Bērnu ķirurgs: “Ja vecāki ar bailēm nav strādājuši un paši baidās, tad viņi tās bailes iekodē arī bērnam” 5

TV24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs” tiek diskutēts par bērnu traumatismu. Raidījuma vadītājs Romāns Meļņiks dalās savos novērojumos.

Reklāma
Reklāma
“Ieraudzīju Rimi saldējuma cenu un vajadzēja pārliecināties, ka arvien esmu Latvijā…” kārtējais šoks par augstajām cenām 49
Kokteilis
Visums ir iekļāvis “melnajā sarakstā” četras Zodiaka zīmes! Uzzini, kurām zīmēm šonedēļ gaidāmi īpaši izaicinājumi 6
Risks ir viens no vislielākajiem: jau tuvākajos mēnešos Krievijā var notikt neiedomājamākais 56
Lasīt citas ziņas

“Bērnu rotaļu laukomos ļoti bieži esmu redzējis, ka māte vai tēvs stāv pie bērna un mudina bērnu nekur nekāpt, nešļūkt, jo var nokrist, satraumēties. Tas bērns neapgūst šīs iemaņas, bet viņš ļoti labi apgūst telefona iemaņas – tur viņš sēž un bakstās, nevar satraumēties. Bet uzkāpt pa trepītēm viņš nemāk, jo vecāki ir teikuši, lai viņš nekāpj, jo tad var sasisties.”

Bērnu ķirurgs Olafs Volrāts piekrīt šim viedoklim, bet viņš pauž sapratni arī pret vecākiem, kuriem, lasot medijos ziņas par noslīkušo skaitu, traumām un avārijām, visticamāk bērnu gribas ielikt siltumnīcā.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Peldēšanas instruktors jums pateiks, ja ir bail no ūdens, tad ir lielāka iespēja noslīkt. Ar vecākiem ir līdzīgi – ja viņu vecāki ar bailēm nav strādājuši un paši baidās, tad viņi tās bailes iekodē arī bērnam,”

skaidro bērnu ķirurgs.

Šādā situācijā viens variants ir, ka vecāki mudina bērnu būt ļoti uzmanīgam un kaut ko nedarīt drošības nolūkos. “Tad vecāki iekodē bērnam  ne tikai, ka viņš fiziski nedarīs, bet arī, ka viņš vispār dzīvē būs bikls. Principā ir ieteicams bērnam līdz 5 gadu vecumam šo terminu “nedrīkst” neteikt.”

Vecākiem ir bail, ka bērni satraumēsies, tāpēc viņiem būtu jābūt apzinīgiem un jāgriežas pie speciālistiem, kas var iemācīt bērnam, piemēram, braukt ar skrituļslidām. Šo pašu ieteikumu Olafs Volrāts attiecina arī uz peldēt mācīšanu bērniem.

“Kas ir tas jaukākais, es varu pateikt no savas pieredzes, kopā ar saviem bērniem ir iespēja augt kādā sporta veidā. Visus sportus jau nevar apgūt, bet ja bērnam tas sports patīk un kopā ejat un kopā darāt, kopā augat. Ir vairāk, par ko ar bērnu runāt. Ir uzlabojies arī kontakts ar viņu,” savā tēva pieredzē dalās ķirurgs.

Viņš uzskata, ka šobrīd tā ir liela problēma, ka daudzas sporta nometnes ir tik dārgas, ka vairums vecāku tās nevar atļauties. Kamēr vecāki ir darbā, bērni nereti savu laiku pavada pie viedierīcēm un fiziski neattīstās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.