš ļoti kritiski raugās uz to, ka šajos kara lauka medicīnas apstākļos tiekot meklēti vainīgie. Lielākas vai mazākas kļūdas, strādājot šādā situācijā, varot gadīties, un, pēc Dumpja vārdiem, tos ģenerāļus, kuri iznes visu šo smagumu, atrodoties mediķu priekšplānā, nevajadzētu kritizēt.

 

“Dodiet trešo reizi antibiotikas!”

Savi vērojumi šajā pandēmijas laikā ir arī ārsta palīgam Grigorijam Popenkovam, kurš strādā ģimenes ārsta praksē un kuram ir gandrīz trīsdesmit gadu liela pieredze NMPD, kā arī pamatīga darba pieredze, strādājot intensīvās terapijas nodaļās.

“Iepriekšējā Covid-19 uzliesmojuma vilnī manā praksē bija gadījumi, kad neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķu brigāde neveda akūtus slimniekus uz stacionāru, jo viņiem nebija veikts kovida tests. Tepat Daudzevā bija traģisks notikums, ka tieši šī iemesla dēļ uz slimnīcu neaizveda pacientu ar abpusēju pneimoniju, un viņš nomira. Šoruden bija tā, ka neved tāpēc, ka nav vietu. Ātrie atbrauc pie četrdesmitpiecgadīga slimnieka, kuram skābeklis ir 90. Viņš ir pilnībā vakcinēts, sportisks, strādā policijā, bet viņu neved, jo nav kur likt.

Tiesa, beigās tomēr izrādīja pretimnākšanu kā kolēģim, ar kuru NMPD sadarbojas ikdienā, un tomēr nogādāja slimnīcā. Bet tādu, kurus neaizveda, bija daudz. Agrāk veda, ja skābekļa saturācija bija 94, bet tagad uz stacionāru neved pat tad, ja ir 90. Nesen NMPD ieteica šādam pacientam izrakstīt vēl trešo antibiotiku kursu. Ja cilvēkam trūkst skābekļa, tad trešais antibiotiku kurss tur nelīdzēs,” situāciju raksturo ārsta palīgs G. Popenkovs.

Tomēr Cipule norādīja, ka NMPD neesot bijis to ārstniecības iestāžu skaitā, kam no pacientiem bija jāņem kovidu diagnosticējošais tests. “Ja kādam ir šāda dokumentāri pierādāma informācija, piemēram, ka kādam mediķu brigādes vadītājam kaut kas ir sagājis grīstē, tad ģimenes ār­sta praksei vajadzēja par to mums ziņot, jo tas ir absolūti ne pēc Veselības ministrijas izstrādātajiem noteikumiem. Tagad gan mediķu brigādes jau trīs nedēļas veic pacientiem antigēnu testu, lai slimnīcās zinātu, pa kurām durvīm ievest slimnieku, ja gadījumā viņš ir kovida pozitīvs,” skaidroja Cipule.

 

Izsaukumi sarūk

NMPD gada pārskats liecina, ka 2020. gadā, kad Latvijā jau valdīja kovidpandēmija, mediķu brigādes devušās 346 606 izsaukumos (vidēji 28 884 izsaukumi mēnesī). Izsaukumu skaits pie cilvēkiem, kuriem konstatēts dzīvībai un veselībai kritisks stāvoklis, salīdzinot ar 2019. gadu, samazinājies par 12 procentiem. Bet to izsaukumu skaits, kā rezultātā slimnieks nogādāts slimnīcā, sarucis par 12,5 procentiem. Savukārt šogad no janvāra līdz oktobrim ieskaitot, NMPD brigādes devušās 279 835 izsaukumos (vidēji 27 983 izsaukumi mēnesī). Iespējams, ka līdz gada beigām to kopumā būs mazāk nekā 2020. gadā. Taču NMPD brigāžu skaits nav samazinājies, kas nozīmē, ka ir sarukusi darba noslodze. Kā to skaidro NMPD vadītāja?

“Lietojot rekomendācijas, kas saskaņotas ar visām universitātes slimnīcām, apstiprinātas Valsts operatīvajā medicīniskajā komisijā, izrunātas ar ģimenes ārstu asociācijām, no desmit pacientiem uz slimnīcu aizvedam apmēram sešus pacientus. Daudzi cilvēki netiek pie ģimenes ārstiem, pie speciālistiem, tāpēc izmanto šo ļoti dārgo NMPD resursu, neraugoties uz to, ka viņiem nav nepieciešams dzīvību glābjošs izsaukums,” sacīja NMPD vadītāja L. Cipule.

Viņa stāsta, ka NMPD esot brīnišķīga sadarbība ar slimnīcām, kuras dienestam ziņojot par gadījumiem, kad nevis pacientam šķiet, ka viņš ir novēloti aizvests uz slimnīcu, bet “iespējams, ka mēs esam pieņēmuši neatbilstošu lēmumu”. “Līdz šim neviena situācija, kura ir papildus vērtēta, nav liecinājusi, ka brigādes lēmums ir ietekmējis tieši konkrētā pacienta veselības iznākumu,” skaidro Cipule.

Tomēr, kad pie atsevišķiem slimnīcu pārstāvjiem interesējos, vai slimnīcu vadītāji sadarbojas ar NMPD, lai novērstu gadījumus, kad pacientam atteikts izsaukums, bet pie otrās vai trešās izsaukuma reizes tomēr viņš nogādāts stacionārā jau smagā stāvoklī, saņēmu atbildes, ka ar NMPD neesot bijušas sarunas par dienesta darba kvalitāti un ka ārsti ik dienu strādājot tik intensīvi, ka neesot laika izskatīt darba kvalitāti no šāda skatpunkta.

To vaicāju arī Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadībai un ar sabiedrisko attiecību speciālistes Lāsmas Vindules starpniecību saņēmu šādu atbildi: “Ja jūs interesē NMPD darba kvalitātes izvērtējums, jums jāvēršas atbildīgajā institūcijā.” Ar to tātad domāta Veselības inspekcija. Konkrēto Eiduka gadījumu slimnīca atsakās komentēt personas datu aizsardzības dēļ.

Par NMPD darbu saņemtās sūdzības

Veselības inspekcija 2021. gadā saņēmusi 17 sūdzības par

* komunikācijas problēmām ar NMPD brigādi un pacientu vai viņa tuviniekiem;

* par to, ka NMPD brigāde atsaka izsaukumu (tā vietā tiek nodrošināta ārsta konsultācija) vai izsaukumā atsaka stacionēšanu;

* par to, ka pacients netiek izvērtēts vai pienācīgi izvērtēts atbilstoši viņa veselības stāvoklim;

* par to, ka pacients netiek savlaicīgi nogādāts uz stacionāru, līdz ar to inspekcijai ir jāizvērtē NMPD brigādes ierašanās laiks un izsaukuma izpildes laiks;

* NMPD brigādes veiktajiem atdzīvināšanas pasākumiem, kad tiek izvērtēta to atbilstība algoritmam. (Ir arī gadījumi, kad pacienta nāve iestājas izsaukuma laikā vai drīz pēc pacienta nogādāšanas stacionārā.)

SAISTĪTIE RAKSTI

* citas ar NMPD izsaukumu saistītas sūdzības, piemēram, pacienta transportēšana uz operatīvo transportlīdzekli (pacientam jāiet kājām vai viņš tiek nests krēslā, nevis uz nestuvēm).

Izvērtējot gadījumus, kad Covid-19 pacients bija atstāts mājās, inspekcija konstatējusi, ka fiksēts tāds pacienta veselības stāvoklis, tostarp skābekļa saturācija, kas pieļāva ambulatoro atbalstu pacienta ārstēšanā.

AVOTS: Veselības inspekcija

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 veselīgi augļi un ogas, kas patiesībā bojā zobus 6
6 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Latvija izceļas ar augstāko novēršamo mirstību. Kāpēc mūsu valstī ir tik augsti mirstības rādītāji? 93
8 stundas
LA
LA.LV
Veselam
izvēlēties sev piemērotāko ierīci asinsspiediena mērīšanai?
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Saeimas komisija atbalsta tabakas akcīzes nodokļa ieņēmumus novirzīt onkoloģijas pacientiem 2
1 diena
LA
LA
Ziņas
“Kādreiz dzērāji bļaustījās uz policiju, bet ne jau Saeimas deputāts,” Vārpiņš uzskata, ka Gobzems “velk” tautu uz anarhiju 171
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lielais sals atkāpsies, taču laikapstākļi nelutinās. Sinoptiķu prognoze tuvākajām dienām 6
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tas, kas ir izdarīts ar Rīgas ielām ir noziegums!”: kur braukt avārijas dienestiem un medicīniskajai palīdzībai? 110
7 stundas
RR
Rolands Repša
Ziņas
Rolands Repša: Ja karaspēka koncentrācijas zonā ir izveidoti pārvietojamie morgi, tad lieta ir nopietna 80
21 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
Cepumu “Selga” reklāma izraisīja pircēju viļņošanos. Kāpēc tā un kas cepumiem “vēderā”? 27
11 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
6 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 9
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
25. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
17. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Rūpēs par vīriešu veselību 7
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
zināt pareizās devas vitamīniem? 7
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība 9
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai 2
2. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko iedzīvotāji domā par savu imunitāti? 10
28. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
27. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 7
25. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilā vakcinācijas punkta izbraukumiem liels pieprasījums jau pirmajā nedēļā 5
23. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ceļazīmes sadzīvošanai ar gada tumšo laiku 1
22. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsu jaunajā realitātē konsultācijas tiešsaistē ir farmaceitiskās aprūpes daļa 3
19. oktobris, 2021
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
14. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
13. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vai pēc trešās vakcīnas jālieto asins šķidrinoši medikameti? 110
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Labdarības maratona “Dod pieci!” laikā Rīgā aizliegs transportlīdzekļu apstāšanos Tirgoņu ielā 6
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
“Mani moka panikas lēkmes, dažreiz tik spēcīgas, ka nevaru braukt sabiedriskajā transportā.” Ko darīt, lai tādu lēkmju nebūtu? 11
2 dienas
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
Pēteris Apinis: Augsto smago saslimstību un mirstību no Covid–19 un citām slimībām lielā mērā nosaka valdības sētās nāves bailes 89
3 dienas
EK
Elīna Kondrāte
Veselam
Ģimenes ārste pastāsta, kā ārstēties no Covid-19 mājas apstākļos 43
4 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Ielu intervijas: vai jūs būtu gatavi divreiz nedēļā brīvprātīgi testēties pret Covid-19? 45
3 dienas
LE
LETA
Ziņas
Atklāj, kur Terehovas muitas kontroles punkta amatpersonas slēpušas saņemtos kukuļus 7
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Ruks: Policija ir politiski neitrāla 16
57 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Brīdina par bīstamu laika parādību: piektdien un sestdien varētu veidoties atkala
37 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Cik administratīvo pārkāpumu procesi sākti pret Gobzemu? 5
48 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
“Pie cietumniekiem neviens netiek klāt! Kāda jēga vispār sēdēt?” Advokāts atklāj, cik kritiskā situācijā ieslodzītie 16
2 stundas
GR
Guna Roze
Ziņas
Guna Roze: Nav iemesla iedomāties, ka mūsu pēcteči nesaķers galvu par 21. gadsimta ļaužu tumsonību 29
2 stundas
LA
LA
Ziņas
Igaunijā uz ielām vairs nekaisa sāli. Kāpēc Latvija, taupot auto un dabu, nav spērusi šādu soli? 44
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Patēriņa cenas Latvijā gada laikā pieaugušas par 7,5%. Kuras preces kļuvušas dārgākas? 21
5 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Viss, kas vajadzīgs izciliem svētkiem: Ziemassvētku siera kūka 1
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Neapšaubāmi šāda problēma pastāv.” Ārste par to, cik cilvēku Covid-19 iegūst slimnīcā 15
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pret Covid-19 nevakcinētām personām varētu būt grūti uzturēt bezdarbnieka statusu. NVA direktore skaidro, kāpēc 75
10 stundas
IS
Ivars Soikāns
Ziņas
“Iecienītais “PBK” vairāk netiek translēts, par ko daudzi sašutuši!” Ko skatās Baltkrievijas pierobežā dzīvojošie? 30
12 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
PSRS likvidēšana: Mūsdienās pastāv dažādas versijas, kurš tad bijis īstais PSRS likvidēšanas iniciators 21
10 stundas
RR
Rolands Repša
Ziņas
Rolands Repša: Ja karaspēka koncentrācijas zonā ir izveidoti pārvietojamie morgi, tad lieta ir nopietna 80
21 stundas
LE
LETA
Ziņas
Atklāj, cik daudz pedagogu pametuši darbu Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ 70
9 stundas
LS
LSM.lv
Ziņas
“Veļu mazgājam naktī, pīķa stundā ejam pastaigāties,” Daudzbērnu ģimenes tētis par elektrības taupīšanu, kad tā dubultdārga 37
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Kā šogad uz Ziemassvētkiem izrotāta “lampiņu karaliene” Ogre 7
20 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Ziņas
Pasaulē audiogrāmatu tirgus šaujas debesīs, bet Latvijā visi mēģinājumi bijuši neveiksmīgi. Kāpēc?
18:15
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena var izrādīties bīstama, lai arī sākotnēji tāda nemaz neliksies! Horoskopi 9.decembrim
18:14
LE
LETA
Ziņas
SPKC līdz šim saņēmis informāciju par pieciem paraugiem ar omikrona paveidam atbilstošām mutācijām
18:08