Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Zane Bitere/LETA

“Visam ķermenim veicu magnētisko rezonansi, neko neatrada. Vai tas garantē, ka tiešām nav audzēju?” Atbild ārsts 28

Regīna Olševska, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Lasīt citas ziņas

Mans paziņa nesen par savu naudu veica magnētisko rezonansi visam ķermenim, kura neuzrādīja nekādas veselības problēmas. Vai pēc šādas izmeklēšanas cilvēks var būt drošs, ka viņam patiešām nekas nekait, piemēram, nav audzēja? Anita Dobelē

Atbild Veselības centru apvienības Radioloģijas dienesta vadītājs Ivo Ivaskis: “Uz to var raudzīties divējādi. Ir noteiktas situācijas, kurās tiek nozīmēta magnētiskā rezonanse visam ķermenim, ar to saprotot galvu un torsu (ekstremitātes netiek izmeklētas).

CITI ŠOBRĪD LASA

Visbiežāk šāda veida izmeklējums nepieciešams pacientiem ar onkoloģiskām saslimšanām, lai pārliecinātos, vai kaut kur ķermenī nav izveidojušās audzēja metastāzes.

Runājot par šādu izmeklējumu profilakses nolūkā, tas zināmā mērā varētu būt kā tāds skrīninga variants. Taču jārēķinās ar to, ka šāds izmeklējums prasa visai daudz laika, turklāt nesniedz 100% garantiju, ka cilvēks ir pilnībā vesels un nav nepieciešams apmeklēt ģimenes ārstu.

Nopietnas patoloģijas izmeklējumā varēs redzēt, taču var būt arī tādas, kuras visa ķermeņa magnētiskajā rezonansē ieraudzīt neizdosies.

Ja ar ārsta nosūtījumu noteiktu pacienta mugurkaula rajonu, par kuru radušās aizdomas, ka to skārušas izmaiņas, izmeklē apmēram 25 minūtes, protams, iespēja atklāt patoloģiju ir daudz lielāka nekā skrīninga laikā. Izmeklējums ir daudz precīzāks, ja tam ir konkrēts mērķis. Tādēļ es tomēr ieteiktu magnētisko rezonansi veikt saskaņā ar sava ārstējošā ār­sta rekomendāciju.”