Foto: Magnific.com

Aprikozes 0

Pievieno LA.LV

Aprikozes ir bagātas ar vitamīniem, antioksidantiem un šķiedrvielām, tomēr arī tās satur salīdzinoši daudz fruktozes. Ar gadiem organisma spēja šo cukuru efektīvi pārstrādāt samazinās, tāpēc pārmērīga aprikožu lietošana var radīt papildu slodzi aknām.

Ja fruktozes tiek uzņemts vairāk, nekā nepieciešams, daļa no tās var uzkrāties tauku veidā aknu audos. Ilgtermiņā tas var veicināt nealkoholiskās taukaino aknu slimības attīstību un pasliktināt aknu darbību. Tas gan nenozīmē, ka no aprikozēm jāatsakās pavisam – galvenais ir ievērot mērenību.

Vienlaikus ārsti atgādina, ka aprikozes satur arī daudz organismam vērtīgu vielu, tostarp A vitamīnu, kā arī kāliju un šķiedrvielas. Tāpēc problēma nav pašos augļos, bet gan to daudzumā. Mērenas porcijas ļaus iegūt visas to sniegtās uzturvielas, vienlaikus neradot lieku slodzi aknām un gremošanas sistēmai.

LA.LV Google ziņās Pievienot
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.