Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Publicitātes foto

VIDEO. “Ir jāzina no galvas vecāku telefona numurs!” Meitenītes nolaupīšana Kauņā aktualizē jautājumu, kā bērniem rīkoties bīstamās situācijās? 25

Daudzi vecāki, sekojot līdzi pagājušās nedēļas notikumiem Kauņā – kaimiņzemē Lietuvā, kur policija un brīvprātīgie vairākas dienas meklēja nolaupīto 9 gadus veco meitenīti Agotu, cerēja, ka viņa atradīsies dzīva, vesela un būs drošībā. Par laimi tā arī notika – policijai izdevās meiteni atbrīvot no garāžas, kur viņu bija ieslodzījis 42 gadus vecs vīrietis, kurš uzreiz tika aizturēts.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 67
Lasīt citas ziņas

Tajā pašā laikā vecāki, vērojot šos notikumus, apsvēra arī to, vai viņi paši ir pietiekami sagatavojuši savus bērnus tam, kā rīkoties bīstamās situācijās? Tāpēc raidījums “360TV Ziņneši” devās uz Ikšķiles vidusskolu, lai noskaidrotu, cik patiesībā bērni ir zinoši par drošības jautājumiem.

Ikšķiles vidusskolas psiholoģe Lelde Ločmele norādīja, ka pašlaik skolēniem kopumā zināšanas par drošību un dažādiem riskiem esot diezgan labas, jo atbilstoši viņu vecumam par to tiek runāts jau bērnudārzā. Un būtiski ir to darīt regulāri.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Atslēgas vārds, ka tā ir regularitāte, ka mēs to darām no gada uz gadu, bet gribētu uzsvērt, ka ir ļoti svarīgi par drošību runāt ģimenē,

un, ja mēs arī par tādu efektivitāti, domājam, kas vislabāk atstāj tādu iespaidu un bērnam liek domāt par šiem drošības jautājumiem, ir tiešām minēt šos te reālos piemēros,” uzsvēra Ločemele.

Pēc šādiem plašu rezonansi sabiedrībā guvušiem notikumiem, kāds bija arī Agotas nolaupīšanas gadījums Kauņā, klases audzinātāji un sociālo zinību pedagogi klasēs bieži vien pārrunā notikušo. Kāds bērns vienmēr būs dzirdējis par šādu notikumu ģimenē, un, ja ir šī interese, tad ir svarīgi, lai skolotāji runā par to, atbild uz skolēnu jautājumiem un pārrunā, kā šādās situācijās vajadzētu rīkoties un ko darītu pats bērns.

Ikšķiles vidusskolas sociālo zinību skolotāja Madara Ločmele raidījumam “360TV Ziņneši” sacīja: “Šobrīd īstenībā bērni ļoti labi analizē šādas situācijas, kā rīkoties un ko darīt, un diezgan labi viņi ir sagatavoti. Jā, bet mēs nekad nevar paredzēt, kā mūsu personība reaģēs šādā situācijā. Kā es pati ar saviem bērniem runāju, tad

mēs nevaram ietekmēt, kā cits rīkojas, bet mēs varam ietekmēt to, kā mēs rīkojamies un reaģējām konkrētā situācijā. Un tāpēc mēs izrunājam visādas bīstamas situācijas –

gan elektrodrošības jautājumus un sadarbību ar nepazīstamiem cilvēkiem, gan personiskās drošības jautājumus un arī to, kā es šādās dažādās situācijās rīkojos.”

Situāciju pārrunāšana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā bērnam nostiprināt šīs te zināšanas, ka tā nav tikai informatīva ziņa, bet iesaistīt pašu bērnu sarunā par šo tematu – kā tas varēja notikt, kā viņš rīkotos šādā situācijā? Pedagogi gan atgādina, ka svarīgi ir saglabāt mērenību. Nevajadzētu mēģināt bērnu pārāk iebaidīt, lai nerastos trauksme, ka katrs sastaptais svešinieks ir ļauns, tajā pašā laikā arī neatstājot šādus notikumus bez ievērības un veicināt bērnos piesardzību.

Reklāma
Reklāma

Video skatieties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.