Foto: Maxxstudio/SHUTTERSTOCK

VIDEO. Magnijs ir kļuvis ļoti izplatīts līdzeklis pret trauksmi, taču eksperti saka, ka velns slēpjas detaļās 24

Pavisam nesen internetā popularitāti guvis uztura bagātinātājs magnijs.

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

Īpaši popularitāte sāka pieaugt, kad “TikTok” lietotājs Tailers Veslijs publicēja video ar savu pieredzi, ka tikai 500 mg magnija dienā izbeidza gadu desmitiem ilgušās panikas lēkmes, ziņo “New York Post”.

Lai gan interneta vidē izvērtusies ažiotāža ap šo uztura bagātinātāju, ko par to saka zinātne?

CITI ŠOBRĪD LASA

Magnijs ir kļuvis ļoti izplatīts kā līdzeklis pret trauksmi, taču eksperti saka, ka velns slēpjas detaļās.

Magnijam patiešām piemīt nomierinoša iedarbība. Tomēr lielākā daļa amerikāņu šo mikroelementu ar uzturu neuzņem pietiekošā daudzumā. Tas izskaidro to, kāpēc cilvēki, lietojot magniju, jūtas mierīgāki.

Apvienotās Karalistes Līdsas universitātes profesore Lusia Daia skaidro, ka aptuveni 50% amerikāņu patērē mazāk par ieteicamo ikdienas devu 300 līdz 400 mg.

Daia ir līdzautore pētījumu apkopojumam, kurā tika pārskatīta virkne pētījumu par magniju. Četri no astoņiem pētījumiem liecināja, ka magnijs labvēlīgi ietekmē cilvēkus, kas sirgst ar trauksmi.

Šo pētījumu eksperti zina teikt, ka magnijs var būt saistīts ar stresa mazināšanu un ietekmi uz smadzeņu veselību.

Ketija Holtone, Amerikas universitātes uztura neirozinātniece stāsta: “Mēs zinām kā magnijs darbojas organismā. Tas, ko mēs nezinām, ir  cik daudz magnija cilvēkiem patiesībā nepieciešams, kā tas mijiedarbojas ar medikamentiem. Vai nomierinošo efektu galvenokārt izjūt tie, kuri nesaņem pietiekami daudz minerālvielu savā ikdienas uzturā, salīdzinot tiem, kas saņem?”

Tāpēc Holotone iesaka zinātkārajiem sākotnēji palielināt magniju devu pie vakariņu galda. Magniju bagāti pārtikas produkti ir ķirbju un čia sēklas, mandeles, Indijas rieksti, banāni, lasis u.c.

Ņemot vērā magnija nozīmi organismā, varētu nebūt pārsteidzoši novērot ievērojamus ieguvumus pēc pietiekamas magnija uzņemšanas skaidro Luisa Daia. Tomēr magniju nevajadzētu uzskatīt par brīnumlīdzekli, kas atrisina jebkuru problēmu.

Reklāma
Reklāma

Psihiatrs Džeiks Džeksons uzskata, ka šādi “Tik tok” slavenību apgalvojumi var radīt kaitējumu cilvēkiem, kam ir nopietnas mentālās veselības problēmas, tāpēc viņš mudina šādus jautājumus risināt ar garīgās veselības aprūpes speciālistu.

@tylerjohnwesley 500 milli vanilli grams of peace #anxiety ♬ original sound – Tyler Wesley

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.