Foto – Shutterstock

Pārēdoties var iestiept kuņģi? Pazīmes, ka tas, iespējams, noticis 0

“Mans vīrs mēdz ieturēt bagātīgas maltītes, kurām parasti vēl uzdzer prāvu alus kausu. Vai pārāk daudz ēdot, ir iespējams iestiept kuņģi?” Iveta Olainē

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Atbild gremošanas slimību centra “Gastro” gastroenteroloģe Ilze Kikuste: “Kuņģi var salīdzināt ar muskuļu maisu, kura tilpums ir individuāls, proporcionāls ķermenim, vidēji – pusotrs līdz divi litri. Tā kā kuņģa uzdevums ir uzņemt barību, vienā reizē apēdot pārāk daudz, orgāns mēdz iestiepties. Dūšīgam ēdējam un alus dzērājam tas pakāpeniski var palielināties līdz pat pieciem litriem, taču tas nenozīmē, ka muskuļi tiks pārstiepti vai pārrauti. Samazinot uztura apjomu, orgāns pakāpeniski atgriezīsies normālā stāvoklī. Tā kā ēšana sagādā baudu, cilvēks ātri pierod pie bagātīgām maltītēm un sāta sajūtu gūst, tikai notiesājot pamatīgu porciju, taču no tā cieš ne tikai kuņģis, bet visa gremošanas sistēma.

Liels kuņģa iestiepums bieži izraisa atviļņa slimību ar dedzināšanu barības vadā, jo kuņģa skābe vieglāk tiek uz augšu. Turklāt pārēšanās ar laiku var veicināt liekā svara rašanos. Kaut arī ēdienreizes nosaka darba režīms, lai vienā paņēmienā nenotiesātu pārāk daudz un gremošanas sistēmai būtu vieglāk pārstrādāt uzturu, jācenšas ēst regulāri nelielās porcijās. Galvenās ēdienreizes ieturot vēlu vakarā vai naktī, var sākties dedzināšana barības vadā, rasties spiedoša sajūta un vēdergraizes.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.