Vai, pavadot visu dienu saulainā pludmalē, var iegūt D vitamīnu? Skaidro profesors 4
Dr. Apinis

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

D vitamīna veidu, devu, kontroli nevajadzētu noteikt “uz savu galvu”, tā kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Dr. Apinis” sacīja Aleksejs Derovs, gastroenterologs, profesors.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidroja, ka tā bieži vien sanākot. Proti, cilvēks, saņemot analīžu rezultātus, sāk tos interpretēt un kaut ko lietot “uz savu galvu”.

Vēl kāda galējība, ar ko cilvēki grēko, pēc Derova teiktā, cik bieži tiek nodotas analīzes D vitamīna līmeņa noteikšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr jāatceras, ka ārsts ir tas, kurš atbilstoši vajadzībām izvēlēsies gan D vitamīna veidu, gan devu, kā arī pateiks, cik bieži tas jākontrolē un kas jādara.

Runājot par profilaktiskām lietām, jāatceras princips, ka “labāk ir nedaudz, nevis pārmērīgi daudz”. Ar to Derovs domā ne tikai par D vitamīna daudzumu, bet arī nosacīti par silto sezonu.

Proti, nereti esot tā, ka tad, kad cilvēki ierauga spīdam sauli, viņi pavada visu dienu pludmalē, iespējams, gūstot ādas apdegumus, un tad domā, ka “tagad nu gan es dabūšu to D vitamīnu. Bet faktiski tas nenostrādā,” atzīmēja Dervos.

Atpūta Vecāķu pludmalē