Foto: Matīss Markovskis

Vingrinājumi saldākam miegam 0

Iesaka fizioterapeite Elīza Auziņa.

Šis elpošanas vingrinājumu komplekss apvienojumā ar stiepšanās vingrinājumiem ir labs palīglīdzeklis, lai mazinātu psiholoģisko spriedzi un fizisko saspridzinājumu, kas sakrājies ikdienas skrējienā. Tas palīdz sagatavot ķermeni un prātu naktsmieram.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164
Lasīt citas ziņas

Vingrinājumus ieteicams izpildīt neilgi pirms miega, vēlams izvēdinātā telpā ar pieklusinātas gaismas un skaņas fonu.

Miegs cilvēkam ir neaizstājama fizioloģiska nepieciešamība. Tā kvalitāte ilgtermiņā būtiski iespaido katru soli un visu dzīvi. Jo kvalitatīvāks miegs, jo ķermenis pilnvērtīgāk spēj atjaunot savus iekšējos resursus un dot spēku un enerģiju nākamajai dienai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no kvalitatīva miega priekšnosacījumiem ir sagatavošanās miegam jeb neilgs brīdis pirms došanās pie miera. Reizēm tas ir noteicošais faktors dziļam, mierīgam un pilnvērtīgam miegam.

Dodoties gulēt stresā un lielās pārdomās par darbu un citām sadzīves problēmām, ir grūti aizmigt, ķermenis nespēj pilnvērtīgi nodoties mieram un pildīt savu galveno nakts uzdevumu – atjaunoties, jo tam papildus jācīnās ar stresa radītajām problēmām, kas sakrājušās dienas garumā.

Arī apkārtējā vide – skaņa, gaisma un istabas temperatūra – var būtiski ietekmēt miega kvalitāti.

Pieklusināts apgaismojums, nomierinoša mūzika vai klusums un svaigi izvēdināta istaba sniedz papildu signālus ķermenim, ka laiks doties pie miera.

Pozitīvi iedarbojas arī nomierinoši aerobie vingrinājumi, kuri spēj cilvēku atslābināt un sagatavot pilnvērtīgam mieram. Elpošanas vingrinājumu praktizēšana apvienojumā ar stiepšanās vingrinājumiem neilgi pirms miega spēj mazināt emocionālo un psiholoģisko spriedzi, atbrīvot muskuļus no saspringuma.

Vingrinājumus ieteicams izpildīt lēnām, atslābinoši, ieelpojot caur degunu, izelpojot – izelpa ir divas reizes garāka par ieelpu – caur muti. Domās ar katru fizisko izelpu vēlams iztēloties un izpūst no sevis laukā stresu, sasprindzinājumu un citus liekos, traucējošos faktorus, kas varētu traucēt pilnvērtīgi atpūsties. Lai salds un mierpilns miegs!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.