Foto – Shutterstock.com

Nozīmīgs atklājums: kā preventīvi novērst zemesriekstu alerģiju 6

Pārliecinoši jauni pierādījumi liecina, ka bērnu barošana ar zemesriekstu sviestu agrā bērnībā var palīdzēt samazināt risku saslimt ar zemesriekstu alerģiju vēlāk, vēsta “CNN“.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Salīdzinot ar izvairīšanos no zemesriekstiem, zemesriekstu lietošanas sākšana zīdaiņa vecumā – jau aptuveni 4 mēnešu vecumā, piemēram, mīkstas biezeņa pastas veidā – un regulāra turpināšana līdz aptuveni 5 gadu vecumam bija saistīta ar zemesriekstu alerģijas samazināšanos pusaudžu vidū par 71% liecina pētījums, kas publicēts žurnālā “NEJM Evidence”.

“Es neesmu pārsteigts, jo Izraēlā zīdaiņi ļoti agri tiek pakļauti zemesriekstu iedarbībai, un šķiet, ka alerģija neparādās pusaudža gados. Tas liek domāt, ka aizsardzība ir ilgstoša,” e-pastā sacīja Gideons Laks, Londonas King’s College pediatrijas alerģijas profesors un pētījuma autors.

Bioloģiskais mehānisms

CITI ŠOBRĪD LASA

Alerģija pret zemesriekstiem attīstās ļoti agri lielākajai daļai bērnu vecumā no sešiem līdz 12 mēnešiem. Ja vēlaties novērst slimību, tas jādara, pirms slimība attīstās,” Laks sacīja par bērnu pakļaušanu zemesriekstu iedarbībai. “Šī bioloģiskā parādība ir balstīta uz imunoloģisko principu, kas pazīstams kā perorālas tolerances indukcija. Mēs jau daudzus gadu desmitus esam zinājuši, ka jaunām pelēm vai citiem eksperimentāliem dzīvniekiem, kas tiek baroti ar tādu pārtiku kā ola, piens vai zemesrieksti, šīs alerģijas vēlāk nevar attīstīties.”

Pieaugoša sabiedrības veselības problēma

Pārtikas alerģijas ir kļuvušas par pieaugošu sabiedrības veselības problēmu Amerikas Savienotajās Valstīs, un tiek lēsts, ka zemesriekstu alerģija skar aptuveni 2% bērnu Amerikas Savienotajās Valstīs jeb gandrīz 1,5 miljonus cilvēku, kas jaunāki par 18 gadiem. Zemesrieksti ir viens no pārtikas veidiem, kas var izraisīt visnopietnākās alerģiskās reakcijas.

“Šodienas atklājumiem vajadzētu stiprināt vecāku un aprūpētāju pārliecību, ka mazu bērnu barošana ar zemesriekstu produktiem, sākot no zīdaiņa vecuma saskaņā ar noteiktajām vadlīnijām, var nodrošināt ilgstošu aizsardzību pret zemesriekstu alerģiju,” Dr. Jeanne Marrazzo, ASV Nacionālā alerģijas un infekcijas slimību institūta direktore.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.