Foto. pexels.com/Gary Barnes

Vai jāuztraucas par siekalošanos miegā? Nē un jā 0

Siekalošanās miegā ir izplatīta parādība, kas vairumā gadījumu ir nekaitīga, taču dažkārt tā var liecināt par veselības problēmām – no vienkāršas disfunkcijas līdz nopietniem traucējumiem. Ko šāds simptoms atklāj, un kā rīkoties, ja tas kļūst regulārs? Siekalošanās miegā – nekaitīga vai satraucoša?

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kuldīgā plūdi: bērni peld pa ielām, mašīnas slīkst ūdenī 21
Peldēšanās var beigties ar kājas amputāciju: Baltijas jūrā ir labvēlīgi apstākļi ļoti bīstamām baktērijām
Kokteilis
Skorpioni neflirtē, bet Dvīņi ir īsti meistari. Flirta horoskops visām zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Siekalošanās miegā, ko dēvē arī par nakts hipersalivāciju, ir dabisks gremošanas procesa elements, taču pārmērīga siekalošanās var radīt bažas. Siekalošanās naktī bieži tiek ignorēta, uztverta kā nenozīmīgs traucējums.

Šis simptoms var norādīt gan uz vienkāršiem iemesliem, piemēram, gulēšanas pozu, gan uz nopietnākām veselības problēmām.

Kad siekalošanās ir dabiska

CITI ŠOBRĪD LASA

?
Siekalošanās miegā bieži ir saistīta ar mehāniskiem faktoriem. Gulēšanas poza uz vēdera vai sāniem var veicināt siekalu izdalīšanos caur muti, jo darbojas gravitācija. Dziļa miega laikā muskuļi atslābst, un mute var palikt vaļā, veicinot siekalu izplūdi.

Citi izplatīti cēloņi ietver:
– Hroniska deguna obstrukcija, piemēram, sinusīts vai alerģisks rinīts, kas liek elpot caur muti, palielinot hipersalivācijas risku.
– Zobu sakodiena problēmas vai brekešu lietošana, īpaši bērniem, kas var būt pārejošs iemesls.

Šādos gadījumos siekalošanās parasti ir nekaitīga un neprasa medicīnisku iejaukšanos, taču ir svarīgi izslēgt nopietnākus cēloņus, ja tā kļūst regulāra vai to pavada citi simptomi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.