Foto – Shutterstock

Polijā veselības aprūpi “ved” klāt senioram 0

Telemedicīnas pakalpojums, lai pārbaudītu Mazpolijas reģiona (Polija) senioru veselības stāvokli, uzlabojis viņu dzīves kvalitāti un novērsis tālākus veselības riskus. Tas ir veids, kā sasniegt pacientus reģiona attālākās vietās, ir pārliecināti šā projekta veicēji.

Reklāma
Reklāma

Meklē risinājumus

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 11
Lasīt citas ziņas

Reģionos arvien sarūkošais iedzīvotāju skaits, gados vecāku ļaužu īpatsvara palielināšanās daudzviet liek domāt par to, kā risināt šīs situācijas, tostarp problēmas, ko šī demogrāfiskā situācija izraisa veselības aprūpē. Tas reģionus arī mudina ar savu līdzfinansējumu piedalīties ERAF apmaksātos projektos, piemēram, ADAPT, kā to izdarīja Mazpolijas reģiona pārstāvji, kuri nolūkā laikus novērst senioru sirds veselības problēmas īstenoja telemedicīnas (precīzāk – teleelektrokardiogrāfijas) projektu, iesaistot tajā 100 seniorus vecumā no 55 gadiem līdz pat 81 gada vecumam. Vidējais pētījumā iesaistīto pacientu vecums bija 65 gadi.

Kā atzīst Mazpolijas reģiona attīstības departamenta pārstāve Kataržina Opocka, reģionā ar demogrāfiskām problēmām veselības aprūpē jūtams medicīnas darbinieku trūkums, jo ārsti izvēlas strādāt lielās pilsētās, kur var saņemt labāku atalgojumu. Šādos reģionos problēma ir arī pieaugošās veselības aprūpes izmaksas, jo, dramatiski samazinoties iedzīvotāju skaitam, medicīnas centri spiesti maksu paaugstināt, līdz ar to pakalpojumu izmaksas vietējai sabiedrībai kļūst pārāk augstas. Izaicinājums ir arī arvien novecojošā sabiedrība, kurai nepieciešams vairāk veselības aprūpes pakalpojumu. “Problēma ir arī tā, vai varam par to samaksāt un kas par to maksās. Ir skaidrs, ka seniori nav tā iedzīvotāju grupa, kas var līdzfinansēt veselības aprūpes pakalpojumus, kas viņiem nepieciešami. Tāpēc viņiem jāsniedz kāds atbalsts, piemēram, ieviešot jaunas tehnoloģijas veselības aprūpē,” stāsta reģiona pārstāve.

CITI ŠOBRĪD LASA
Piemēram, izmaksu efektīvi risinājumi, viņasprāt, ir mobilie ārsti, kas var doties pārbaudīt iedzīvotāju veselību uz vietas, kur viņi dzīvo. “Tas ir svarīgi gados vecākiem un slimiem ļaudīm, kuri dzīvo reģionos un kuriem grūti pašiem nokļūt pie ārstiem medicīnas centrā. Vienīgais, kas nepieciešams, lai sniegtu šādu mobilo veselības aprūpes pakalpojumu, ir ārsts un speciāli aprīkota automašīna,” viņa stāsta. “Savukārt telemedicīnas pakalpojumi, kas ir efektīvi un pieejami, dod iespēju ārstiem no vietējiem medicīnas centriem sazināties ar ārstiem augstu specializētos centros.”
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.