Foto – Shutterstock.com

Desmit veidi, kā pavairot mammas pienu 0

Ar piena nepietiekamību saskaras ļoti daudzas ar krūti barojošās mammas. Par laimi, šī parādība ir laika jautājums, jo 99% gadījumu laktāciju var palielināt. Šoreiz aplūkosim tos, ko bez ārsta ikviena māmiņa var pielietot pati. Kā palielināt piena daudzumu, atklāj zīdīšanas konsultante.

140 stundu darba un vēl 50 000 eiro – tik vērtas ir 10 olas. Kāpēc tiesnesis piesprieda tik bargu sodu vīrietim, kurš it kā tikai supoja?
VIDEO. “Latvijai ir nākotne!” Trīs latviešu puikas pārsteidz ar savu radošumu, izgudrojot unikālu braucamrīku 7
VIDEO. Smieties vai lamāties? Karavāna, kas ved krievu kaujas tehniku uz Ukrainu, pārsteidz garāmbraucējus 73
Lasīt citas ziņas
  1. Iespējami biežāk liec mazuli pie krūts

Katru reizi, kad mazais ņem krūti, sievietes organisms refleksi izdala divus svarīgus hormonus – prolaktīnu un oksitocīnu, kas atbild par piena ražošanu. Tādēļ noteikti jāatsakās no knupjiem, jo mazulim daudz vieglāk ir zīst knupi, nekā krūti, tādēļ – ja viņš pieradīs pie “vieglas dzīves”, tad arī krūti gribēs arvien retāk. Tas pats attiecas uz piebarošanu ar piena maisījumu, kad māmiņai liekas, ka mazais nav paēdis. Tā vietā, lai reizi pa reizei piedāvātu maisījumu no pudeles, jācenšas palielināt laktāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visām ar krūti barojošām mammām jāēd veselīgs uzturs. Nekā sarežģīta: sautēti, vārīti dārzeņi, liesa gaļa un zivis, putras, skābpiena produkti, liess siers. Ēdienkartē var iekļaut arī nedaudz saldumu, piemēram, zefīru, pastilas un marmelādi. Vienlaikus ar šādu diētu izdosies arī atbrīvoties no grūtniecības laikā uzkrātajiem liekajiem kilogramiem.

Maksimāli ierobežo tādu produktu patērēšanu, kas satur mākslīgās piedevas – konservantus, aromatizatorus, krāsvielas. Tāpat jāizvairās no kūpinātiem, ceptiem un marinētiem produktiem, gāzētajiem dzērieniem. Šie produkti negatīvi ietekmē krūts piena sastāvu un var izraisīt bērnam alerģiju.

2. Baro mazuli arī naktī

Vislabāk mazo naktī būtu barot pat no divām līdz trim reizēm. Arī tas palīdzēs prolaktīna izstrādē. Turklāt, ja nakts barošana notiek regulāri, prolaktīns saglabājas maksimāli augstā līmenī, bet lai mammai sanāktu arī pagulēt, labāk mazo ņemt sev gultā blakus.

3. Ciešāks fizisks kontakts ar bērnu

Ārsti uzskata, ka ciešs fizisks kontakts starp māti un bērnu spēj ietekmēt laktācijas hormonu izstrādi un palielina piena daudzumu. Tādēļ biežāk mazo paglāsti, paaijā, parunājies ar viņu, nēsā viņu uz rokām vai slingā.

4. Pārskati savu ēdienkarti

5. Vairāk dzer

Arī šis ir svarīgs nosacījums laktācijas palielināšanai. Dienā būtu jāizdzer ap diviem litriem šķidruma, ieskaitot zupas un skābpiena dzērienus. Var dzert gan tēju, gan sulas, kas atšķaidītas ar ūdeni, kā arī negāzētu ūdeni. Taču pārāk nevajag aizrauties un dienā nevajag dzert vairāk par trīs litriem šķidruma – tad krūts piens zaudēs savu kvalitāti, jo saturēs daudz mazāk uzturvielu.

6. Vairāk atpūties

Pacenties atlikt visus mājas darbus uz kādu reālāku to izpildes termiņu. Šo brīvo laiku velti sev – mēģini pagulēt. Ar krūti barojošajai mammai jāguļ vismaz astoņas stundas diennaktī. Vairāk laika velti pastaigām svaigā gaisā, mēģini biežāk atslābināties un centies ar jebkuriem līdzekļiem saglabāt psiholoģisko stabilitāti.

7. Izmanto masāžas un hidromasāžas

Ikdienā, kad ej dušā, ar ūdens strūklu izmasē krūtis – ar plūstošām kustībām pulksteņrādītāja virzienā. Tad ar ūdens strūklu izmasē skausta zonu. Palīdzēs arī viegla skausta zonas masāža pie speciālista, taču masieris pirms tam jābrīdina, ka esi ar krūti barojoša māmiņa. Tāpat tiek rekomendēts pašām izmasēt krūts dziedzerus, neskarot areolu un krūts galu. Krūts masāža palīdzēs ne tikai atslābināties, bet arī izvairīties no piena sastrēgumiem.

8. Izmēģini speciālās tējas

Aptiekās ir pieejams plašs tēju klāsts no augu valsts produktiem, kas palīdz laktācijas periodā. To sastāvā ir fenhelis, ķimenes, melisa, anīss un citi. Tiesa, visiem šīs tējas gan nepalīdz, taču der pamēģināt. Turklāt ar tēju dzeršanu varēsi arī palielināt šķidruma uzņemšanu, kas savukārt vienmēr ietekmē laktāciju.

9. Pagatavo riekstu pienu

Šī tautas recepte ļoti daudzām jaunajām māmiņām palīdzējusi palielināt piena daudzumu. Samal divas ēdamkarotes valriekstu, aplej ar karstu pienu un ļauj kārtīgi ievilkties (var arī termosā). Dzert pa vienai ēdamkarotei divas vai trīs reizes dienā, uzmanīgi sekojot līdzi bērna reakcijai, jo rieksti un piens – ir potenciālie alergēni. Vispār jebkura veida rieksti palīdz palielināt piena daudzumu, taču pārāk aizrauties ar to ēšanu gan nevar.

10. Vingro

Speciāli vingrojumi krūtīm palīdzēs izvairīties no piena sastrēgumiem, uzlabos asinsriti un uzlabos krūšu formu. Vingrošana jāveic sēdus vai arī stāvus.

1. Izstiep uz priekšu iztaisnotas rokas, tad tās sakrusto un atkal atbrīvo. Krusto rokas un ar katru reizi tās cel arvien augstāk, līdz vingrojums tiek izpildīts jau virs galvas. Tad tās lēnām nolaid.

2. Saliec rokas elkoņos, pacel tās krūšu augstumā un savieno abu roku elkoņus kopā. Ar spēku spied vienas rokas elkoni pret otru, tad atslābinies.

3. Sakrusto rokas un aizliec tās aiz galvas, galvu atgāz uz aizmuguri un dažas reizes enerģiski ar pakausi paspied uz saliektajām rokām.

Zīdīšanas konsultante norāda, ka ir svarīgi atcerēties – laktācijai piemīt ciklisks raksturs un tas atkarīgs no hormonu daudzuma, tādēļ ik pa laikam novērojamas piena krīzes, kad mammai piena tiek saražots mazāk. Parasti šāda krīze turpinās trīs līdz piecas dienas, bet tad viss atgriežas “normālās sliedēs”. Galvenais – nepadoties un ticēt, ka tu noteikti varēsi sniegt mazulim visu nepieciešamo. Kas attiecas uz šiem laktācijas uzlabošanas veidiem, visām mammām nederēs viens padoms, tādēļ jāmeklē katrai savs, kas patiesi palīdzēs vairot piena daudzumu. Izmēģini kādu no veidiem, bet ja tas nesniedz nekādu efektu divu dienu laikā, vērts izmēģināt ko citu vai arī vērsties pēc palīdzības pie ārsta.

SAISTĪTIE RAKSTI

Pēc deti.mail.ru materiāla

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Centrālā laboratorija”: 89% Latvijas sabiedrības organismā nepietiekams D vitamīna daudzums
Cigarešu laikmeta beigu sākums. Kā vislabāk cīnīties ar šo kaitīgo ieradumu?
Latvijā pirmoreiz izmantota jauna medicīniska apetīti regulējoša metode
Sekas pēc vīrusu infekcijām – par Covid-19 neiroloģiskajām sekām tiek publicēts aizvien vairāk datu
140 stundu darba un vēl 50 000 eiro – tik vērtas ir 10 olas. Kāpēc tiesnesis piesprieda tik bargu sodu vīrietim, kurš it kā tikai supoja?
VIDEO. “Latvijai ir nākotne!” Trīs latviešu puikas pārsteidz ar savu radošumu, izgudrojot unikālu braucamrīku
VIDEO. Smieties vai lamāties? Karavāna, kas ved krievu kaujas tehniku uz Ukrainu, pārsteidz garāmbraucējus
Vai ir taisnība, ka ar vienu raķeti Krievija var “noslaucīt” vairākas valstis? Slaidiņš par krievu kodolarsenāla jaudu
Nenokārtojot obligāto valsts valodas prasmes pārbaudi, Krievijas pilsoņus varēs arī piespiedu kārtā nogādāt uz robežu
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
“Centrālā laboratorija”: 89% Latvijas sabiedrības organismā nepietiekams D vitamīna daudzums
„Mēness aptieka” turpina ilgtspējas līderību farmācijas nozarē Latvijā
Cigarešu laikmeta beigu sākums. Kā vislabāk cīnīties ar šo kaitīgo ieradumu?
Latvijā pirmoreiz izmantota jauna medicīniska apetīti regulējoša metode
Moderna „Mēness aptieka” atvērta tirdzniecības centrā „Sāga”
Kas notiek mūsu organismā, ja vairāk par četrām stundām dienā sēžam
Padomu kopums guļoša pacienta aprūpē, atbilstoša inventāra nozīme
Kā varam likt sāpēm atkāpties
Labs farmaceits uzdod jautājumus
9 pazīmes, ka jūs guļat par maz
Mēness aptieka: Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju mājas aptieciņas iegādē seko mediķu ieteikumiem
„Mēness aptieka” saņem starptautiski atzītu klientam draudzīgā uzņēmuma novērtējumu
Kādus vitamīnus lietot spēku atjaunošanai pēc ziemas
Mūsdienīgi rekonstruēta diennakts „Mēness aptieka” Pārdaugavā
Starptautiskā konferencē meklēs veidus, kā izmantot medicīniskās laboratorijas Latvijas veselības aprūpes sistēmas uzlabošanai
Padomi romantiskai Visu mīlētāju dienai tiem, kuri vairs nav jaunieši
Īsais ceļvedis vitamīnu lietošanā
Bērnu un jauniešu treniņā piedalās Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidents Endrjū Pārsons
Farmaceita padomi piemērotas zāļu formas izvēlei
Mēness aptieka: Kuri dabas līdzekļi izmantojami stresa ietekmes mazināšanai
Paplašinot pakalpojumu pieejamību pieaugušajiem un bērniem, VCA atver jaunu poliklīniku „Dole”
Daudz alkohola vai kofeīna, urīnceļu infekcijas, nierakmeņi un citi iespējamie iemesli fizioloģiskās funkcijas traucējumiem
Aktuāli padomi ādas aizsargfunkciju stiprināšanai ziemā
Ukraiņu farmaceits Latvijā
Ko ēst vai ko neēst, lai dzīvotu ilgāk
Mēness aptieka: Farmaceiti un farmaceitu asistenti no Ukrainas sniedz ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju farmaceitiskajā aprūpē
salviju izmanto veselībai
Dažādi augšējo elpceļu vīrusi – ko darīt veselības uzlabošanai
Ko svarīgi zināt par respiratori sincitiālo vīrusu
Astoņi ieteikumi pareizai zāļu lietošanai
Cik veselīgs ir tavs ikdienas mazgāšanās rituāls
Vēdersāpes, slikta dūša, elpas trūkums, nieze… Kad pārtika kaitē veselībai
“Latvijā pašlaik absolūti ignorē primāro veselības aprūpi.” Ārsts Apinis uzsver, ka ģimenes ārsts nav tikai tas, kurš izraksta recepti un uzkar kaklā fonendoskopu
Skatītāja iesaka Kariņam jaunu reformu: “Vajag ļaut veikt eitanāziju invalīdiem un onkoloģiski slimajiem, jo cits nekas neatliek…”
Kāpēc NMPD bezpajumtniekus no parkiem savāc, bet ne vienmēr brauc uz izsaukumiem no mājām?
Bailes no zobārsta. Speciālista ieteikumi, kā pārvarēt dentofobiju?
Brīvprātīgajiem Valsts aizsardzības dienesta beidzējiem valsts varētu apmaksāt studijas. Cik cilvēku ik gadu izvēlētos šo piedāvājumu?
Latgalē kāds “veikls” policists par samaksu iedzīvotājiem nodrošinājis piekļuvi aizliegtām TV programmām
“Zītari LZ” apgalvo, ka atkāpšanās no NBS līguma uzņēmumam draud ar 1,1 miljona eiro līgumsodu
140 stundu darba un vēl 50 000 eiro – tik vērtas ir 10 olas. Kāpēc tiesnesis piesprieda tik bargu sodu vīrietim, kurš it kā tikai supoja?
FOTO. “Grīdas lupata uz galvas!” Elīna Didrihsone tiek pie “sirmiem matiem”, vīrs un fani pamatīgi izbrīnīti
FOTO, VIDEO. Izskatīgā latviešu aktrise Lelde Dreimane pastāsta, kāpēc izlēma piedalīties erotiskā fotosesijā vīriešu žurnālā
Austrālija tik ļoti mīl savus ķengurus, ka ikgadējā kvota to izšaušanai ir – daudzi miljoni
“Normālais” stereotips par darbiniekiem – vecums. Kvalifikācija ir, pieredze ir un ir cilvēkam gadi.. Vai pieņemt jaunāko?
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Centrāltirgus paviljoniem un kanālmalai steidzami nepieciešami būtiski ieguldījumi
23:11
Juris Lorencs: Atmiņas ir dzīvas, tās mainās līdzi laikam, un katra paaudze pagātni uzver citādi
22:40
Volgogradas “iniciatīvu grupa” vēlas pilsētai veco nosaukumu – Staļingrada
22:06