Foto – Marta Purmale

Pret artrītu – ar spītību un ambīcijām. Ances Annas Šternbergas spēka stāsts, veseļojoties netradicionāli 2

Smaga slimība cilvēkus bieži noliek izvēles priekšā – samierināties ar ārsta verdiktu vai cīnīties pret to. Šāda izvēle 14 gadu vecumā bija jāizdara Ancei Annai Šternbergai, kura nolēma meklēt izeju no šķietami bezcerīgas situācijas. Viņa pati saka: slimība atnāk ar vēstījumu, ka cilvēkam kaut kas savā dzīvē jāmaina. Ance izvēlējās nepadoties. Ceļā uz veselību bija arī emocionāli un fiziski grūti brīži, taču, ejot pa to un aizraujoties ar veselīga uztura ideju, viņa nokļuva Londonā, kur šogad absolvēs naturopātiskā uztura terapeita programmu Naturopātiskās medicīnas koledžā.

EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Piedodiet, bet pasaulē nekur nav tik mazdūšīgi zaķpastalas kā mūsu Saeimā.” Egila Līcīša feļetons 30
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Nevakcinētie šobrīd berzē rokas un priecājas!”, “Kāpēc vakcinētie nedrīkst pastaigāties?” Soctīklotāji par lokdauna ierobežojumiem 205
20 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Sēdes laikā ministri zvaigāja par akadēmiķiem, cēla pie deniņiem pirkstus un grozīja, uzvedās kā skolasbērni! Egila Līcīša feļetons 59
1 diena
Lasīt citas ziņas

Izvēle pavērusi jaunajai sievietei iespējas, kas tīņa gados nebūtu pat prātā ienākušas, – ir uzrakstīta pirmā grāmata Topi vesels, viņa vada kulinārijas kursus un domā par privātpraksi. Savu pasaules redzējumu un pārliecību Ance gatava atklāt arī 36,6 °C lasītājiem.

Septiņi gadi līdz veselībai

Pirms man atklāja reimatoīdo artrītu, biju aktīvs bērns, metos iekšā visur, kur varēju, – peldēju, dejoju, snovoju. Ar laiku sāku manīt, ka mani līdzgājēji un biedri var izdarīt vairāk, bieži biju nogurusi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jūtot diskomfortu ceļgalos, meklēju atbildes pie ārstiem, taču neviens nevarēja pateikt, kāpēc man sāp. Dakteri mierināja – no sāpēm izaugsi. Kādu dienu aizgāju uz profilaktisku apskati pie savas zobārstes, un viņa brīnījās, kāpēc nevaru pietiekami plaši atvērt muti. Tiešā ceļā nosūtīja pie žokļu ķirurga. Rentgenuzņēmumos pamanīja pārmaiņas žokļa locītavās. Slimnīcā pāris nedēļās tika veikti dažādi izmeklējumi. Tad paziņoja diagnozi. Izjūtas bija briesmīgas. Vēlējos būt uz kalna, būt snovborda trenere, jo nesen biju izcīnījusi zelta medaļu slopestaila (tramplīnu un slaidu) disciplīnā, bet ārsti teica, ka vairs nevarēšu sportot. Mana pasaule tajā brīdī sabruka, jo nevarēju iedomāties sevi nesportojam. Turklāt man laiku pa laikam slimnīcā vajadzēšot apārstēties.

Slimnīcā divas nedēļas biju palātā kopā ar 15 citām meitenēm, kurām bija tāda pati diagnoze. Dažām slimība bija atklāta pirms vairākiem gadiem. Viņas rādīja attēlus, kuros redzamas sejas pirms medikamentu lietošanas. Nevienu no viņām es nespēju pazīt! Tas bija pēdējais piliens šajā skumju jūrā. Bez sporta, regulāri slimnīcā – tādai vajadzētu izskatīties manai dzīvei, ja es sekotu ārstu ieteikumiem. Sapratu, ka nevarēšu būt virsotnē, bet man bija augstas ambīcijas. Nepatīk, ja apgalvo, ka kaut ko nevarēšu. Mums biežāk jādzird, ka mēs varam. Manī bija spītība, jo biju taču mazais līderītis. Vēl esot slimnīcā, nolēmu, ka jātiek ārā no situācijas, vispirms laukā no slimnīcas! Jau tad man un ģimenei bija skaidrs, ka meklēsim citu ceļu.

Toreiz vēlējos nodarboties ar snovbordu, bet nākotnē sevi redzēju kā interjera dizaineri. Tomēr slimība mainīja manas intereses un dzīves uztveri, kā arī profesijas izvēli. Atskatoties secinu, ka viss, kas notiek, ir uz labu, lai gan sākumā tā nešķiet. Līdzīgi kā Prāta vētras un Gustavo dziesmā Tur kaut kam ir jābūt, kur arī izskan šie vārdi. Ceļš līdz veselībai man prasīja septiņus gadus.

Ances un ģimenes lēmums

Izmēģinājām daudz ko. Sākām ar homeopātiju. Vēl devāmies pie Ķīnas tradicionālās medicīnas ārsta, kurš man ļoti palīdzēja. Viņš nosaka veselības stāvokli pēc pulsa un pats katram gatavo zāles. Saņēmu adatu terapiju, uz ķermeņa tika liktas arī karstas burciņas jeb bankas.

Kādu dienu skolā mani pēkšņi sāka kratīt drebuļi. Starpbrīdī aizskrēju pie ārsta. Viņš paklausījās pulsu un teica: “Reimatisms iet ārā no tevis.” To, ka šī terapija bija efektīva, apliecināja arī analīžu rezultāti, ko veica pirms un pēc tam. Tā bija pirmā liecība, ka mans mērķis būt veselai nav nereāls.

Tad devos pie citiem ārstiem. Katrs no viņiem man palīdzēja – arī garīgi, jo katru vizīti uztvēru kā enerģijas apmaiņu.

Bija gan kāpumi, gan kritumi. Pēdējie lielākoties izpaudās uz emociju rēķina, piemēram, skolā bija stress un citas raizes – tās ietekmēja manas locītavas, kurās iemetās sāpes un stīvums. Turklāt mans ceļš uz veselību bija pusaudzes vecumā, kad jāpaspēj iemīlēties un apdedzināties. Iemīlējos vairākas reizes un tiku arī sāpināta. Jutu, ka pārdzīvojumi manu fizisko veselību ietekmē visvairāk. Citiem slimības paasinājumi rodas laikapstākļu dēļ, bet man tie parādījās jūtu un spriedzes dēļ. Tomēr ar katru šādu paasinājumu emocionāli augu. Auga arī mana personība. Nonācu pie atziņas, ka atslēga ir līdzsvarā. Sapratu, ka nedrīkst krist galējībās. Tagad uzskatu, ka esmu vesela – jau vairāk nekā gadu.

Slimība maina domas par karjeru

Slimības laikā sākās mana aizraušanās ar veselīgu pārtiku, kas kļuvusi par dzīvesveidu. Pirms diagnozes ēdu tāpat kā lielākā daļa jauniešu – picas, smalkmaizītes. Garšoja saldumi, pat želejkonfektes! Tagad ar šausmām iedomājos, kā gan varēju ar tām našķēties, jo tajās nav nekādu uzturvielu, šķiet, līme vien! Mans uzturs nebija pilnīgi norakstāms, taču pārmaiņas noteikti varēja ieviest. Pārtikas ražošana ir garš un sāpīgs temats. Industrija darbojas nevis mūsu veselības, bet gan uzņēmumu peļņas labā. Ja kādus pārtikas produktus reklamē, tos noteikti nevajag lietot uzturā. Daudziem šķiet, ka, piemēram, maizi ēst ir labi, taču tā nav tik veselīga, jo graudi tiek apstrādāti ar ķimikālijām. Pati cenšos pārtiku, piemēram, gaļu vai medījumus, pirkt pie zināmiem cilvēkiem, bet brokastis vasarā varu salasīt arī piemājas grāvmalās – gārsas un nātres ir ļoti veselīgas. Visbiežāk ēdienu visai dienai gatavoju mājās un ņemu līdzi.

Ar uzturu daudz ņēmos jau vidusskolā. Mamma ieteica ideju: tu tik daudz par to domā un dari – tev vajadzētu kļūt par dietoloģi! Domas par interjera dizaineres karjeru bija aizvējojušas. Sāku pastiprināti mācīties ķīmiju, palasīju dietoloģijas programmas aprakstu vienā no Latvijas augstskolām, bet tā šķita garlaicīga. Sāku meklēt internetā un atradu Naturopātiskās medicīnas koledžu Londonā, kur šogad beigšu mācības, bet ceru tās turpināt. Esmu ieguvusi vispusīgāku redzējumu par uztura un veselības jautājumiem. Naturopātija savieno Rietumu un Austrumu medicīnas praksi, izskaidro, kā atrast slimības cēloni un atbalstīt ķermeņa spējas izveseļoties pašam. Veselības problēmu cēloņi var būt vides faktori, piemēram, piesārņojums, kā arī uzturs, emocionālā pasaule un stress, miega kvalitāte. Vēl viens faktors ir ģenētika, tomēr tas nav primārais. Mēdz teikt: gēni tikai pielādē ieroci, bet citi iepriekš minētie faktori būs tie, kas izšaus.

Padomāt, kāpēc sev uzbrūkam

Reimatoīdais artrīts ir autoimūna saslimšana līdzīgi kā multiplā skleroze. Šīs slimības biežāk sastopamas Rietumu pasaulē. Tās vēsta, ka ar steigu dzīvē kaut kas jāmaina. Kaite šajā gadījumā ir nevis drauds, bet gan draugs. Autoimūnā saslimšana nozīmē to, ka ķermenis it kā vēršas pats pret sevi. Tad der pajautāt, vai mīli sevi, savu ķermeni, kāpēc pats sev esi kļuvis svešinieks. Sievietēm jo īpaši raksturīgas ir domas par to, ka viņas nav pietiekami labas, viņas nemīl sevi. Turklāt mēs, rietumnieki, esam vērsti uz panākumiem un rezultāta sasniegšanu. Ja kaut kas neizdodas, daudzi mēdz sevi kritizēt un iznīcināt ar negatīvām domām. Austrumos šādas slimības neizplatās tik strauji, iespējams, tāpēc, ka tur cilvēki vairāk pievēršas garīgām praksēm, rodot emocionālu līdzsvaru. Savukārt naturopātijas skatījumā pasaulē nav divu vienādu cilvēku gan garīgajā, gan fiziskajā ziņā. Tāpēc, piemēram, katram multiplās sklerozes slimniekam tiek sniegta atšķirīga terapija, jo dažādi ir arī iemesli, kāpēc slimība sākusies.

Aicinu cilvēkus uzņemties atbildību par sevi, savu veselību un pārstāt kritizēt ārstus un dziedniekus – ārsti dara savu darbu pēc tīrākās sirdsapziņas, bet dziedniekiem var arī neizdoties problēmu uzreiz uzķert. Paši varam sev palīdzēt, atbildīgi izturoties pret to, ko liekam uz šķīvja un ko domājam par sevi un citiem.

Sporto katru dienu

Mana diena sākas agri no rīta, neilgi pēc sešiem. Iedzeru siltu citronūdeni, dažreiz pievienoju Kajennas piparus un medu. Brokastis neēdu. No rīta sportoju un vingroju, vasarās dodos uz mežu skriet krosiņu, ziemā, ja esmu Latvijā, eju pie sava fizioterapeita – vingroju, cilāju hanteles. Pamatīgs treniņš, kurā nosvīstu. Tikai pēc sportošanas ieturu brokastis. Vasarā tas ir zaļais kokteilis, kurā ir ogas, nātres un gārsas. Ziemā man patīk silts ēdiens, kam jābūt pēc iespējas bioloģiski tīrākam, piemēram, tā var būt dārzeņu biezeņzupa. Putras neēdu, jo graudaugi autoimūno saslimšanu gadījumā nav vēlami.

Kad brokastis paēstas, dodos uz koledžu vai vasarā veltu laiku pašattīstībai. Klubi mani nesaista, manas izklaides ir grāmatu lasīšana, ēst gatavošana, eksperimenti ar ēdieniem, rakstīšana blogā. Pārsvarā lasu par uzturzinātni, augiem, sevis pilnveidošanu un pozitīvo domāšanu, piemēram, par to, kā domas ietekmē veselību. Romānus un autobiogrāfijas neizvēlos. Man ļoti patīk arī fotografēt un apstrādāt bildes, kuras vēlāk nonāk manā blogā pie receptēm.

Par pozitīvām domām

Dievam pateicos katru dienu. Kaut vai par ikdienišķām lietām un to, kas bijis. Pateicos arī par to, ka man bijusi šī slimība, ka atveseļošanās ceļā esmu satikusi daudz cilvēku. Dievs mīt mūsos pašos. Ja ir sakārtotas attiecības ar sevi un Dievu, tādas tās ir arī ar pārējiem. Kaut gan esmu kristīta, neesmu reliģiju cilvēks. Man vienlīdz patīk atziņas, kas ir kristietībā, budismā un hindusimā. Uzskatu, ka pasaulē darbojas Visuma likumi. Dzīvojot saskaņā ar tiem un harmonijā ar sevi, nostājamies līdzsvarā, kas veido veselību.

Esmu atradinājusies teikt kaut ko sliktu, jo tad rodas dusmas un negācijas. Ja nevari pateikt labu, labāk nesaki neko. Negatīvās domas aizvietoju ar pozitīvām. Aizvien mācos tikt galā ar stresa situācijām, no kurām nevar izvairīties. Domāju, tagad mana dzīve ir sakārtojusies, zinu – tas ir mans īstais ceļš, viss būs labi. Ja nebūs, arī tad būs labi. Man arvien ir kur augt, pilnveidoties.

Man būtiskas ir attiecības ar citiem cilvēkiem, jo mums kā sociālām būtnēm ir nepieciešama kopība – tā sniedz atbalstu. Viens nevar neko iesākt, sevis pilnveidošanā apkārtējie palīdz un mūs māca. Mūsdienu sabiedrībā pietrūkst cilvēcisku, ģimenisku attiecību. Kopābūšana ar tuvajiem un mīļajiem piepilda, jo notiek enerģijas apmaiņa. Labas attiecības ar tuvākajiem ir ilgdzīvošanas pamatprincips. Tās rada siltumu tāpat kā apskāvieni, skūpsti, glāsti, padarot dzīvi labāku.

Dzīvot šeit un tagad

Ar nepacietību gaidīju brīdi, kad pabeigšu savu grāmatu, bet tad attapos – vajag taču izbaudīt rakstīšanas procesu! Ir jādomā par procesu un šo brīdi. Bieži redzam rezultātu, bet neizjūtam mirkli, šodienas burvību. Jādzīvo šeit un tagad, jo laime ir ceļā, nevis galamērķī. Par nākotni jādomā, bet nevajag aizmirst tagadni. Katram savs ceļš ejams un tajā radoši jāimprovizē. Arī mana pirmā grāmata nav pamācība citiem, ka jādara tieši tā un ne citādi.

Šogad beigšu studijas naturopātijā un iegūšu uztura terapeita diplomu. Ja būs finansiālas iespējas, turpināšu studijas koledžā. Varbūt atvēršu savu praksi. Ir arī citi lieli plāni…

Ances recepte 

Burkānu un batāšu zupa ar rozmarīnu

Sastāvdaļas

1 liels burkāns

1 maza batāte (saldais kartupelis)

auzu piens (daudzums atkarīgs no zupas vēlamās konsistences)

1 ķiploka daiva

gī sviests

svaigs rozmarīns un timiāns pēc garšas (kopā aptuveni 1 ēdamkarote)

garšvielas – kurkuma, melnie pipari, Himalaju sāls

Pagatavošana

Burkānu un batāti sagriež gabaliņos un izsautē nelielā ūdens daudzumā. Uz pannas izkausē gī sviestu. Sīki sakapā ķiploka daivu, rozmarīnu un timiānu. Kad sviests izkusis, tam pievieno kurkumu, apcep garšaugus un ķiploku, līdz rodas patīkama smarža, un tad pievieno dārzeņiem. Visu ieber blenderī, uzlej auzu pienu un blendē līdz vēlamajai konsistencei. Pievieno sāli un piparus pēc garšas, pieber vēl daļu svaiga rozmarīna – un zupa gatava!

SAISTĪTIE RAKSTI

Piezīme. Pēc izvēles zupu var garnēt ar balzametiķa mērci vai ko citu pēc izvēles. Var pasniegt kopā ar mājās gatavotiem čipsiem.

 


LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
Slimnīcu biedrības vadītājs: Kovida gultas atver uz hroniski slimu pacientu rēķina, kuriem vēlāk ārstēšana būs daudz nopietnāka un dārgāka 55
16 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Cik lielam vajadzētu būt onkoloģiskās aprūpes budžetam? 4
1 diena
PA
Pēteris Apinis
Veselam
Pēteris Apinis: Latvijas veselības budžets kā septiņu aklu indiešu izpratne par ziloni 30
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Inovatīvo medikamentu izmantošana Latvijā aug un pietuvojas Igaunijas līmenim 1
1 diena
EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Piedodiet, bet pasaulē nekur nav tik mazdūšīgi zaķpastalas kā mūsu Saeimā.” Egila Līcīša feļetons 27
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Nevakcinētie šobrīd berzē rokas un priecājas!”, “Kāpēc vakcinētie nedrīkst pastaigāties?” Soctīklotāji par lokdauna ierobežojumiem 204
20 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Sēdes laikā ministri zvaigāja par akadēmiķiem, cēla pie deniņiem pirkstus un grozīja, uzvedās kā skolasbērni! Egila Līcīša feļetons 59
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Kas notiks pret Covid-19 nevakcinēto darbinieku atlaišanas gadījumā? 76
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Stilistes Žannas Dubskas neparastais mājdzīvnieks: viņa beidzot ar to iepazīstina 10
16 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Mūsu jaunajā realitātē konsultācijas tiešsaistē ir farmaceitiskās aprūpes daļa 1
17 stundas
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
5 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
6 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē 2
20. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
17. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
15. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem 1
3. augusts, 2021
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
30. jūlijs, 2021
LE
LETA
Ziņas
“Mēs esam kraujas malā.” Pavļuts atklāj iespējamos risinājumus Covid-19 mazināšanai 293
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. Gunita Berķe: “Eiropas valstīs vēzis ar metastāzēm ir hroniska slimība!” 10
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. “Atnācis pozitīvs rezultāts, bet es šo testu neesmu veicis!”: vai ir iespējamas šādas kļūmes Covid-19 testēšanā 30
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
“Šī ir dubultslodze, kas situāciju ļoti sarežģī”: Stradiņa slimnīcas ārsti paredz ļoti smagu nākamo nedēļu 31
2 dienas
LA
LA.LV
Stāsti
Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte: “Jā, es “iebliezu” to poti!… Biju “antivakseru” statusā” 90
2 dienas
LE
LETA
Veselam
“Mēs apzināmies, ka pašreizējā situācijā lielākās valsts slimnīcas tiek noslogotas ar Covid-19 pacientu ārstēšanu”: VCA pauž gatavību iesaistīties plānveida operāciju nodrošināšanā 9
3 dienas
LE
LETA
Ziņas
Kariņš rosina noteikt visiem 50 gadus sasniegušiem cilvēkiem obligātu vakcināciju pret Covid-19 474
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lielbritānijā atklāta jauna Covid-19 “delta” paveida apakšmutācija. Vai tā jau ir Latvijā? 53
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kas notiks pret Covid-19 nevakcinēto darbinieku atlaišanas gadījumā? 76
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
Levits: Pēc mājsēdes beigām jāsaglabā stingri ierobežojumi pret Covid-19 nevakcinētajiem 92
14 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Piedodiet, bet pasaulē nekur nav tik mazdūšīgi zaķpastalas kā mūsu Saeimā.” Egila Līcīša feļetons 27
9 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
Aptauja: Cik lielam vajadzētu būt minimālajam iztikas grozam jeb ienākumu līmenim mēnesī? 15
11 stundas
LB
Laura Blumberga
Kokteilis
Žurnālistiem draud! Ansis Bogustovs un Aivis Ceriņš atklāj: viņi un viņu ģimenes regulāri saņem draudus no vakcīnu noliedzējiem 65
15 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
Otrdien sāksies jaunā NBA sezona. Vai Porziņģis būs labāks nekā jebkad? 1
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Žagars: Man kauns par Latvijas sabiedrību 279
22 stundas
LA
LA
Ziņas
“Ir piemērots brīdis balstīt informētu sabiedrību!” Mediju vēstule valdībai un parlamentam 37
1 diena
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Brāļi nelikumīgi nomedī aļņus un tagad izcieš cietumsodu, lai gan notikuma vietā pieķerti netika 31
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Stilistes Žannas Dubskas neparastais mājdzīvnieks: viņa beidzot ar to iepazīstina 10
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Karalienes Elizabetes II ekskluzīvākais transportlīdzeklis pasaulē. Taču viņai nepatīkot tajā braukt! 3
20 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Nevakcinētie šobrīd berzē rokas un priecājas!”, “Kāpēc vakcinētie nedrīkst pastaigāties?” Soctīklotāji par lokdauna ierobežojumiem 204
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Elīna, Drosma un Drosmis 1
20 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mācības lokdaunā: pagarināts brīvlaiks, daži klātienē, daži attālināti 10
1 diena
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Sēdes laikā ministri zvaigāja par akadēmiķiem, cēla pie deniņiem pirkstus un grozīja, uzvedās kā skolasbērni! Egila Līcīša feļetons 59
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Igaunijā negatīvs testa rezultāts vairs netiks pielīdzināts Covid-19 sertifikātam 11
22:50
LE
LETA
Ziņas
Rīgas “Dinamo” “bullīšos” zaudē līgas līderei un pārtrauc trīs uzvaru sēriju 1
22:20
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Uz valsts autoceļiem jau sākusies ceļu uzturēšanas ziemas sezona. Ko tas nozīmē? 1
21:59