Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Zane Bitere/LETA

“Kauli jau bija sākuši saaugt!” Dēls sašutis par ārstu rīcību Jelgavas slimnīcā 30

Sieviete ar kājas lūzumu no Jelgavas pilsētas slimnīcas tika nosūtīta mājās, tā arī nesaņemot nekādu palīdzību. Mediķi uzskata, ka rīkojušies pareizi, tikmēr dēls uzskata, ka notikusi ārstu nolaidība, un uztraucas, ka nākotnē mammai tā var maksāt ļoti dārgi.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses 10
Lasīt citas ziņas

Edgars Jančuks vērsās Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “4. studija”, jo ir ļoti uztraucies par mammas veselību. Sievietei ir osteoporoze, un viņa jau piekto reizi lauzusi kāju, taču mediķi kājas lūzumu pirmreizējā apskatē nav pamanījuši. Kundzei patlaban jāpacieš pārvietošanās grūtības un sāpes.

Edgars atklāja, ka viss sācies ar to, ka mamma neveiksmīgi paklupusi:

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pampums viņai bija ļoti liels, bet mēs padomājām, ka varbūt tā ir trauma kaut kāda, jo ziluma nebija, kāds parādās parasti pie lūzumiem. Pirmdien mēs vērsāmies Jelgavas poliklīnikā, lai uztaisītu rentgenu.

Uztaisījām rentgenu, kur sākās mūsu stāsts, jo uzzinājām, ka atbilde būs tikai pēc četrām dienām.

Neskatoties uz to, ka mēs bijām vienīgie cilvēki, kurus toreiz pieņēma uz rentgenu.”

Kundze, paciešot sāpes, pacietīgi šo laiku arī gaidījusi, līdz saņēmusi atbildi, ka rentgenā redzams, “iespējams, abu potīšu distālo daļu lūzums bez dislokācijas”. Viņa devusies pie ģimenes ārsta, kurš nekavējoties nosūtījis pacienti uz Jelgavas slimnīcu.

“Tur viņa aizbrauca. Nogaidīja atkal četras stundas. Un diagnosticējošais variants viņam [ārstam] bija tāds, ka palūdza viņai piecelties un aiziet pāris metru uz priekšu un pāris metru atpakaļ, ko viņa izdarījusi.

Uz ko viņš [ārsts] ir paskatījies un pateicis, ka netic – “es neredzu lūzumu”,

un novēlēja iet mājās pēc tām četrām stundām, ko viņa tur nogaidīja, un mazāk staigāt,” stāstīja Edgars.

Ārsts gan arī ieteicis veikt vēl vienu rentgenu, taču nav nosūtījis to veikt turpat uz vietas slimnīcā.

Edgara mamma devusies uz atkārtotu rentgenu pēc četrām dienām citā medicīnas iestādē, kur secināts – “mediālās potītes distālās daļas lūzums divās vietās bez dislokācijas. Konsolidācijas fāze”.

“Tas nozīmē, ka kājai sāka jau saaugt kauli. Vairāk nekādas medicīniskās manipulācijas nav iespējamas, un cilvēks vēl joprojām atrodas mājās, viņš atrodas uz slimības lapas. Tas, protams, ietekmē viņas finansiālo iespēju,” skaidroja Edgars.

Poliklīnikā slēdziena kavēšanos noliedz
Dēls par ārstu attieksmi pret mammu ir pamatīgi sašutis, jo nav zināms, kā šis lūzums ietekmēs sievietes pārvietošanās spējas nākotnē. Lai izpētītu, kāpēc kundze nav saņēmusi pilnvērtīgu aprūpi, “4. studija” devās uz pirmo iestādi, kur tika veikts rentgens. Jelgavas poliklīnikā šo gadījumu labi atceras – paciente tur nonākusi ar sava ģimenes ārsta nosūtījumu.

Reklāma
Reklāma

“Redzot pacientes uztraukumu vai pacientes stāvokli, mēs rentgenu esam veikuši cito kārtā, un šajā pašā dienā rentgens ir veikts, un pusotras dienas laikā ārsts radiologs arī ir devis slēdzienu,” norādīja SIA “Jelgavas poliklīnika” galvenā māsa Baiba Plāse.

Galvenās māsas pieminētais cito mediķu valodā nozīmē steidzamību, kas šajā gadījumā, vadoties pēc ģimenes ārsta nosūtījuma, neesot bijusi norādīta, taču pakalpojums sniegts nekavējoties, un arī atbilde nebija jāgaida četras dienas.

Savukārt Jelgavas pilsētas slimnīcā, kur Edgara mamma gaidījusi vairākas stundas, lai konsultētos ar traumatologu un viņam parādītu Jelgavas poliklīnikā veiktā rentgena rezultātus, par šādu pretenziju dzirdēja pirmo reizi un kategoriski noliedza mediķa paviršību.

Traumatologs ieteicis veikt atkārtotu rentgenogrammu pēc 5 līdz 7 dienām, kas esot standarta prasība iespējamu kāju traumu gadījumā.

“Tā ir situācijas kontrole, nevis tāpēc, lai apstiprinātu šo iepriekšējo slēdzienu,” skaidroja Ābola.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.