Foto – Shutterstock

Deformētai mugurai skrējiens netīk 0

“Man ir iedzimta skolioze un diska nobīde jostas daļā. Veselības stiprināšanai esmu nolēmusi nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm. Vai es drīkstu skriet?” LIENE CĒSĪS

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Krievijā masveidā atceļ tradicionālās 9. maija parādes. Kas pēkšņi noticis?
Lasīt citas ziņas

Ja mugurkaula izliekums ir neliels un skrienot, kā arī pēc tam mugurā nav jūtams diskomforts, to var darīt, tomēr fizioterapeite Elīna Lauva brīdina, ka deformēts mugurkauls spēj sliktāk amortizēt trieciena un vibrāciju vilni.

Vēlams regulāri apmeklēt speciālistu, lai pārbaudītu, vai skolioze neprogresē. Mugurkaula stāvokli var stabilizēt ar speciāliem vingrojumiem, lai būtu drošāk skriet. Lai nerastos problēmas, svarīgi ir skriet pareizi un izvēlēties piemērotus apavus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī diska trūces gadījumā tā nav ieteicamākā fiziskā aktivitāte. Lai izlemtu, vai skrējiens nekaitēs, jāņem vērā trūces lielums un radušies simptomi. Ja ir sāpes un tirpst kāja, skriet nav vēlams.

Dažkārt labāk no šīs aktivitātes atteikties. Tomēr, neatlaidīgi strādājot ar savu ķermeni un stabilizējot mugurkaulu, var droši mērot ne tikai nelielus attālumus, bet pat piedalīties maratonā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.